Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pytanie leszcza - jak poprawnie jeździć z automatem (tiptronic)? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od niedawna jestem posiadaczem B7 quattro (US) z automatem - tiptronic. Czytałem różne rzeczy w sieci nt poprawnej obsługi automatu i wyczytałem, m.in. że:

  1. park wrzucamy tylko gdy auto stoi
  2. neutral wrzucamy tylko gdy auto stoi
  3. na postoju na światłach zostawiamy skrzynię na drive

O ile dwa pierwsze punkty są raczej oczywiste, to ostatni punkt trochę mnie zastanawia - czy nie lepiej jednak na światłach wrzucać neutral?

Opublikowano

Absolutnie nie majtasz biegami jak stoisz na światłach, czy w korku.

Nie przeginaj na zimnym ze skrzynią dopóki olej się trochę nie rozgrzeje.

Olej już wymieniałeś?

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem i tak robię :)

Co do oleju, to cała skrzynia była wymieniana/naprawiana 2 lata temu, więc niedługo (max. kilka tyg.) będę wymieniał olej w skrzyni. Czy oprócz oleju w skrzyni coś też trzeba jeszcze w niej wymienić?

Opublikowano

Wystarczy sam olej.

Opublikowano

???????

Jezeli nigdy nie robiles takiej wymiany sam to zlec to lepiej jakiemus warsztatowi , ktory ma pojecie o takich skrzyniach

Jezeli chcesz robic sam to potrzebujesz olej,filtr ,uszczelke miski olejowej i urzadzenie diagnostyczne do sprawdzania temperatury oleju

Opublikowano

warsztaty nie biorą za to worka talarów więc jeśli tego nie robiłeś a można tak wnioskować to oddaj to w ręce kogoś kompetentnego

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za info. Pewnie, że samemu tego nie będę robił, podjadę pewnie tam gdzie była robiona skrzynia. Chciałem się tylko upewnić, co tam mogą mieć do roboty przy okazji oleju.

Opublikowano

Jedź do SAMKO na ul. Połczyńską. Wymianę oleju robią bez umawiania się.

Opublikowano
  • Autor

Tam właśnie miałem zamiar podjechać - tam była robiona skrzynia. Dzięki za info.

Opublikowano
Tam właśnie miałem zamiar podjechać - tam była robiona skrzynia. Dzięki za info.

za robociznę koło 100 zapłacisz ...przynajmniej u nas są takie ceny :wink:

Opublikowano
  • Autor
za robociznę koło 100 zapłacisz ...przynajmniej u nas są takie ceny :wink:

Jastrzębie trochę daleko :)

Opublikowano

Trochę....ale na prawdę lepiej dać komuś ogarniętemu autko niż samemu kombinować i próbować :decayed:.....moje zdanie na ten temat :wink:

wysłane z one v :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.