Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRD] Prośba o pomoc w analizie turbiny + log

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie sądze zeby to bylo przyczyną braku "dołu".

Czyli jednak mialem racje. :wink4:

Zrób 5 prób dynamicznych 011 i wstaw opisując ta jest pierwsza, ta druga , itd...

Opublikowano
  • Autor

Nie sądze zeby to bylo przyczyną braku "dołu".

Czyli jednak mialem racje. :wink4:

Zrób 5 prób dynamicznych 011 i wstaw opisując ta jest pierwsza, ta druga , itd...

Prosze bardzo, ja sie poddaje :mysli::notworthy:

Proby dynamiczne:

08 Log (0 - 008)

010 Log (0 - 010)

011 (pierwsza) Log (0 - 011)

011 (druga) Log (0 - 011)

011 (trzecia) Log (0 - 011)

011 (czwarta) Log (0 - 011)

Proby statyczne:

001 Log (0 - 001)

013 Log (0 - 013)

018 Log (0 - 018)

023 Log (0 - 023)

Przemik zrobilo mi sie 4 proby a nie 5, sorki myslalem ze zrobilem 5.

Daj znac jak cos wymyslisz bo ja juz sie poddaje powoli :thumbdown:

[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2010, 23:29_________________________________________________Zmienna geometria lopatek chodzila jak zloto. Turbina jak nowa. Zaczynam miec dosc.

Opublikowano

test nic nie kosztuje a może pomoże

a może za turbo układ wydechowy przytkany?

żeby sprawdzić czy wina leży w wydechu czy w sterowaniu wystarczy odkręcić gruszkę(tylko dwie śrubki pod) i podciągać na maxa gruszkę ze sztangą i wtedy podczas robienia loga 011 złapiesz tryb awaryjny ale do 2500obr będzie widać co potrafi turbina, po wyżej lepiej nie próbuj bo może któraś rurę rozerwać...

Opublikowano
  • Autor

Zaraz zaraz ale czemu N75 sie tak malo otwiera???? Przeciez nie bedzie doladowania jak N75 sie nie otworzy? Ktos spotkal sie ze ECU zle steruje???? Zostaje mi tylko uaktualnienie oprogramowania w ECU.

Opublikowano

Reasumujac.

IMO - zmienna geometria chodzi perfekcyjnie.

Opinia na temat softu w BRD na tym forum jest taka ze soft w tym aucie jest zrąbany. Zostaly to w pewnym sensie potwierdzone przez znanego forumowego tunera.

Dodatkowo bezwladnosc turbiny zastosowanej w tym silniku powoduje tak duzego laga.

Proponuje zeby sprawdzic cisnienie na wyjsciu z pompy vacum i porownac je z cisnieniem jakie dociera do gruszki sprezarki.

PS

Tuner moze poprawic programem "wstawanie" sprezarki.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

ECU juz zostalo uaktualnione, serwis nie znalazl zadnej nieprawidlowosci. Mowia ze te modele tak maja. Wolalbym sztangi nie ruszac. Ma ktos pomysl co zrobic zeby to turbo szybciej wstawalo albo czego to moze byc wina?

Opublikowano
  • Autor

Polecam lekture.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=93401.msg1063062#msg1063062

Temat dosc dlugi ale moze Ci sporo wyjasnic.

No to co zrobilem:

- ECU zuaktualizowane

- EGR wymieniony (stary byl zajechany jak babci piety)

- przeplywka sprawdzona (super)

- turbo sprawdzone (wyjete chodzi jak nowe)

- podcisnienie przewody szczelne, pompa vacuum i tu zaczyna sie problem chyba :(

Na vacuum jest 0,8 bara a na gruszce 0,7 bara czy ktos moze podac jakie wartosci powinny byc?

Dziekuje z gory za pomoc.

  • 2 lata później...
Opublikowano
  • Autor

Z tego co wiem problemem byly zabrudzone wtryski (osad czy cos takiego) Wystarczylo je umyc metoda ultradzwiekowa i auto odzyskalo by fabryczna moc oraz moment obr. To chyba juz dla potomnych.

Audi robi teraz akcje serwisowa (2013) dla chyba wszystkich 2.0tdi 170km na wymiane wtryskow. Wiec cos z nimi jednak bylo od poczatku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.