Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Proszę o analizę logów.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Uporzadkujmy.

- wywal katalizator po tym powtorz logi -011,010 i 008 wszystkie dynamiczne

- przychylam sie do pomysłu kolegi ciah zeby ustawic dawke w granicach 3-4 i zalogowac 001 stat oraz 013 stat

Tyle ode mnie

Opublikowano
  • Autor

No wreszcie konkretna odpowiedź. Koledzy w weekend najwcześniej wezmę się za uporządkowanie tych spraw bo w tygodniu to nie pozwala mi na to czas. Porobię wszystkie logi i zobaczymy czy się coś poprawiło.

Panowie, a tak na marginesie to zmienę dawki można ustawić za pomocą oprogramowania, czy trzeba od strony mechanicznej?

Opublikowano

Można i za pomocą oprogramowania i mechanicznie, ze względów bezpieczeństwa najpierw spróbuj adaptacji vag'iem, jak nie da to żądanego efektu trzeba będzie poluzować 3 śrubki nastawnika i stuknąć nastawnik młoteczkiem

tu masz sposób pierwszy:

wybieramy 1-engine

11 login i tu wpisujemy 12233 i klikasz Do it!, następnie wchodzisz w

10 adaptacja

w adaptacji blok 01

ustaw 3,0-3,4 mg

pewnie będziesz miał wartość 32768, wpisz np. 32685 i klikasz test i save i finito :tongue4:

podczas zabawy silnik musi mieć 90C i muszą być wyłączone wszystkie urządzenia elektryczne: nawiew, światła, radio

Opublikowano
  • Autor

Jutro zrobię tak jak mi proponujesz ciahciah zobaczymy, może coś to da, a tymczasem dokończyłem logi w trybie Basic. Logi znajdują się poniżej, albo w pierwszym poście. Jutro doślę 011 bo bateria mi w lapie padła i nie chciało mi się jechać po zasiłkę.

Logi Basic Settings

Log (0 - 000)

Log (0 - 003)

Log (0 - 004)

Opublikowano

:gwizdanie: tyle mogę powiedzieć o twoim statycznym kącie wtyku, jest kompletnie nie ustawiony, pochwal się jak ci zapala furka?

tu masz jak to poprawić: http://www.a4-klub.pl/smf/wszystkie_r4_tdi_oprocz_pd_ustawienie_kata_wtrysku-t10913.0.html;msg134497#msg134497

Opublikowano
  • Autor

Powiem Ci kolego, że zapala całkiem dobrze, ale gorzej jak silnik jest nagrzany... tzn nie od dotknięcia, ale kręcić nie musze... Cholerka, a byłem na ustawieniu i tak właśnie mi ustawił... 50zł zapłaciłem i w zasadzie za nic... Czy mogę reklamować to ustawienie jak dokonałem ok 2 miesięcy temu?

Opublikowano

jeżeli teraz na zimnym ci dobrze zapala to może to oznaczać że masz pasek rozrządu o żąbek źle ustawiony, podam dwa przypadki dla porównania:ustawiłem sobie kąt 255 i nie było mowy o tym że zapale, jak już minąłem kąt 255 do 15 też ani tchu, dopiero powyżej zaczyna zapalać i już pali od starzało, a poniżej zero zapalania, drugi przypadek kolega miał 255 jak ty i auto zapalało kulawo, zmienił na 49-54 i było trochę lepiej ale nadal kulawo, ale on coś jeszcze ma nie halo bo przy dodaniu gazu korekcje idą w kosmos, rozrząd ponoć ma ok, sam sprawdzał i bardzo możliwe że słabo sprawdził :gwizdanie:

a problem z zapalaniem na rozgrzanym silniku to standardowa dolegliwość spowodowana sporym przebiegiem pompy, starość nie radość

reklamować zawsze można próbować, przy okazji niech sprawdzą rozrząd

Opublikowano

Sam sobie popraw.

Link co i jak zrobic masz trzy posty wyzej.

Opublikowano
  • Autor

Obiecany 011

Log (0 - 011)

Wczoraj ustawiłem zapłon o ma wartość 53-55 (skacze). Także jedna sprawa załatwiona na dobre, a co do ustawień jakie zasugerował mi kolega ciahciah

"wybieramy 1-engine

11 login i tu wpisujemy 12233 i klikasz Do it!, następnie wchodzisz w

10 adaptacja

w adaptacji blok 01

ustaw 3,0-3,4 mg"

pewnie będziesz miał wartość 32768, wpisz np. 32685 i klikasz test i save i finito

Wartość 12233 wpisałem i postąpiłem wg opisu, natomiast w adaptacji blok 01 nie może osiągnąć podanej wartości 3,0-3,4 mg ze względu na brak jakiejkolwiek możliwości zapisania ustawień poza wartością 32686 jaką aktualnie mam przypisaną, a jaśniej mówiąc zmiana na inną wartość automatycznie wyklucza możliwość zapisania... Inne wartości można wpisywać i testować, lecz nie ma możliwości ich zapisania... Zmiana na jakąkolwiek wartość nic nie daje. Wartości jakie u mnie są to skaczący parametr 2,6-2,8mg

Opublikowano

2,6-2,8mg może być, ja bym wrócił adaptacją do wartości fabrycznej 32768 i zrobił jak na tym filmiku, wtedy ustawisz cacy

tylko nie musisz luzować tej trójkątnej śrubki

oprócz ustawienia dawki też masz wywalić katalizator, wymień filtr paliwa i jak wszystko zrobisz zapraszam z kompletem logów

wspomniałeś o wymianie szklanek, co było powodem wymiany? czy po wymianie coś się poprawiło? :wink4:

Opublikowano
  • Autor

W najbliższym czasie, zapewne jutro zrobię zgodnie z tym filmem, a co do ymiany szklanek to powód był taki, że lekko było którąś z nich słychać więc zamówiłem oryginalne INA (takie jakie są fabrycznie montowane) i problem z głowy :) Kultura pracy diesla radykalnie się poprawiła i może nieco osiągi...[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2010, 15:36_________________________________________________Zrobiłem zgodnie z filmem i ustawiłem ten parametr. W niedługim czasie pojadę do fachury to wywali mi kata, a wtedy logi wszystkie podam od nowa. Dziękuję narazie Panowie. Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.