Treść opublikowana przez michu93
- B8 TrOOOOp
-
B8 TrOOOOp
A nie 210 pierwszy a pozniej 180?
-
B8 TrOOOOp
Tylko ta jedna blokada? Zastanawiam sie czy w ogole rozrzad jest dobrze ustawiony dlatego chcialem to rozebrać.
-
B8 TrOOOOp
Na zimnym -5, rzekomo rozrzad w tym silniku co 180. O tej synchronizacji teraz zapomniałem wlaśnie. Nie chce przestawiac wałka, wole to rozebrać i ustawic na blokady, jak blokady beda dobrze to musi byc dobrze. A jeszcze cos, pompe wysokiego cisnienia trzeba jakos kalibrowac ustawiac przy wymianie rozrzadu albo po wyjeciu?
-
B8 TrOOOOp
W weekend chce rozebrac i ustawic, faktycznie synchronizacja jest po za normą. Tylko teraz nie wiem czy nie zmienic odrazu bo juz 110 na tym jest zrobione. Czy najpierw rozebrac ustawic i zobaczyc czy w ogole cos pomoze.
-
B8 TrOOOOp
Czy blad lambdy moze oznaczac zle ustawienie rozrzadu? Czy przez przestawiony rozrzad może też szarpać?
-
B8 TrOOOOp
Czytałeś co napisalem? Nie ma żadnych błędów, kiedyś jak nie było szarpania jeszcze byl blad 4096, który usunąłem i tyle. Szarpie mi od ok 4000km, 500km temu na trasie wyskoczyl blad lambdy ktorego też skasowalem i jest czysto. Żądnych innych błędów nie ma
-
B8 TrOOOOp
W zasadzie od ok 1400 do ponad 2000 glownie na zimnym. Sprzęgło to wątpię, to nie skaczą same obroty tylko szarpie autem, jeśli dam trochę gazu żeby się rozpędzał to jest wszystko ok, czuć to raczej na każdym biegu ale najmocniej 1,2,3. 20190529_182422.mp4
-
B8 TrOOOOp
Panowie dalej borykam sie z problemem w 2.0 caga, podczas jazdy z jednostajna predkoscia skacza obroty i szarpie autem, po za tym wszystko jest dobrze, ma moc. Wtryski sprawdzone, wymieniony regulator cisnienia paliwa, sprawdzona pompa wysokiego cisnienia, sprawdzony egr i przepustnica, wyczyszczone choc byly w bardzo dobrym stanie. Ostatnio na trasie wyskoczyl check i vcds pokazal blad 5120 oxygen (lambda) sensor b1 s1 sygnal za wysoki, blad skasowalem i narazie nie wyskakuje. Co dalej? Nie wydaje mi sie żeby lambda powodowała szarpanie... nie mam pomysłu dalej
-
B8 TrOOOOp
Z jaka sila dokrecac zawor n276 regulator cisnienia paliwa na listwie cr ten z tylu? Znalazlem info o 80nm ale tylko przypuszczalne.ktos cos?
-
B8 TrOOOOp
A to korekty wtrysków z dzisiaj, wszystko w normie. Po za tym dzisiaj żadnego szarpania. Wtrysk jeśli byłby uszkodzony to chyba lał by cały czas czy się mylę?
-
B8 TrOOOOp
Chodzi o to że jestem w Niemczech, autem za tydzień dziewczyna powinna jechać do polski ale w tym przypadku chyba wezmę lawete i przywiozę coś z polski a to wyśle, najbezpieczniej chyba będzie. Test przelewów potwierdzi wtrysk? Ewentualnie kupić jeden wtrysk i wymienić?
-
B8 TrOOOOp
Do powiecie o tym? Ciśnienie paliwa wydaje się być w normie, choć w jednym momencie pokazało jakieś dziwne wskazanie. Synchronizacja rozrządu do poprawy na pewno no i jeden wtrysk mocno odbiega. Wszystkie wskazania na nie zagrzanym silniku. 20190530_141956.mp4 20190530_151805.mp4
-
B8 TrOOOOp
Dobry i taki trop, sprawdzę to
-
B8 TrOOOOp
Miał ktoś problem z szarpaniem/bujaniem podczas jazdy? Głównie mniej więcej przy takich obrotach i tylko zanim się zagrzeje. 2.0tdi caga 20190529_182422.mp4
-
B8 TrOOOOp
Miał ktoś problem z szarpaniem na zimnym przy około 2000rpm? Egr? Błędów nie ma żadnych a szarpie. 2.0 caga
-
B8 TrOOOOp
Ułamany czujnik abs w przednim kole - sciągać piastę, czy nawiercić i próbować wyciągnąć?
-
Hamulec postojowy, czujnik abs
Teraz mały problem mam, czujnik mi się ułamał i teraz pytanie jak go wyciągnąć, nawiercić i próbować coś wkręcić w niego czy jedynie zostaje rozebrać piastę?
-
Niskie napięcie ładowania w Audi A4 B8
W innym wątku piszą że wg instrukcji auto powinno mieć otwarta klapie bagażnika.
-
B8 TrOOOOp
Ale mi chodzi o to żeby właśnie pokazywało informacje
-
B8 TrOOOOp
zaznaczone, nawet odznaczyłem i zaznaczałem jeszcze raz i dalej nic
-
B8 TrOOOOp
Panowie, mmi 2g - przy odtwarzaniu muzyki z płyty cd po przełączeniu płyty na inną gdy z automatu odtworzy utwór wyskakuje okienko z całą nazwa utworu, pokazuje czas utworu, tak jak na zdjęciu, a jeśli przełączę na kolejny utwór tego okienka już nie ma. Dlaczego tak się dzieje?
-
Niskie napięcie ładowania w Audi A4 B8
Mam aku 110ah, zauważyłem że napięcie w spoczynku wynosi 11.7, podłączyłem aku do ładowania na 4 godziny, napięcie było ok 14 , po odłączeniu prostownika spadło w kilka sekund do lekko ponad 12V, po 6 godzinach sprawdziłem vcdsem i pokazuje znowu 11.7. Podejrzewam że aku dętka, prawda?
-
Hamulec postojowy, czujnik abs
Podładowałem dzisiaj aku, pokazywał ok 14, po podłączeniu szybko spadło do lekko ponad 12 a wieczorem pokazało znowu 11.76V.
-
Hamulec postojowy, czujnik abs
Kluczyk wychodzi normalnie raczej, a auto gaśnie bez problemu. Kable wydają się być ok, ale sprawdzę dokładnie w weekend jeszcze. Naładuje akumulator, zobaczymy czy to coś pomoże. Dzięki