-
Centralka Votex GmbH
Mam taką centralkę Votex GmbH 4m1046v1c. Czy do tej centralki można zaprogramować jakiś inny pilot niż orginalny? Orginalnego raczej nie da się znaleźć na allegrach czy oelixach.
- Belka tylnia
-
Belka tylnia
Czy belka tylna w b5 jest taka sama w sedanie i kombi? Dzisiaj dostałem strzała w bok i wyszło na zbieżności że się skrzywiła trochę
-
Nowy akumulator i cos nie halo
No alternator w ogolę nie ładuje mi aku teraz muszę go wyciągnąć i sprawdzić jeszcze gdzie jest napinacz paska tego pierwszego na dole żeby go zdjąć
-
Nowy akumulator i cos nie halo
Wyciągnąłem w końcu ten regulator ale wydaje się być dobry natomiast te miedziane tulejki na komutatorze mają rowki. Da się to wymienić bez wyciągania wszystkiego?
-
Nowy akumulator i cos nie halo
Wczoraj wymieniłam akumulator poprzedni padł z dnia na dzień dosłownie. Ładowanie aku nic nie dawało miał 12,5 V przy rozruchu spadało do 1 V na aku mierzone multimetrem. Po założeniu nowego akumulatora było wszystko ok. Pod wieczór przy odpalaniu 3x miga i piszczy kontrolka od układu hamulcowego (!) . Wyczytałem że tak się dzieje jeśli jest słaby poziom elektrolitu w aku, ale on jest nowy przecież... I do tego ładowanie ma na poziomie 13 V bez i z obciążeniem odbiorników. Jak na moj gust trochę za mało no ale co wy byście mi doradzili.
-
Antena od radia
Ostatnio zakupiłem nowe radio jednak nie zbiera żadnej stacji radiowej okazało się że wina leży po stronie anteny samochodowej. Kuzyn ma taki sam problem także z a4 b5. Czy to jest jakaś przypadłość tego modelu? Co tam mogło się zepsuć. Tam było coś kombinowane z tym przewodem antenowym. Orginalna wtyczka od anteny jest połączona z takim czymś Ten niebieski przewód jest połączony z wtyczką ISO Co z tym można zrobić ?
-
Dziwny patent z czujnikiem air bag
Dowiedziałem się że od przesuwania fotela wyskakiwał błąd poprzedni właściciel myślał że to może być gdzieś uszkodzony przewód więc włożył opornik i ruszał nim żeby to sprawdzić. Nic się nie działo więc wyszło na to że wtyczka przy siedzeniu nie trzyma porządnie. Ale zapomniał o tym i tak leżało. Póki co podłączyłem i nic się nie dzieje nie pożądanego Rocznik to 98' konto zakładałem jak dopiero szukałem samochodu więc dałem "pierwszy z brzegu" rocznik
-
Parkowanie - ręczny +/- bieg ?
Nie wiem jak tam z ręcznymi na guziki. Ja zwykle po zaciągnięciu ręcznego hamulca odruchowo wrzucam wsteczny jeżeli stoje na górce maską w dół lub na 1 jeśli stoję maską do góry. Rzeczywiście w autach z napędem na przód takie rozwiązanie utrudnia bardziej zjechaniu samochodu z górki niż odholowaniu. Odholować można każdy samochód poprzez wstawienie go na samochód holujący za pomocą HDS-u I według mnie skutkuje niczym
-
Jak sprawdzić czujnik temp płynu chłodniczego
Ok dzięki sprawdze
-
Świeci kontrolka ABS i błąd 011F
Nie wiem czy to by coś dało, ale jak byś pojechał do kogoś kto ma maszynę do odpowietrzania hamulców podciśnieniową. Może by się udało bez większych problemów. Ale pewny nie jestem
-
Dziwny patent z czujnikiem air bag
Wczoraj kupiłem audice, dzisiaj na spokojnie ją obszedłem po raz enty, bawię się to tym to tamtym i wychodzą różne ciekawostki. A mianowicie kostki pod siedzeniem kierowcy były wypięte, ta jedna duża 1 pinowa była luzem ta druga mała miała włożony jakiś malutki opornik Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e3/3_Resistors.jpg/200px-3_Resistors.jpg jak go wyciągnąłem zapaliła się lampka air bag i nie gasła. Skoczyłem do kuzyna skasować błąd (wczesniej włożyłem spowrotem ten oprornik) i było znowu w porządku zapalała się i po chwili gasła czyli normalnie. Potem podłączyłem te kostki do siedzenia tak jak być powinno, i wszystko jest w porządku nie świeci się błąd. Tylko nurtuje mnie jedno pytanie po co ktoś to robił skoro działa jak należy. Przy kasacji błędu było napisane "błąd bocznej lewej poduszki powietrzenej" mam tylko 2 poduchy kierownica i deska u pasażera. Ma ktoś jakieś pomysły co autor patentu miał na myśli?
-
Jak sprawdzić czujnik temp płynu chłodniczego
Po przejechaniu 80 km wskazówka nawet nie drgnie. Z kuzynem sprawdziliśmy na pc temp. wacha się w okolicach 56 stopni jak go chwile potrzymam na 3 tys to wzrośnie do 58 WIec nic dziwnego że nie wskazuje na liczniku. Tak sobie teraz myślę że może w ogóle tam nie ma termostatu że tak mocno go chłodzi... Po 80 km powinno coś chociaż trochę drgnąć. Ale wracając do pytania można go jakoś sprawdzić tak po domowemu( ten czujnik). Termostat sprawdze jeszcze po wężach ale muszę poczekać aż ostygnie całkowicie silnik
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Niedawno kupiłem audia a4 b5 avant 98r Jako że samochody miewają kaprysy a mechanicy często słono liczą, chciałbym powitać was wszystkich. Mam nadzieję, że będziecie mogli mi pomoc w moich problemach, a ja w waszych Pozdrawiam
vito217
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta