Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana oleju w automacie (konsekwnecje wymiany)


slowiketdi

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zamierzam zmienić olej w swojej 4 i dodam że olej niebył nigdy wymienany auto ma przejechane 230tys km było sprowadzone 2 lata temu z niemiec a niemcy podobno nie wymieniają oleju . słyszałem wiele na temat późniejszych konsekwencji, ze niby auto nie wyjedzie z garażu albo sie później skrzynia piep.....y.

prosze was o obiektywne opinie i doradzenie w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej zapuszczonej skrzyni wymiana oleju zrobi tylko na dobre, to nie jest stary silnik gdzie wlejesz rzadki olej i rozpuścisz nagary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja tez mialem nalatane ok 230000km (jesli to prawda) i pojechalem na wymiane oleju w 4 biegowym automacie.

Jak sie okazalo to olej mialem bez jakichs tam opilek zelaza i mam jezdzic jak mi powiedzial mechanior.

Po wymianie nie zauwazylem jakiejs tam lepszej pracy automatu ale to chyba przez to ze skrzynia miala wymieniany olej w DE(mam w ksiazce serwisowej wpis ze asb byla czyszczona).

Osobiscie to wolalbym na twoi miejscu wymienic olej w asb, lepiej wiedziec co sie ma.

Jesli bedziesz mial szlam a nie olej w automacie to wiadomo, ze ciekawie nie bedzie to prognozowac na prace automatu w przyszlosci.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za doradzenie a olej mam już kupiony w raz z filterkiem i czeka sobie sspokojnie na wymiane :> :)[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2010, 10:47_________________________________________________witam wymieniłem olej w swojej asb i mam problem jak pojeżdże po miescie i postoje na światłach czuje jak auto niechce sie zebrać tak jak by je cos trzymało i zmienia biegi przy 2 tys obrotów są dczuwalne szarpnięcia przy zmianie biegów z 1 na 2 a z 3 na 4 to częsie całą budą , a żeby zmnieniła przy wyższych obrotach to musze dosyć mocno wcisnąć pedał gazu . Nie kiedy te szarpnięcia znikają jak zagasze auto na około 15min a niekiedy nie. a jak auto jest zimne i na trasie nic nie szarpie i dosyć sie zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko ktoś zalał ci olej o nie takich parametrach, jak na zimnym jest lepiej tzn ze na ciepłej skrzyni olej jest za rzadki i ciznienie złe, kup olej w Aso taki jak przypisany jest po nr nadwozia i wymien jak najszybciej poki jeszcze masz biegi;) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem moze za mało go wlali, albo wlali inny, nie wiem jakie masz zaufanie do zakladu w ktorym wykonujesz naprawe ale uwierz ze oszustwa nie brakuje w tej branzy, aczkolwiek nie mozna odrazu zakladac ze kazdy to oszust, podjedz powiedz ze takich objawow wczesniej nie bylo- niech sprawdza co sie dzieje. A tak na marginesie z doswiadczenia wiem ze w automatach starszego typu {nie mowie o multi i tip tronic} jesli wszystko jest ok to poprostu jezdzic i nie grzebac..... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem spróbuje jescze ją podpiąć dop wag moze jest jakiś błąd [br]Dopisany: 24 Listopad 2010, 13:19_________________________________________________Właśnie podłączyłem ją pod kompa i wyskoczył mi taki błąd

Znaleziono 1 błąd:

00652 - Kontrola biegów

27-10 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny

i co on oznacza może coś poradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...