maly2rafcio

O maly2rafcio

Osiągnięcia maly2rafcio

Reputacja

1. Tyle że u mnie wisiało wszystko razem z gniazdem a z alternatora wystawały dwa metalowe piny. Tak więc ponawiam pytanie z pierwszego postu. Za co jest ona odpowiedzialny ten kabel i w jakiej pozycji je podłączyć? brązowy u góry czy niebieski? Proszę o odpowiedź bo jutro czeka mnie dalszy wyjazd a nie wiem co się stanie jak odwrotnie podłączę.
  2. Cześć Mam A4 1,9 TDI 110 koni AFN. Dziś przy alternetorze zobaczyłem że wisi wtyczka dwupinowa. Za co jest ona odpowiedzialna i w jakiej pozycji ją podłączyć? brązowy u góry czy niebieski? Proszę o pomoc.
  3. Szukam zamienników wkładów lusterek zewnętrznych grzanych (lewe i prawe). B5 po lifcie (1999-2001). Oryginalne po 150 zł/szt więc trochę drogo. Z moich obecnych w dużym stopniu zszedł materiał odbijający (to srebrne w którym widać obraz odbity) Czy ktoś kupował coś sensownego co może polecić?
  4. Witam Potrzebuję -komplet rozrząd ( paski ,rolki , napinacze, pompa wody) - silnik 1,9 TDI AFN Proszę o ceny i producenta Pozdrawiam
  5. No to Panowie u mnie w serwisie VW w Płocku 104 zł za sztukę po rabacie. Ślizgi do polifta.
  6. Witam Panowie i Panie Czy ślizgi zderzaka przedniego do b5 po lifcie 1999 można kupić gdzieś jako zamienniki czy tylko ASO? Wg Etki numery to: 8D0 807 049AA oraz 8D0 807 050AA
  7. No to dzięki za odpowiedź. Także montuję bez gąbki.
  8. Zdejmowałem dziś pokrywę silnika, coś takiego: http://moto.allegro.pl/wv-passat-golf-audi-1-9-tdi-oslona-pokrywa-silnika-i1502625177.html i po zdjęciu okazało się że cała ta gąbka pod spodem jest porozwywana i leży na silniku. Ogólnie rzecz biorąc do niczego się nie nadaje. Czy mogę założyć osłonę bez tej gąbki, bo jak myślę stanowiła ona jakąś izolację cieplną. Ewentualnie czy można gdzieś taką izolację (gąbkę) kupić. Pozdrawiam
  9. U mnie jakiś czas temu też się lała woda. Okazało się że zapchany był ten przewód którym skropliny powinny wydostawać się na zewnątrz. Rozebrałem, wyczyściłem (w środku było strasznie zamulone) i przez ok rok było w porządku. Ostatnio odgrzybiałem klimę, tzn nalałem specyfiku do odgrzybiania do kratek i wczoraj zaczęło znowu lecieć na dywanik pasażeta. Czy możliwe że jakieś syfy spłynęły po odrzybianiu i ponownie zatkały odpływ?
  10. Myślę, że na początku powinieś poczytać ten wątek: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_efekt_wymiany_licznika_na_fis-t10354.0.html
  11. Piękna. Z zewnątrz jak moja. I witam kolegę z Płocka. Może się gdzieś miniemy na drodze kiedyś.[br]Dopisany: 23 Lipiec 2010, 11:25_________________________________________________Ups. Teraz doczytałem że granatowa. Bo na zdjęciach wygląda jak czarna
  12. Problem z klimą rozwiązany. Okazało się że mój mechanik przy zdejmowaniu zderzaka i chłodnicy nie podpiął mi wtyczki do czujnika ciśnienia i stąd błąd i brak chłodzenia. W serwisie klimatyzacji zapłaciłem za "naprawę" gapowe 50 zł. A swoją drogą to dobrze że to było tylko to. Jak byłem w serwisie klimy przyjechał gość skodą octavią i okazało się że uzkodzona sprężarka. Cała naprawa (wymiana) wraz z pełnym serwisem - 3000 zł.
  13. Wczoraj nie miałem czasu grzebać przy aucie więc przewodu jeszcze nie sprawdziłem. Ale mam jeszcze jedno pytanie: czy błąd na VAGu 00792 - A/C Pressure Switch (F129) 31-00 - Open or Short to Ground i błąd na klimatroniku na kanale 1: 22.1 dotyczą tego samego zjawiska?
  14. Właśnie z klimatronikiem nie mogę połączyć się VAGiem. Z innymi modułami chodzi a z klimatronikiem się nie łączy. Także błędów nie zczytałem. [br]Dopisany: 08 Czerwiec 2010, 16:04_________________________________________________W końcu udało mi się połączyć z klimatronikiem. I jest jeden błąd: Control Module Part Number: 8D0 820 043 M Component and/or Version: A4 KLIMAAUTOMAT D54 Software Coding: 00043 Work Shop Code: WSC 06325 1 Fault Found: 00792 - A/C Pressure Switch (F129) 31-00 - Open or Short to Ground Proszę o pomoc. Co z tym zrobić?[br]Dopisany: 09 Czerwiec 2010, 09:35_________________________________________________Jeszcze jedno pytanie. Czy do tego czujnika F129 jest w miarę łatwy dostęp z góry (tzn po otwarciu klapy), czy też trzeba ściągać zderzak. Bo tak sobie myślałem żeby na chwilę zewrzeć na krótko styki w kostce od tego czujnika i zobaczyć czy sprężarka się załączy. Jak da radę to które to powinny być styki?
  15. Witam Od raz zaznaczę, że szukałem na forum, np tu: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t13949.0.html;highlight=gdzie+przekaznik Gdzie w moim aucie znajduje się Przekaźnik sprzęgła elektromagnetycznego (urządznie Klimatyzacyjne). Tam gdzie teoretycznie wg Sam Naprawiam powinien być (czyli w głóznej skrzynce przkażników - pod plastikiem nad nogami kierowcy) ja go nie widzę. A jest tam puste miejsce. Proszę o pomoc bo klima przestała mi się załączać (ściślej sprężarka), a chciałbym zacząć sprawdzanie od przekaźnika.