Treść opublikowana przez Miszczu1203
-
Audi A4 B5 1.8T 99r. Automat
A czy jest jakiś poradnik ze zdjęciami? bo w tym z linku żadne zdjęcie nie działa.
-
Audi A4 B5 1.8T 99r. Automat
Odświerzę trochę temat bo na chwilę go całkiem porzuciłem bo dowiedziałem się od poprzedniego właściciela że 40k km temu był wymienian(podobno). A jako że mam trochę więcej gotówki odłożonej to mogę sobie pozwolić na większy wydatek. Możecie mi dać jakąś dokładną instrukcje co jak zrobić? Przy okazji będę wymieniał ten filtr. Żeby było rozpisane co jak rozkręcić i potem jak złożyć i z jaką siłą to podokręcać.
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Kurde nie pamiętam teraz tych wartości jak znajde gdzieś zapisane albo przypomne sobie to dam Ci znać, a smok tak po płukance, bo po co najpierw czyścić smoka, żeby potem zrobić płukankę po której syf spłynie do michy i znowu do smoka? głupiego robota.
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Trochę odkopuje temat, ale może przyda się dla potomnych. Sprawdziłem ciśnienie oleju. Wyszło na to że było ok. Ale wolałem mimo to najpierw spróbować tańszego rozwiązania tzn. Sanki w dół, zdjąłem michę i okazało się że smok i miska cała zasyfiona wszystko wyczysciłem i zalałem nowiutki motul 5w40 oczywiście syntetyk i wymieniłem filtr oleju. Po zabiegu stukanie ustąpiło.
-
Audi A4 B5 1.8T 99r. Automat
Witam mam pytanie czy wymieniać olej w skrzyni biegów?
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Kolego a co łatwiejsze do wykonania będzie? Ława w dół czy silnik do góry? I czy zrobimy to sami bez specjalistycznych kluczy? Jak nie to na ile skasuje nas mechanik za taki zabieg?
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Ok, po niedzieli dam znać jak tam ciśnienie oleju Kolega a powiedz mi czy ja dobrze kojarzę że smok i pompa oleju jest pod miską? Czy mam złe informacje?
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
W zeszłym roku zalany był Mobil 1 5w40 syntetyk
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Ok przekaże ojcu czego się dowiedziałem, mieliśmy zamiar pojechać do innego mechanika zapytać się co on powie na ten temat. jeszcze raz dzięki kolego za pomoc
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Na razie osłuchowo stetoskopem w styczniu będzie go rozbierał. A co może to być coś innego? mówił też coś o popychaczach ale mówi, że osłuchowo to na 99% napinacz. Jak ta informacja coś da to wydaje mi się że jak jest zimny to chodzi ciszej.
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Oki zapytam się , dzięki wielkie za pomoc. A powiedz mi jeszcze można z tym jeździć do stycznia normalnie czy jak najmniej?
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Autkiem od roku jeździ ojciec i jest wszytko ok zaraz po zakupie wymiana rozrządu bo nie wiadomo co tam było włożone po złożeniu, olej. płyny wymienione ładnie cicho chodził do teraz. Zbiera się ok, turbinka działa tak jak trzeba, silnik nie grzeje się ani nic więc na razie ojciec raczej głowicy nie zmieni. Przebieg nie jest duży bo 120 tyś udokumentowane bo do 2010 roku serwisowany w ASO w niemczech potem 2 lata stał przez rozrząd, a w 2013 kupił go ojciec. więc wydaje mi się że ten przebieg może być realny środek nie zniszczony.
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
TZN bo zapomniałem napisać ten silnik jest po małych przejściach w sumie to nie moje Audi tylko ojca, a on nie sprawdził dobrze i na pierwszej wizycie u mechanika wyszło szydło z worka. Głowica jest od AGN cała reszta ANB czyli oryginalna. Jakiś mądry polak sprowadził od Niemca któremu padł rozrząd i przy granicy złożył go do kupy, a ojciec nie sprawdził oznaczeń i kupił w zeszłym roku go. Ot cała historia tego silnika. Więc może dlatego jest tam ta wtyczka?
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Rozrząd robiony rok temu. Też mnie zdziwiła cena bo przed pojechaniem popatrzyłem co to może być i na cenę patrzyłem to byłe większe. A przy okazji czy ten elektrozawór musi być podpięty? Bo jest w nim gniazdo na wtyczkę ale u mnie nie ma tej wtyczki przynajmniej ja nie widzę żeby jakiś kabel zwisał nie podpięty tam. Jak tak teraz patrze po allegro to do 400zł to są napinacze bez tego elektrozaworu. Czyżby chciał go zostawić?
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Witam byłem dziś u mechanika żeby sprawdzić co może być przyczyną głośnych odgłosów z silnika( chodził jak diesel). Mechanik powiedział że to łańcuch wałków rozrządu ten z tyłu pod pokrywą zaworów. Jako, że grudzień to okres świąt itp. itd. to nie byłem przygotowany na taki wydatek (100 za łańcuch, 350 za napinacz łańcucha i 500 za robociznę bo trzeba zdjąć przód żeby rozrząd rozpiąć podobno żeby te wałki wyjąć). Prawda to czy chce wyciągnąć kasę odemnie? I teraz moje pytanie co może się stać jak do stycznia będę jeździł z tym uszkodzeniem jakieś groźniejsze usterki?
-
Ile pali wasze autko?
Witam mam pytanie czy mi się wydaje że moje autko dużo pali? 12-13l/100km po mieście bez szaleństw raczej nie przekraczam 2-3k obrotów i nie przekraczam 100km/h. Podajcie wasze spalanie z góry dziękuję.
-
Audi Chorus 3x żle wpisany kod
Dzięki
-
Audi Chorus 3x żle wpisany kod
A kluczyk? -przekręcony -włożony -wyjęty
-
Audi Chorus 3x żle wpisany kod
czyli co wystarczy żeby było włączone bez kluczyka w stacyjce? bo kombinacja bez kluczyka i radio wyłączone nie działa.
-
Audi Chorus 3x żle wpisany kod
Próbowałem z pamięci wpisać kod do tego radia niestety się nie udało radio nie reaguje tylko się włącza i pokazuje się SAFE II wyczytałem że należy przez godzinę zostawić samochód z przekręconym kluczykiem na zapłon i włączyć radio. Tylko teraz moje pytanie czy nic się nie stanie z elektroniką lub czymś innym? Przecież wtedy chodzi pompa paliwa nic się z nią nie stanie lub z silnikiem?
-
Problemy z Navi
Ale jak wkładam płytę z softem jest to samo co z mapą. Muszę dorwać kogoś z Radomia kto ma działającą płytkę ze spolszczeniem. Jest tu ktoś taki?
-
Problemy z Navi
aha no to czytnik i panel jest ok to co może być nie tak? Audi coś zablokowało? a może coś z komputerem od navi?
-
Problemy z Navi
właśnie mnie też może coś podzespołem odpowiedzialnym za navi? Znalazłem coś takiego: http://data.motor-talk.de/data/galleries/607124/780748/cimg0883-44874.JPG też nie ma przedniego przycisku, nie ma napisu MENU tak jak u mnie czy to może było coś takiego fabrycznie? a nie ktoś tam grzebał? takich paneli znalazłem kilka ale o wiele więcej jest zdjęć z przyciskiem MENU. Może ten sterownik bez MENU jest jakoś ograniczony i dlatego nie mogę chodzić po MENU?
-
Problemy z Navi
x4 to najniższa prędkość w nero próbowałem w clonecd z x1 i nic jedyne co mi zostaje to inna płytka albo pożyczyć od kogoś sprawdzoną płytkę
-
Problemy z Navi
A nagrywarka robi różnicę? ---------- Post dopisany at 20:12 ---------- Poprzedni post napisany at 19:35 ---------- Nagrałem nero x4 inną nagrywarką i to sam. Co jest nie tak? Spolszczenie od fidotp