Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy muszę rozbierać drzwi do wymontowania głośników?


izariz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie jak w temacie. Jeżeli będę musiał, to gdzie znajdują się wszystkie śruby i na co ewentualnie zwrócić uwagę? Mam A4 z 98 roku sedan i z przeczytanych postów wynika, że w drzwi mogę wstawić 13". Czy do tyłu bez przeróbek (żadnych podkładek) wejdą 16", czy wstawiać 13"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gornych rogach tapiceki sa 2 srubki , przy raczce jest jedna i musisz zsunac plastik pod raczka tam sa jeszcze 2 srubki.. delikatnie unies tapicerke i zobaczysz "skarby" :) czyli zlapiesz sie za glowe ..

drzwi.jpg

Zaopatrz sie w maty do wygluszenia drzwi kable i pierscien bo bedzie maly problem zeby dopasowac glosnik w oryginalne miejsce. Glosnik zamontowany jest pod kątem.

[ Dodano: 2006-08-01, 15:02 ]

Z tylu masz 16 cm.. Moje glosniki tylne powedrowaly na półke ale do garazu :P

[ Dodano: 2006-08-01, 19:06 ]

KILKA FOTEK JAK TO WYGLADA OD SRODKA :) MAM NADZIEJE,ZE CIE NIE ZNIECHECE :P

twisted:

DSC00475.jpg

DSC00477.jpg

A TO JUZ ZAMONTOWANY GLOSNIK 13 CM

DSC00693.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz sie w maty do wygluszenia drzwi kable i pierscien bo bedzie maly problem zeby

Możesz sprecyzować o jaki pierścień chodzi ?? Też mam zamiar zmienić głośniczki więc podepnę się pod tego posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz sie w maty do wygluszenia drzwi kable i pierscien bo bedzie maly problem zeby

Możesz sprecyzować o jaki pierścień chodzi ?? Też mam zamiar zmienić głośniczki więc podepnę się pod tego posta :)

Chodzi o pierścienie z mdfu.Widać ten pierścień na przedostatniej fotce.Sprawia on , że głośnik jest porządnie przymocowany i nic nie lata.Oryginalne głośniki mają mocowanie na 3 śruby natomiast większość głośników ma na 4 i dlatego tez konieczne jest użycie perścienia.Można też kupic taką plastikową podkładke pod głośnik , ale szczerze polecam mdf !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokaldnie , szefu wszystko wyjasnil :) ja teraz zabralem sie za bagaznik... lecz brak czasu wymusil przestoj :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pierścienie z mdfu

Czy coś takiego masz na myśli http://www.allegro.pl/item116600795_impregn_pierscienie_pi165mm_lub_130mm_mdf_powe.html ???

Czy kwestia wygłuszenia jest naprawdę taka ważna ???

Czy do A4 w przednie drzwi fabrycznie mieszczą się głośniki 13cm czy 13,5cm ??? Czy to jest bez różnicy ???

[ Dodano: 2006-08-01, 22:00 ]

Bartass_1 możesz jeszcze wkleić fotkę zmontowanych drzwii ??? Bo coś mi się wydaje że ja mam jakieś inne to wykończenie od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pierścienie z mdfu

Czy coś takiego masz na myśli http://www.allegro.pl/item116600795_impregn_pierscienie_pi165mm_lub_130mm_mdf_powe.html ???

Czy kwestia wygłuszenia jest naprawdę taka ważna ???

Czy do A4 w przednie drzwi fabrycznie mieszczą się głośniki 13cm czy 13,5cm ??? Czy to jest bez różnicy ???

Tak dokładnie o to chodzi.

Wygłuszenie to podstawa jeżeli chcesz , zeby ładnie grało

Jeżeli założysz pierścienie to 13,5 tez wejdą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo istotna!! po wygluszeniu tworzy sie komora (taka jak na zasadzie kolumny w domowym zestawie audio) Różnica jest kolosalna .. Pierscien jak najbardziej moze byc tylko bedziesz go musial dopasowac do wielkosci glosnika jak i do mechanizmu otwierania szyby :/ ale to juz kosmetyka. a jakie przetworniki wybrales ?

[ Dodano: 2006-08-01, 22:13 ]

Kowi ale , ktora fotke wkleic ? na tapicerke przychodzi warstwa szarego poszycia.. oto chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi ale , ktora fotke wkleic ?

Fotkę gotowych "złożonych" drzwi, chodzi mi głównie o kształt maskownic.

a jakie przetworniki wybrales

Jeszcze nic nie wybrałem, narazie zbieram opinie i liczę ile będzie trzeba na to wydać :)

Mieliście może do czynienia z głośnikami firmy Hertz ?? Zastanawiam się nad takimi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę gotowych "złożonych" drzwi, chodzi mi głównie o kształt maskownic.

Proszę bardzo.Na bank masz maskownice taką jak wszyscy , no chyba , że były jakieś przeróbki :wink:

audi_a4_interior_front_door.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wyglądają tak samo :) Zastanawiał mnie tylko ten ich "mało okrągły" kształt :mrgreen:

Hugo znasz może jakiegoś magika który mógłyby mi doradzić co wybrać, ewentualnie pomógł w montażu ???

Bo jak spytałem o cenę głośników z montażem w Car HiFi na ul. Północnej to mi normalnie ciśnienie podskoczyło :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo znasz może jakiegoś magika który mógłyby mi doradzić co wybrać, ewentualnie pomógł w montażu ???

Bo jak spytałem o cenę głośników z montażem w Car HiFi na ul. Północnej to mi normalnie ciśnienie podskoczyło :mad:

To wybrałeś warsztat :lol: Jak chcesz to pojedziemy do Dobrego Tonu i chłopaki Ci coś doradzą za odpowiednią kase i nie zedrą z Ciebie za montaż , tak jak to potrafią inni.A4 mają opanowane bo się szkolili na moich :lol: Ja i tak miałem do nich jechać więc mozemy sie ustawić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz masz problemik z glowy.. Moje drzwi wygladaja tak samo - maskownice. Najlepiej bedzie jesli posluchasz paru zestawow i sam dokonasz wyboru. Hertze maja to do siebie ,ze tweeter bije po uszach, minusem sa te pseudo zwrotki.. Tak jak radzi Hugo podlec do warsztatu, ktory ma nzawijmy to prestiz w tej dziedzinie i z pustymi rekoma nie wyjedziesz ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzi Hugo podlec do warsztatu, ktory ma nzawijmy to prestiz w tej dziedzinie i z pustymi rekoma nie wyjedziesz ;) pozdrawiam

W czwartek jedziemy z Kowim na pogaduszki do speców , więc na pewno coś mu chłopaki doradzą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak radzi Hugo podlec do warsztatu, ktory ma nazwijmy to prestiz w tej dziedzinie

Tak też zrobię :) Dzięki !!

i z pustymi rekoma nie wyjedziesz

Tylko z pustym portfelem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo mam prosbe. Jak mozesz podpytaj ile kosztowaloby zrobienie porzadnych paneli pod 16 cm ..do a4 b5.. Aktualnie chodzi mi po glowie zmiana na cos z wyzszej polki :) moze focal polykevlar, lub microprecision... sam nie wiem jeszcze ale cos bedzie nowego tylko jak dokoncze bagazniik :P pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo mam prosbe. Jak mozesz podpytaj ile kosztowaloby zrobienie porzadnych paneli pod 16 cm ..do a4 b5.. Aktualnie chodzi mi po glowie zmiana na cos z wyzszej polki :) moze focal polykevlar, lub microprecision... sam nie wiem jeszcze ale cos bedzie nowego tylko jak dokoncze bagazniik :P pozdrowionka

Ok nie ma sprawy.Na allegro są po 300zł na 1 głośnik :wink:http://www.allegro.pl/item118333229_taschki_panele_drzwiowe_audi_a4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dołaczam sie do tematu,jak ze kupilem niedawno b5 z juz harczacym przodem,tez planuje kupic powerbass BK5,bo sa tu akurat dystanse w promocji za 1zl http://www.powe.com.pl/product_info.php/products_id/124

,a wracajac do Waszej rozmowy:

Jak chcesz to pojedziemy do Dobrego Tonu i chłopaki Ci coś doradzą za odpowiednią kase i nie zedrą z Ciebie za montaż , tak jak to potrafią inni

...to ile wyniósł montaż samego przodu??

Zastanawiam sie czy lepiej kupic wszystkie rzeczy samemu i dac do montazu,czy zaplacic drozej w moim lokalnym audioszopie i o ile taniej mi zamontuja calosc jesli jesli wszystko kupie u nich???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...