Treść opublikowana przez maly2rafcio
-
[B5 AFN] Problem z pierwszym i wstecznym biegiem
Tarcza, docisk, łożysko. Dwumasa nie robiłem bo mechanik stwierdził że jest OK (a to zawsze pare stówek w kieszeni).
-
[B5 AFN] Problem z pierwszym i wstecznym biegiem
Tak więc jestem już po wymianie sprzęgła. Biegi wchodzą dobrze, pedał podniósł się i jest na równi z hamulcem Tak więc tylko jeżdzić. Dzięki za porady. A kosztowało mnie to 700 zł kompletne sprzęgło + 200 zł robota.
-
[B5 AFN] Problem z pierwszym i wstecznym biegiem
Jak podniosę to spada spowrotem. Dziś rano już w ogól nie mogłem włączyć wstecznego. Także wizyta u mechanika mnie nie ominie. A z tego co piszecie czeka mnie wymiana sprzęgła. Dzięki za odpowiedzi.
-
[B5 AFN] Problem z pierwszym i wstecznym biegiem
Ostatnio pojawił się problem z włączaniem pierwszego i wstecznego biegu na zimnym silniku. Jak się silnik rozgrzeje to jest w porządku. Przeczytałem kilkanaście postów na forum i widzę różne pomysły co to może być, a to poduszki pod silnikiem, pod skrzynią biegów, wymiana oleju w skrzyni. Jaka może być tego przyczyna, tak żeby mechanik nie skasował mnie nie wiadomo ile za naprawę. Aha, dodam jeszcze, że pedał sprzęgła mam zapadnięty do połowy, czy to siłownik sprzęgła i czy to też może mieć wpływ na te problemy? Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury a faktyczna temperatura cieczy.
A czy po odpięciu czujnika nie wywali się jakiś błąd. Czy przed odłączeniem czujnika trzeba odłączyć ACU?
-
[B5 AFN] Pierwsze AUdi
A uświadomcie mnie, bo jak na razie nie jestem znawcą wyposażenia Audi. Co nie tak z tymi zagarami?? Jak na razie nie myślałem o modyfikacjach. Jedyne co bym na razie chciał poprawić to audio. Może na coś więcej przyjdzie czas.[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2008, 20:06 _________________________________________________ Jak dla mnie wrażenia z jazdy bardzo pozytywne, szczególnie że wcześniej jeździłem Passatem B3 1,8 z gazem więc tam osiągi były kiepskie, szczególnie na gazie. Jak dla mnie jest git.[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2008, 20:11 _________________________________________________A tak poza tym to w końcu dziś odebrałem autko od mechanika. Wymieniłem rozrząd, paski, olej, filtry, płyn chłodząy, czyli to co powinienem przy kupnie auta. Dodatkowo wymieniełem termostat bo się silnik nie dogrzewał (teraz trzyma 90 stopni), przegub (bo troszkę pykał). Poza tym mechanik stwierdził, że wszystko jest ok i można cieszyć się jazdą. Dodatkowo dziś odebrałem tablice i zakończyłem mozolny proces przerejestrowywania auta z zagranicy. Trochę chodzenia było ale już koniec i teraz pozostalo tylko cieszyć się z nowego nabytku. Pozdrawiam.
-
[B5 AFN] Pierwsze AUdi
Na chwilę obecną nie myślę o modyfikacjach. Podoba mi się tak jak jest.
-
[B5 AFN] Pierwsze AUdi
Tak jest - 16
-
[B5 AFN] Pierwsze AUdi
To moje pierwsze Audi. Wcześniej był VW więc zostało w rodzinie. A4 1,9 TDI, 1999 r., 2x elektryczne szyby, 4 x poduszka, ABS, klimatronic. Jak dla mnie bardzo ładna i tyle. Jeździ się fajnie i oby tak pozostało.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
A jaki model konkternie powinienem kupić do mojego silnika. Kiedyś w Passacie wymieniałem na Wahlra i byłem zadowolony. Tak więc jaki symbol powinien mieć Wahler lub gdzie szukać tego symbolu? Dzięki
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Na początku chciałem się przywitać gdyż od wczoraj jestem posiadaczem A4 1,9 TDI AFN z 1999 roku. I niestety podczas zakupu przegapiłem że wskaźnik temperatury przy zegarach leży na 60 stopniach (albo w ogóle się nie podnosi). Po przeczytaniu tego wątku pobiegłem do auta aby sprawdzić wskazania na klimatroniku (VAGa nie mam). I podczas jazdy na kanale 49 mam 30stopni a na 51 90 stopni. Tak jak już pisałem wskazówka przy licznikach leży na 60 stopni. Tak więc wymieniać termostat czy coś innego? Dzięki
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam. Od wczoraj jestem, mam nadzieję, szczęśliwym posiadaczem A4 Avant 1,9 TDI AFN z 1999 roku. Wcześniej był Passat B3 1,8 RP (tzn dalej jest ale już pewnie niedługo). Zaczynam lekturę i na pewno będę się odzywał.