Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Problem z pierwszym i wstecznym biegiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ostatnio pojawił się problem z włączaniem pierwszego i wstecznego biegu na zimnym silniku. Jak się silnik rozgrzeje to jest w porządku. Przeczytałem kilkanaście postów na forum i widzę różne pomysły co to może być, a to poduszki pod silnikiem, pod skrzynią biegów, wymiana oleju w skrzyni. Jaka może być tego przyczyna, tak żeby mechanik nie skasował mnie nie wiadomo ile za naprawę. Aha, dodam jeszcze, że pedał sprzęgła mam zapadnięty do połowy, czy to siłownik sprzęgła i czy to też może mieć wpływ na te problemy?

Pozdrawiam

Opublikowano

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jeśli zapadł ci się pedał to wina sprzęgła a czego dokładnie to cieżko stwierdzić może to byc wina siłownika zapowietrzenia albo docisku jak podniesiesz pedał ręką to utrzymuje się w normalnej pozycji czy dalej spada do połowy ?

Opublikowano

Jedynka i wstek.... sprzęgło 100%

Opublikowano
  • Autor
jak podniesiesz pedał ręką to utrzymuje się w normalnej pozycji czy dalej spada do połowy ?

Jak podniosę to spada spowrotem.

Dziś rano już w ogól nie mogłem włączyć wstecznego. Także wizyta u mechanika mnie nie ominie. A z tego co piszecie czeka mnie wymiana sprzęgła. Dzięki za odpowiedzi.

Opublikowano

na bank sprzęgło - ja miałem podobnie - wymieniłem tydzień temu i jest super. pełna satysfakcja z jazdy :hi:

Opublikowano

Tak na szybko orientacyjnie takie znalazlem:

http://moto.allegro.pl/item392538853_sprzeglo_audi_a4_a6_80_100_1_6_1_8_2_0_1_9d_vw.html

a do traktorka już kolega będzie miał drożej:

http://moto.allegro.pl/item393771580_kompletne_sprzeglo_audi_a4_a6_vw_passat_1_9_tdi.html

i jak jeszcze dojdzie dwumas a lepiej go ze sprzęgłem odrazu wymienić niż później dwa razy rozbierać wszystko i płacić to jeszcze dojdzie:

http://moto.allegro.pl/item396554774_kolo_dwumasowe_audi_a4_a6_superb_passat_1_9_tdi.html

Opublikowano
  • Autor

Tak więc jestem już po wymianie sprzęgła. Biegi wchodzą dobrze, pedał podniósł się i jest na równi z hamulcem :) Tak więc tylko jeżdzić.

Dzięki za porady.

A kosztowało mnie to 700 zł kompletne sprzęgło + 200 zł robota.

Opublikowano

Tak więc jestem już po wymianie sprzęgła. Biegi wchodzą dobrze, pedał podniósł się i jest na równi z hamulcem :) Tak więc tylko jeżdzić.

Dzięki za porady.

A kosztowało mnie to 700 zł kompletne sprzęgło + 200 zł robota.

wymieniales tez kolo dwumasowe? czy tarcze docisk lozysko?

Opublikowano
  • Autor
wymieniales tez kolo dwumasowe? czy tarcze docisk lozysko?

Tarcza, docisk, łożysko. Dwumasa nie robiłem bo mechanik stwierdził że jest OK (a to zawsze pare stówek w kieszeni).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.