Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali wasze autko?


Miszczu1203

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy mi się wydaje że moje autko dużo pali? 12-13l/100km po mieście bez szaleństw raczej nie przekraczam 2-3k obrotów i nie przekraczam 100km/h. Podajcie wasze spalanie z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz automat i kręcisz się po mieście więc nie oczekuj cudów, jak byś miał quattro to byłoby jeszcze ok 2l/100 więcej :wink:

Mi średnia wychodzi 13-13,5l LPG, małe miasteczko i krótkie podjazdy to 15l, trasa w miarę spokojnie 11l a dynamicznie 13l. Na szczęście nigdy nie sprawdzałem spalania w dużych miastach gdzie więcej się stoi niż jedzie :jerk: nigdy też nie sprawdzałem minimalnego spalania bo zawsze mnie skusi i gdzieś pocisnę :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa a miasto to całkiem inna bajka-, mi w trasie (spokojna jazda ) spalił 9,5 LPG - (tankowane do pełna na tej samej stacji), w mieście (ok. 90 000 mieszkańców) wychodzi przy spokojnej jeździe 12,5 LPG...mieszane z reguły poniżej 11,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi manual+ośka wychodzi w mieście 11-12 litrów Pb, gdzie przyśpieszam w miarę dynamicznie ale pilnuje by nie przekraczać zbytnio 3 tyś. W trasie wychodzi jakoś 8-9 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wychodzi przy Q but miasto wiec swiatla co 50m do tego non stop ciagne silnik w granicach 4-5 tysiecy co jest totalna glupota ale lubie ze tak powiem pierwszy na kolejnych:D to wychodzi 20LPG minimum bo kiedys tylko decha do odcinki wjebal 29 ale to juz byl szczyt....jadac srednio po miescie idzie dobre 15 literkow LPG co sie pokrywa z tym co piszecie o PB bo PB zawsze spali mniej

trasa srednio 13-15l LPG ale jadac jak totalny dziadek bez zalacznia turbo to zejde do tych 9-10 l ale przyznaje ze to juz nie jest przyjemna jazda

niedawno w jednej trasie jadac na 50 jechalem prawie 80 i mandat 200zl6pkt a wracajac jadac na tej samej 50-tce 120km i 500zl10pkt :D:D:D:D:D::D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual, ośka, koła 225/45 17- jeżdżąc tylko po mieście mieszczę się w 11L, max jaki miałem to niecałe 12L w zimę. Rekord z trasy to było chyba 7,2L ale tylko dlatego że podczas powrotnego 400km, prawie połowa była w takiej ulewie że 90 z TIR'ami to był max...

Ogólnie to miasto miastu nierówne, druga sprawa to krótkie odcinki- ja gdybym dojeżdżał tylko do pracy- do której mam 2,5km to spalanie miałbym chyba z 16L.. jak tylko 1.8T złapie temp. to spalanie na FIS'ie drastycznie spada i staje się całkiem ekonomiczne. Więc wydaje mi się że spalanie masz całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual, ośka, koła 225/45 17- jeżdżąc tylko po mieście mieszczę się w 11L, max jaki miałem to niecałe 12L w zimę. Rekord z trasy to było chyba 7,2L ale tylko dlatego że podczas powrotnego 400km, prawie połowa była w takiej ulewie że 90 z TIR'ami to był max...

Ogólnie to miasto miastu nierówne, druga sprawa to krótkie odcinki- ja gdybym dojeżdżał tylko do pracy- do której mam 2,5km to spalanie miałbym chyba z 16L.. jak tylko 1.8T złapie temp. to spalanie na FIS'ie drastycznie spada i staje się całkiem ekonomiczne. Więc wydaje mi się że spalanie masz całkiem ok.

kogo spalanie?

odnosnie kol to mam sporo mniejsze bo standy 16/55/205 alu oryg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne spalania jak zwalowy q + manual, kapcie 225, jezdze spokojnie ale regularnie zdarza mi sie poprzeciagac troche na biegach, i wychodzi ok 15l

trasa to tak 10-11 uogolniajac jadac srednio 100-140

mowa o lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne spalania jak zwalowy q + manual, kapcie 225, jezdze spokojnie ale regularnie zdarza mi sie poprzeciagac troche na biegach, i wychodzi ok 15l

trasa to tak 10-11 uogolniajac jadac srednio 100-140

mowa o lpg

takie wlasnie sa Q....jadac totalnie delikatnie to spalania maja porownywalne z oska ale kiedy but to robi sie totalny pijak bo rozpedzac 4 polosie 8 przegubow 2 waly nie mala skrzynie most i inne pierdolety to juz nie tak prosto jak oska a juz nie mowie o jebitnym przespieszaniu a na dodatek jak ktos ma spore kola to tylko lac w bak i puakac:D

generalnie kazdemu ze znajomych polecam te Q z racji przyjemnosci z jazdy tzn prowadzenia nie wspomiajac juz ze totalnie nie obchodzi Cie to co jest na dworze ale glosno odradzam jezeli nie stac na paliwo bo to studnie okropne co wszyscy posiadacze Q dobrze wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim Q wychodzi mi aktualnie w jeździe miejskiej 11,5-13. Po za miastem bez deptania realne 8,5 z pełnym składem.

Dolewek oleju w to nie wliczałem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim Q wychodzi mi aktualnie w jeździe miejskiej 11,5-13. Po za miastem bez deptania realne 8,5 z pełnym składem.

Dolewek oleju w to nie wliczałem :grin:

zaznacz ze mowisz o PB a NIE o LPG bo to juz by gusla byly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guseł nie będzie tak jak i gazu. Spalanie na PB

Nie każde 1.8T= z założenia LPG :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guseł nie będzie tak jak i gazu. Spalanie na PB

Nie każde 1.8T= z założenia LPG :wink:

a czy ja zakladam?widzisz tak wlasnie robia sie niedomowienia bo jedna osoba powie 12 a inna 15 i jest sprzeczka a nikt nie zaznaczy ze mowi o PB czy LPG

oczywiscie mowie tak tylko dla przykladu

pozdrowka posiadacze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB z Orlenu + 205/55 + Quattro + Kochany Wrocław + bez buta = 13.5L

PB z Orlenu + 205/55 + Quattro + Kochany Wrocław + Program na 180KM od gregora + czasami but = 12.5L

Nawet jak spali 15L to nie zamienie na żaden inny :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...