Witam pasjonatów Audi
Po roku czasu od zakupu B6 znalazłem chwile aby się nią pochwalić
Autko wyszukałem na mobile i zakupiłem sam u naszych zachodnich sąsiadów, której właścicielami było dwóch niemiaszków.
Na dzień kupna 13.04.2012r. Audi miało 248 000 udokumentowanego przebiegu.
Poniżej pzedstawiam podstawowe dane A4:
- rok produkcji 10.2004 (modelowo 2005),
- silnik 1.9 Tdi - AVF - 130 HP,
- skrzynia manualna 6 biegowa - HCF
- kolor czarna perła - LZ9W
- wersja Black edition
- pełna książka serwisowa,
- komplet dokumentów oraz kluczyków,
Wyposażenie fabryczne :
- (LZ9W) lakier perłowy, czarny "Ebony"
- (Q1D) skórzane fotele sportowe (czarna skóra)
- (2PV) trójramienna kierownica skórzana
- (6R2) osłona dzwigni zmiany biegów skóra
- (5TD) aluminiowe listwy dekoracyjne "Visier"
- (9Q4) komputer pokładowy z kolorowym wyświetlaczem
- (U2A) zestaw wskaźników wyposażony w zegar radiowy
- (1BV) zawieszenie sportowe, obniżone o 30mm
- (PX4/8Q3/8X1) reflektory bi-ksenonowe z funkcją automatycznego poziomowania i systemem myjącym
- (7Q2/8AY) system nawigacji Plus (RNS-E)
- (4R4) 4x elektryczne szyby
- (6XD) elektryczne i podgrzewane lusterka zewnętrzne
- (CL7) 5-ramienne felgi aluminiowe 8J x 18" z ET45 na letnich oponach Fulda Sportcontrol 235/40/18
- (9AK) klimatyzacja automatyczna, 2-strefowa
- (4L6/PU7) samo ściemniające się lusterko wewnętrzne z czujnikiem światła dla automatycznych świateł mijania
- (8K7) włącznik świateł z funkcją automatycznych świateł mijania i doświetlaniem przestrzeni auta (Coming/Leaving Home)
- (6E3) podłokietnik z przodu
- (9VD) nagłośnienie Audi Sound System (10 głośników w tym subwoofer)
- (7X1) system pomocy przy parkowaniu (tył)
- (8T1) tempomat
- (9ZF) zestaw głośnomówiący (bluetooth) z uchwytem na telefon w konsoli środkowej
- (VJ1) zderzaki i progi lakierowane w kolorze nadwozia
- (E4J/PQD) S line Sport Pakiet Plus: listwy progowe z logiem (7N8), pakiet oświetlenie (QQ1),
- (E4J/WQS) S line Exterieur: spojler oraz nakładka zderzaka przód, środkowa i boczne kratki wlotu powietrza, spojler zderzaka tył i listwy drzwiowe (2K7), spojler klapy bagażnika (5J2)
- (7A2) zmieniarka na 6 CD w schowku pasażera
- (3B4) mocowania fotelika dla dziecka (ISOFIX) w tylnej kanapie
- (QQ1) pakiet "Oświetlenie" (popielniczki, podłokietnik, dodatkowe LED-y w lampce podsufitki, wewnętrzne klamki, oświetlenie stóp, oświetlenie ułatwiające wsiadanie, oświetlenie ostrzegawcze)
- (6M4) pakiet "Bagażnik" (siatka oraz dodatkowe elementy mocujące ładunek w przedziale bagażnika)
- (1N3) servotronic (aktywny, wspomagany elektrycznie układ kierowniczy)
- (1G5) koło zapasowe: dojazdówka
- (3NZ) Oparcie tylne dzielone
- (2K7) Zderzak wzmocniony
- (VW1) Szkło atermiczne do szyby drzwi, szyb bocznych
- (Q1D) Fot. sport.
- (4GH) Szkło atermiczne-dookoła, zielony
- (0G1) Przedłużenie okresu przeglądu
- (3FE) Dach odsuwany/odchylany z napędem elektrycznym
- (D3E) Silnik 4-cylindrowy wysokoprężny turbo 1,9/96kw tdipd
- (4K4) Centralny zamek ze zdalnym sterowaniem radiowym, sterowaniem wewnętrznym i oddzielnym sterowaniem zamka pokrywy bagażnika.
- dodatkowe osłony w przedziale silnika
- DODATKOWO OTRZYMAŁEM OD NIEMIECKIEGO WŁAŚCICIELA KOMPLET ALUFELG 19" , pokrowce org. na alufelgi AUDI, bagażnik dachowy THULE, NAGRYWARKĘ (ZEW) DO JAK TO POWIEDZIAŁ AKTUALIZACJI MAP (obecnie "zaktualizowałem" mapy do 2013r. ),
Wykonane modyfikacje:
- (7K7) układ kontroli ciśnienia w oponach - dzieki za ogromną pomoc BART-S ,
- (4UF) deaktywacja poduszki i kurtyny pasażera z przodu - podłączone za I razem zgodnie z instrukcją BARTKA
- schowki pod przednie fotele (wysuwane),
- montaż haka - ALKO wraz z org. modułem haka - dzieki za pomoc chłopakom w Westfalii za przesłanie schematu podłączenia
- montaż osłon zespołu napędowego,
- montaż ledowego podświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej,
- montaż świateł dziennych LED philips day light4,
- doświetlanie zakrętów poprzez światła przeciwmgielne (naprawdę polecam )
- automatyczna wentylacja postojowa,
- korek wlewu oleju R8,
Planowane modyfikacje:
- TUNER DVB-T - kontakt nawiązany z Woszu czekam na nowy model,
- czarna podsufitka - czekam na foto do Siemiana
- (9P1) czujnik zapięcia pasa kierowcy
- (7X2) system pomocy przy parkowaniu przód i tył
- (8RY) nagłośnienie BOSE
- (2V5) czujnik czystości powietrza (automatyczny zamknięty obieg klimatyacji)
Przez 18 miesięcy użytkowania auta dokonałem trochę napraw wynikłych z jego intensywnej eksploatacji:
- na dzień 25.10.2013. przebieg wynosi 325 000 (zrobiłem nim na polskich drogach 77 000 w 18 miesiącach )
- wymiana tarcz i klocków - przód i tył - zamontowano zestawy ATE,
- wymiana kompresora klimatyzacji - HELLA BEHR ,
- wymiana sprzęgła a przy okazji dwumasy(chodź tego nie wymagała ),
- wymiana łożyska na wałku zdawczym skrzyni biegów,
- wymiana żarników ksenon z philips d1S na osram d1s Xenarc Cool Blue ( polecam ) - przy okazji wymiany sprawdziłem stan odbłyśników - jak nowe
- wymiana akumulatoa na Bosch Silver S5,
- wymiana świec żarowych na Bosch (po zakupie auta dwie nie grzały),
- wymiana rozrusznika VALEO na VALEO ( zakup org. w serwisie ) - niemiec zamiast wymienić świece to kręcił i kręcił.....
- wymiana uszczelki pompy Vacum,
- 2 razy wymiana rozrządu , pompa wody, uszczelniacze, itd
- wymiana napinacza paska alternatora,
- wymiana czujnika stop,
- wymiana EGR na nowy (zakup org. serwis) - przyczyna uszkodzona membrana - wywalało błąd na kompie i desce rozdzielczej,
- wymiana termostatu (zakup org. serwis),
- wymiana napędu tylniej wycieraczki,
- wymiana panelu sterowania szybami (uszkodzony przycisk blokady szyb),
- wymiana zaczepów tylnej rolety,
- TURBO pomimo 325 000 nie przepuszcza i ma fabryczne parametry )
OTO fotki z ogłoszenia mobile.de:
OTO fotki zaraz po zakupie :