Treść opublikowana przez Jaco90
-
obniżenie zawieszenia
Witam kolegów. Podepnę się pod temat ponieważ też będę kombinował coś z zawieszenie lecz nie wiem jakie mam :/ Czy BA czy BE. Jak to sprawdzić?? I jeszcze jak by mógł ktoś dla przykładu podać ile cm ma prześwit od rantu nadkola do gleby na seryjnym będę bardzo wdzięczny. Jutro zmierzę swój prześwit , obecnie jest na alusach 16/205/55.
-
Znaczenie ET Felgi
Koledzy zapytam dla pewności ale wydaje mi się że będą pasować. 17stka 7,5J ET43 i opona 225/45 będzie ok ? Nie za szeroka guma? Nic nie beędzie ocierać? Obecnie mam 16stki 7J 205/50 Et45. Nwm czy dobrze myślę ale wychodzi na to że ta felga będzie bardziej wystawać o 4mm? Et większe o 2mm czyli bardziej się o tyle schowa. lecz pół cala to prawie 13mm :2 to 6,5mm odjąć 2mm czyli 4,5mm będzie bardziej wystawać ??
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
A pod seryjne zawieszenie jakie felgi najlepsze z kapciami ? 17 225/45? Bo pod 18stke to już obowiązkowy gwint?? :> (inaczej wóz drabiniasty?)
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Niestety te felgi co pytałem o nie w temacie odpadają. Okazało się że mają rozstaw 5x110........ Nie wiem czy nie kupię jednak 17stek. Znajomy ma seryjne zawieszenie (też b5) i felgi 18 225/40 nie wiem jakie Et. Twierdzi że na takich kołach zawieszenie moment pada (seryjne). Czy to prawda??
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
To zdjęcie tylko przykładowe , jak wygląda ich wzór. Też mi się wydaje że są większe niż 18stki. A gdybym dorzucił dystans 10mm to nie będzie wystawać?? Albo będzie na równo z nadkolem ? Też nie raz przewożę kilka rzeczy dość ciężkich ;p
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Witam kolegów. Jestem na kupnie felg. 17stek lub 18stek. Podobają mi się felgi 18stki z opona 225/40 Et 45 8,5J . Tylko nie wiem czy podejdą? Dobre ET? Nie będzie wystawać ocierać? (oryginalne zawieszenie). Pod koniec roku myślę obniżyć auto, bo teraz mam inne wydatki. Dziękuje za pomoc.
-
1.9 TDI AHU- zwiekszenie mocy do okolo 120 PS
Nie wiem ile można maksymalnie podnieść. Ja też jestem posiadaczem AHU 90 z chipem i stawiał bym że mam około 115-120km. Ponieważ A4 B5 110km nie ma szans. A z 1.9TDI 116km też A4 B5 idzie łeb w łeb. Możecie wierzyć lub nie , lecz po samym programie z niecałych 14 sekund zrobiło się niecałe 11 sekund do setki. Jest odczuwalna różnica.
-
Kable pod wzmacniacz :)
Pożyczyłem Dietz Boa 1f , i nie wiem czy on jest elektroniczny
-
Kable pod wzmacniacz :)
Witam ponownie. Otóż znajomy powiedział że z instalacja i aku all ok. I wspomniał że przy takiej głośności jak słucham to normalne ze lekko przygasają światła. Pożyczyłem kondensator Dietza 1F . I teraz pytanie w jakiej kolejności podpiąć go? Pierw mam naładować bezpośrednio z aku poprzez 2 kable i żarówkę ? Następnie wyjąć bezpiecznik z kabla zasilającego? Później +12 wpiąć w kondensator i z kondensatora w wzmacniacz? (taka kolejność?) Masę z kondzia dać tam gdzie masa ze wzmaka? w inne miejsce? Czy od wzmacniacza do kondzia - do - i od kondzia do karoserii ? Następnie wpiąć bezpiecznik i tyle? Pozdrawiam
-
Kable pod wzmacniacz :)
Czasami :>
-
Kable pod wzmacniacz :)
Tak tak , ale nawet nie mam czym zrobić pomiarów itd.
-
Kable pod wzmacniacz :)
Rozumiem. Czyli kondensator na pewno odpada. Po świętach zawitam do znajomego elektryka by załatwić problem Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
-
Kable pod wzmacniacz :)
Aha Ok w wolnym czasie przerzucę akumulator od brata , ponieważ kupił miesiąc temu więc ma raczej dobry. Chociaż na swój nie narzekam jeśli chodzi o trzymanie. Kilka dni i pali ładnie.
-
Kable pod wzmacniacz :)
Nie, przód to Diora GDS1307. (odseparowany)
-
Kable pod wzmacniacz :)
Tak tylko 1 wzmacniacz wymieniony wyżej. Do tego radio pioniera 2 glośniki przód + 2 głośniki i subwoofer tył aktywny oryginalny. Alternator szczerze nie wiem jaki mam. Akumulator mam Centra Futura , nie pamiętam dokładnie pojemności ale 77 Amper. A jak sprawdzić jaki jest alternator?
-
Kable pod wzmacniacz :)
Aha xD To faktycznie mają słuch pro ;] ---------- Post dopisany 18-12-2013 at 19:43 ---------- Poprzedni post napisany 17-12-2013 at 20:47 ---------- Witam ponownie Podłączyłem sprzęt lecz mam 2 pytanka :> Wzmacniacz ma 2x35A bezpiecznik , na kabel dałem 60A wystarczy ? Przy połowie mocy przygasają światła w rytm muzyki Czyli jednak kondensator chyba potrzebny? Pozdrawiam
-
Kable pod wzmacniacz :)
Dziękuje za wszystkie rady A takie pytanie , nie na temat: Mam wygrzewać ten system audio ?? Jeśli tak to ile h? Miałem kilka subwooferów , i wzmacniaczy ale nigdy nie wygrzewałem , a gdzieś o tym usłyszałem ;p
-
Kable pod wzmacniacz :)
Czyli zdania są podzielone. Wstrzymam się z kupnem. Podłącze to bez kondensatora w weekend i zobaczę jak gra. Dziękuje za pomoc
-
Kable pod wzmacniacz :)
Przeczytałem, lecz nadal nie wiem co się stanie jak odłączę klemy od akumulatora posiadając wzmacniacz z kondensatorem. Kondensator potrzebny jest przy dużych mocach , ale te 275w rms Lanzara to już dużo??
-
Kable pod wzmacniacz :)
Gdzieś wyczytałem że przeważnie stosuje się kondensator do zestawów od 500w RMS. Lanzar max 12 ma bodajże 275w RMS. Ok więc w przyszłym tyg kupie kondensator. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz: Dlaczego niektórzy dają oznaczenie na akumulatorze : "Uwaga podłączony kondensator" ? Co się stanie jak odepnę klemy? A i co to jest miękki start? W pobliskim sklepie za dobre pieniążki mają kondensator o takiej specyfikacji : Pojemność - 1.000.000 μF (1 Farad) - Napięcie maksymalne - 14,5V - 3 miejscowy czerwony wyświetlacz napięcia - Niebieskie podświetlenie kołnierza - Automatycznie wykrywa spadki napięcia - Automatycznie włącza i wyłącza się - Galwaniczna izolacja przekaźnikowa - Obwód zabezpieczający - "Miękki start" Co to jest miękki start? Dziękuje za pomoc
-
Kable pod wzmacniacz :)
Po wypowiedzi kolegi KRIS"a wywnioskowałem że jest potrzebny? Chyba że nie jest? Już sam nie wiem ;p
-
Kable pod wzmacniacz :)
Kondensatora jeszcze nie mam niestety. (Grudzień dużo wydatków ) Kabel zakupiłem 20mm2 . Jeśli dobrze rozumiem to bez kondensatora się nie obejdzie ? Moglibyście mi polecić jakiś tani kondensator?
-
Kable pod wzmacniacz :)
Witam. Otóż zakupiłem ostatnio zestaw, składający się z : Lanzara Max 12 w Skrzyni BR oraz Wzmacniacza AUDIOMEDIA EX800.2 2-KANAŁOWY WZMACNIACZ • Moc RMS @ 2Ω: 2x230W • Moc RMS @ 4Ω: 2x130W • Moc RMS @ 4Ω w mostku: 1x450W Obecnie mam kable które dostałem. ( nie znam mm2 ale są dość cienkie i maja oznaczenie GA 10). Znajomy ma na sprzedaż kable grubości 10mm2 , nie wiem czy one wystarczą? Kabel sterujący z radia może być byle jaki ?? Proszę o sugestie. Pozdrawiam
-
Świeci się kontrolna ABS oraz wykrzyknik (nie zawsze)
Witam. A ja dalej nie podpiąłem pod komputer auta. ( muszę kiedyś wcześnie skończyć robotę) Ale potwierdziło się to, że przy temp. 0 do +4st.c ABS działa XD. Jak jest cieplej to w kratkę. A jak powyżej 10st.c to cały czas.
-
Wymiana Lamp przednich na ringi.
Witam ponownie Otóż nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj. Dzielonych soczewek w KRK nie dostałem. Wiec kupiłem jednak Ringi.... wiem wiem totalna wiocha itd ale mi się podobają. Sęk w tym że te ringi są żółte, i podobno lubią się przepalać. Widziałem gdzieś w necie że zmieniał ktoś te żarówki na ledy. Bodajże T5 wchodzą. I trzeba zamontować jakiś stabilizator albo ledy na stabilizatorach by się nie przepalały. Możecie mi polecić jakieś ledy? Jak wygląda ten stabilizator i jak to się podłącza ? Drogie to jest? Pozdrawiam