Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy, Moja A4 nierównomiernie przyspiesza


Gość Handal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Proszę wszystkich o pomoc, jeśli juz kotoś miał taki przypadek.

Opis:

Do 2600..2700obr jest OK. Potem nagle silnik traci troche mocy, wyraźnie wyczuwalne, następnie ją odzyskuje, Ponownie słabnie przy okoló 3000obr, a później po 3200 odzyskuje.

Sprawdzałem go w serwisie VW, żadnych błedów podczas jazdy, podobno przeładowywuje i dlatego jest taki efekt. Wymieniłem turbinę....żadnej zmiany. Teraz serwis stwierdził że to pompa, dałem pompe do regulacji, żadnej poprawy. Wczoraj stwierdzono że powinienem wymienic wtryski.

Koledzy, niedługo wymienię pół silnika, wzbogacę serwisantów, którzy rozkładają ręce.

A z moich obserwacji wiem jedno, zaczęło sie wszystko od upałów, w nocy podczas niższej temp. zewnętrznej usterka zanika, tzn, jest o wiele mniej odczuwalna.

Silnik 1,9 Tdi, 100KM, AFN 96r XII

Pozdrawiam

Handal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niech dokładnie sprawdzą czujnik temp. paliwa.

Diagnostyka pozostałych czujników też obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien zaworek N75 ... na 90 % pomoze .... ;-)

BTW : zmien mechanika... bo jak widze ten twój serwis to miesza reka w gównie a potem wyciera w twoja koszule .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien zaworek N75 ... na 90 % pomoze .... ;-)

BTW : zmien mechanika... bo jak widze ten twój serwis to miesza reka w gównie a potem wyciera w twoja koszule .... :twisted:

Hmmm, zaworek juz zamieniłem , wstawili na chwilę od innego, to samo, to było pierwsze podejście.

Przepływomierz: podobno jest sprawny, podobno komputer by to wykrył. Czujników jeszcze nikt nie sprawdzał, bo komputer nie wykrywa błedów.

A mnie już k.....ca chwyta.

Może i to przepływomierz, teraz tak myśle, ponieważ przy delikatnym przyspieszaniu jest ok, a jak dam mu buta to pada.

Dzieki za informacje

Pozdrawiam

Handal

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 2006-08-02, 23:58 ]

kolego Handal zapraszamy do działu Newbie , wypadałoby się najpierw przedstawić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zaworek juz zamieniłem , wstawili na chwilę od innego, to samo, to było pierwsze podejście.

Przepływomierz: podobno jest sprawny, podobno komputer by to wykrył. Czujników jeszcze nikt nie sprawdzał, bo komputer nie wykrywa błedów.

A mnie już k.....ca chwyta.

Może i to przepływomierz, teraz tak myśle, ponieważ przy delikatnym przyspieszaniu jest ok, a jak dam mu buta to pada.

ECU wykryje błąd przepływomierza dopiero jak nie będzie wysyłał sygnału, albo sygnał będzie miał jakieś kosmiczne wartości. Jeśli kończy się przepływomierz to wysyła jeszcze sygnał w określonym zakresie, ale zbyt niski. ECU traktuje to po prostu jako mniejszy przepływ powietrza i mniej zapodaje paliwa.

A tak na marginesie to kiepscy mechanicy przy tym robili. Ograniczają się do sprawdzenia i wykasowania błędów. Żadnej porządnej diagnostyki nie robią. Na dzień dobry sprawdza się czujniki jak nie wiadomo co dolega. A nie czeka, aż błąd w pamięci zapisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy, dzieki serdeczne za podpowiedzi.

szczególne podziękowania dla SZOGUN0 i GERI74.

Kupilem przepływomierz za cale 160zł, auto chodzi jakdawniej, ja sie do niej smieje a ona Audiczka robi to co ja chce :razz:

Wszystko chodzi , a mam stary przepływomierz, który nie wykazuje błedów, a jest zły, wiec jesli ktos taki potrzebuje to moge oddac za darmo :mrgreen:

Jeszcze raz dzieki

Handal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...