-
Co począć z A4 B7? ;(
Panowie i Panie, mam A4 B7 z 2005 r., sedan, 200 KM, quattro, tiptronic, które od ponad pół roku stoi w warsztacie samochodowym. Przyczyną było uszkodzenie głowicy pod koniec zeszłego roku. Po kilku tygodniach (a może miesiącu, dwóch), udało się zdobyć zregenerowaną głowicę no i mechanik zaczął go składać. I to tak trwa i trwa, rozrząd wymienił, uszczelki itp i ostatnio jak go sprawdzał na trasie, to znowu coś poszło i wrócił do niego na warsztat na lawecie. W międzyczasie zmieniło mi się trochę w życiu i pojawiła się potrzeba na większe auto (kombi). I teraz nie wiem co zrobić. Auto jest w niezłym stanie ogólnie, bezwypadkowe, sprowadzone w 2008 r. z USA i od tego momentu w jednej rodzinie (najpierw brat, potem ja), przebiegu ok 210 tys km. Ale po prostu chyba czas się z nim pożegnać. Tylko jak? Najchętniej bym go oddał za symboliczną kwotę komuś, kto obejrzałby go sobie dokładnie (w końcu można go na podnośnik wziąć w tym warsztacie) a następnie przytulił autko jak będzie naprawione (i potem jakoś rozliczył z mechanikiem) lub sam go doprowadził do porządku. Bo za bezcen to trochę żal go oddawać jakiemuś handlarzowi na części...
-
pytanie leszcza - jak poprawnie jeździć z automatem (tiptronic)? :)
Jastrzębie trochę daleko
-
pytanie leszcza - jak poprawnie jeździć z automatem (tiptronic)? :)
Tam właśnie miałem zamiar podjechać - tam była robiona skrzynia. Dzięki za info.
-
pytanie leszcza - jak poprawnie jeździć z automatem (tiptronic)? :)
Dzięki za info. Pewnie, że samemu tego nie będę robił, podjadę pewnie tam gdzie była robiona skrzynia. Chciałem się tylko upewnić, co tam mogą mieć do roboty przy okazji oleju.
-
pytanie leszcza - jak poprawnie jeździć z automatem (tiptronic)? :)
Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem i tak robię Co do oleju, to cała skrzynia była wymieniana/naprawiana 2 lata temu, więc niedługo (max. kilka tyg.) będę wymieniał olej w skrzyni. Czy oprócz oleju w skrzyni coś też trzeba jeszcze w niej wymienić?
-
pytanie leszcza - jak poprawnie jeździć z automatem (tiptronic)? :)
Od niedawna jestem posiadaczem B7 quattro (US) z automatem - tiptronic. Czytałem różne rzeczy w sieci nt poprawnej obsługi automatu i wyczytałem, m.in. że: park wrzucamy tylko gdy auto stoi neutral wrzucamy tylko gdy auto stoi na postoju na światłach zostawiamy skrzynię na drive O ile dwa pierwsze punkty są raczej oczywiste, to ostatni punkt trochę mnie zastanawia - czy nie lepiej jednak na światłach wrzucać neutral?
-
podkładka pod tablicę rejestracyjną tył (US) - jak zdjąć?
Witam, przy próbie odkręcenia tylnej tablicy rejestracyjnej w B7 (2005 r, sedan, wersja US) byłem niestety zmuszony do obcięcia łba śruby która mocuje tablicę rej. do podkładki. Tablica jest "bardziej kwadratowa", wygląda to tak jak na obrazkach: Podkładka to wg carprog2: 8E0827113C Po obcięciu łba śruby, reszta śruby utknęła w podkładce - podejrzewam, że jedyną opcją jest zdjęcie podkładki w celu założenia nowej albo naprawienia jej. Odkręciłem dwie śruby typu torx które mocują podkładkę do klapy bagażnika, ale mimo to podkładka nie chce się "odkleić" od klapy bagażnika - czy to normalne? Wygląda, jakby jeszcze coś trzymało podkładkę od wewnątrz klapy. Może ktoś z forumowiczów walczył z tym kiedyś?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich, niedawno nabyłem A4 i w związku z tym postanowiłem dołączyć do forum
zmora
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta