Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zalewa mi auto


groobyy

Rekomendowane odpowiedzi

zgadza sie powinny byc gumy. proponuje zebys zrobił jak poprzednik, wejdz do środka, a druga osoba nich leje wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie powinny byc gumy. proponuje zebys zrobił jak poprzednik, wejdz do środka, a druga osoba nich leje wode.

Dziwię się tylko, że z prawej strony od pasażera nie ma też tej gumy i tam zawsze jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z braku gumy to moze byc wilgotno, a jak stoi woda to musi byc inna przyczyna, ale dziwne bo jak by leciała z góry to i na dywaniku była by woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pod maska masz 2 lub 3 odpływy jeden znajduje sie pod akumulatorem i dwa po bokach jeden jest na wysokości szyby .. miałem ten sam problem ryłem sie z tym bardzo długo przeczyna okazały sie liści i inny brut w tych odpływach po wyczyszczeniu odkurzaczem problem znikną!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dwóch odpływów się dostałem już jakiś czas temu ale trzeciego nie mogę zlokalizować. Znalazłem dwa okrągłe odpływy : jeden pod akumlatorem, a drugi obok komputera ecu ( na tym samym poziomie co ten pod akumlatorem tylko jakieś pół metra w prawo patrząc od przodu samochodu) . Rzeczywiście były zatkane syfem. Trzeciego nie zlokalizowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzic rynienke pod obudowa filtra kabinowego przy podszybiu - prawa strona. Jak sciagniesz obudowe na filtrze powinna lezec taka rynienka jesli jest jej brak to znaczy ze leci wam przez filtr kabinowy i potem w zaleznosci od pochylenia auta podczas opadow na strone kierowcy badz pasazera.

Latwe do sprawdzenia, moze akurat to, jesli nie to wtedy grubsze tematy poruszac szyba, blachy itp. Ja tak mialem przy swojej pierwszej A4 :gwizdanie: i raz wyciagalem wode z prawej a innym razem z lewej strony, a jeszcze innym nawet z tylu ;( sie zdazalo, zanim na to wpadlem to sporo nerwow stracone :wallbash:

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego odpływy sa 2 a nie 3 i braki gumek pod spodem auta to też nie to,wiem bo też już to przechodziłem. radze zajrzeć na uszczelkę gumową pod komputerem bo może być pęknięta bądź też już sparciała. wymień na nową bądź uszczelnij silikonem. jeśli już zlokalizujesz źródło przecieku to radze wyrzucic fotele i całą podłoge bo to co ja zobaczyłem przerosło moje oczekiwania. miałem mokro na dywaniku kierowcy ale jak wyjąłem podłoge wylałem jeszcze 7 litrów wody i dopiero wtedy suszyłem całe autko.radze to zrobić jeszcze przed zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam to dziwne bo od kiedy odetkałem te dwa odływy ( pod aku i eku) to mam mokro tylko na wykładzinie od strony kierowcy. Dziwne jest to że jest tylko na środku mokra okrągła duża plama, a dookoła niej jest sucho. Gdy woda spływała by spod maski to było by widać , że spływa ze żródła od góry, a to że mam tylko okrągła plamę na środku sugeruje , że chyba woda dostaje się od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie to znaczy ze woda wyplywa kanalami wentylacyjnymi prowadzacymi do tylu pasazera, wyplywa na polaczeniu. Moze byc tak ze i z drugiej strony tez masz wode, tylko jest jej na tyle malo ze nie przebija przez wykladzine ktora jest dosc gruba.

Sprawdziles rynienke pod obudowa filtra kabinowego,na filtrze? 2 min pracy a efekt mozesz miec usuniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie to znaczy ze woda wyplywa kanalami wentylacyjnymi prowadzacymi do tylu pasazera, wyplywa na polaczeniu. Moze byc tak ze i z drugiej strony tez masz wode, tylko jest jej na tyle malo ze nie przebija przez wykladzine ktora jest dosc gruba.

Sprawdziles rynienke pod obudowa filtra kabinowego,na filtrze? 2 min pracy a efekt mozesz miec usuniety.

Tak dziś sprawdzałem tą rynienkę i jest cała, nie popękana. Na tej rynience z dwóch stron jest odpływ wody. A gdzie sprawdzę to połączenie kanałów wentylacyjnych ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polaczenie kanalow mialem na mysli tunele plastikowe wentylacji wew kabiny, pod wykladzina - ale skoro rynienke masz i dobrze siedzi to bez sensu tam zagladac.

Z tego co widze to nic innego jak zdemontowac oslony progow tak aby odchylic ile to mozliwe wykladzine i na myjke reczna polewac przednia szybe. Nieraz lubi cieknac slupkiem A strona kierowcy - jesli szybe ktos wymienial i zaoszczedzil na kleju - do samej podlogi ladnie sie saczyc.

W sumie to teraz nie mam pewniaka, skoro w podszybiu czysto i wsio drozne to :gwizdanie: teraz loteria z dobra rada. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...