Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z Navi


Miszczu1203

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy z navi w fis'e w Audi A4 B5 z 1999r. mianowicie chciałem zmienić jeżyk na PL zgrałem pliki na płytę idę do autka okazuje się że nie mogę włożyć płyty do CD w bagażniku no to co śrubokręt i rozkręcam, rozkręciłem w środku jest płyta naciskam przycisk do wysunięcia płyty a tu cisza, no nic próbuje dalej i nic. Więc oglądam ten czytnik patrzę nie ma bezpiecznika. :eusathink:

1.Teraz pytanie czemu ktoś nie włożył lub wyjął bezpiecznik czy coś może być nie tak? Pytam przed włożeniem bo nie chce spalić całej instalacji w autku.

2.Może ktoś wie jak sprawdzić ten czytnik bez podpinania go do samochodu?

3.Może wystarczy podpiąć pod akumulator i sprawdzić czy działa?

Przy okazji odkryłem że jak jest sterownik do navi przy ręcznym to nie dało się wcisnąć przycisku Menu. to co znowu śrubokręcik i rozbieramy wyjąłemm odpiąłem kostkę oglądam obudowę widać że rozbierana była. Więc rozbieram ją a tam widzę że wylutowane jest to coś co się naciska(nie wiem jak to się nazywa). :eusathink:

Pytanie to samo co wcześniej czemu ktoś mógł to zrobić czy może być coś nie tak?

Wiem że nikt nie jest "Wróżbitą Maciejem" ale może ktoś wie czemu tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wiedział tak z ciekawości to ile ma nalatane pewnie 150 tysi :decayed: co do navi to tak jak napisałem. Musisz wymienić panel sterowania bo może być uszkodzony i temu został zdemontowany włącznik aby nie uszkodzić czytnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytnik sprawdzony działa :decayed: płytę wysuwa i pobiera ale chciałem spolszczyć tym AUDI A4 - Nawigacje GPS Auta - legalne_gps - Chomikuj.pl ale jak nacisnę tą kombinację to nic się nie dzieje. Nie mam jak sprawdzić czy płyta się kręci bo nikogo w domu nie ma. To może być od tego że coś było robione ze sterownikiem? Albo może ktoś ma jakiś inny link który jest sprawdzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak kupowałeś od niemca osobiście to tyrknij do niego i ci wszystko powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone po włożeniu płyty i trzymaniu naciśniętego RETURN i INFO płyta obraca się przez 4-5sekund i zatrzymuje się i tak jest co 30-60 sekund.

Co to może być:

Źle nagrana płyta czy może laser brudny lub uszkodzony?

Usunąłem z 1 posta historię samochodu co by nie było OT więcej.

EDIT:

Po godzinie czekania(przed napisaniem posta przyciski były wciśnięte już z 30 minut jak nie więcej) nic nie wyskoczyło na Fis'e, a płyta zachowuje się tak samo. Jak puściłem przyciski płyta dalej tak samo się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś pewny płyty to załatw sobie od kogoś działającą.

Inaczej twoje próby uruchomienia navi spełzają na niczym.

Laser można wyczyścić ale by go sprawdzić musisz mieć jednak działającą płytę.

Ewentualnie kupić używaną jednostkę na aledrogo, sprawdzić i jak nadal nie będzie działać to odesłać do sprzedawcy (masz 10 dni na to).

Ktoś grzebał w tym navi i ciężko stwierdzić usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszyć nawigacja ale skoro masz rozbebeszony panel sterowania to nie ruszy tam właśnie uruchamiasz navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie żeby dać ten sterownik do gościa co naprawia piloty samochodowe? tylko że nie wiem czy się podejmie bo to do wciskania jest wylutowane nic tam nie ma tylko otwory na nóżki.

Tanie tzn. ile bo na allegro znalazłem jeden Audi A4 B5 LIFT 99-01 Przełącznik nawigacji (3691813574) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

---------- Post dopisany 22-11-2013 at 15:48 ---------- Poprzedni post napisany 21-11-2013 at 15:50 ----------

A co myślicie o tym?:

navi nawigacja A4 A6 panel wiązka czytnik B5 (3720928588) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawne w 100% i cena będzie dla ciebie przystępna to bierz.

Prawdę mówiąc to mam w B6 BNSa 4.2 spolszczonego i z najnowszymi mapami ale nie używam jej.

Wolę AutoMapę na swoim fonie.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do czego to wgrasz jeśli Twoje navi nie chodzi.

PS.Nie wiem co siedzi w B5, jeśli to BNS 4.2 tak jak w B6 to spolszczenie spasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 siedzi BNS 4.2 ale spróbować zawsze można może ruszy może coś jest nie tak ze spolszczeniem a po 2 jak tamta navi z linka będzie sprawna i jak kupię to będę miał sprawdzone spolszczenie tak? :decayed::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Tylko aby wgrać spolszczenie to navi musi pracować,być sprawne.

W Menu trzeba wybrać opcję SW Download.

Link jak to zrobić.

https://drive.google.com/file/d/0Bx3w5UbgE7CeeWRqQXNuVncxaTQ/edit?usp=sharing

Link do spolszczenia

https://drive.google.com/file/d/0Bx3w5UbgE7CeZFg2NkRBQnY3b1U/edit?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no nic dzięki za linki teraz tylko muszę kupić navi

---------- Post dopisany 26-11-2013 at 19:16 ---------- Poprzedni post napisany 22-11-2013 at 19:26 ----------

Dobra coś odkryłem włożyłem oryginalną mapę Niemiec wciskam przycisk NAVI i pokazuje mi się menu do wyboru miejscowości po naciśnięciu RETURN i INFO wchodzi w tryb serwisowy i mam do wyboru:

-Version

-Calbration

-Download

-Demo Mode

-Test Beep

ale mogę się poruszać po 2 pierwszych na resztę mi nie zjeżdża, włożyłem płytę z PL menu i naciskam RETURN i INFO nic naciskam NAVI wyskakuje "bite cd rom uberprufen" naciskam RETURN i INFO Wchodzi w tryb znowu te same opcje i znowu nie mogę się poruszać po całym menu tylko po tych 2 co jest nie tak? Wkładając mapę PL jest to samo co z MENU PL.

Pytanie do fidotp jakim programem i z jakimi parametrami nagrywałeś płytkę i czy to była jakaś tania płytka czy coś droższego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...