Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana zimeringu skrzyni


Labiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wymienić zimering skrzyni biegów, w miejscu w którym wchodzi w nią drążek zmiany biegów, bo mam tam delikatne ślady oleju. I teraz pytanie: jak tego dokonać? Czy ten zimering jest tylko wciskany, czy to bardziej skomplikowana operacja. I jakiej firmy zimering polecacie bo nie chce kupować jakiegoś badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz delikatne ślady oleju to bym tego nie ruszał do póki nie zacznie kapać. Z tego co pamiętam uszczelniacz jest wciskany. Jedną z lepszych firm produkującej uszczelniacze jest Erling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś dużego wycieku nie ma, jest oczywiście ciemna plama na skrzyni i na drążku zbierają mi się pojedyncze krople oleju. Niby nic groźnego, ale wkurza mnie jak patrzę na brudną skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeże trochę temat bo mam podobny problem a mianowicie, lał mi się olej z tego zimeringu na wybieraku więc zaprowadziłem auto do mechanika na wymianę no i wymienili bo wcześniej był zielony zimering jak zaglądałem a teraz jest czarny tylko nadal się leje i to grubo aż katalizator mam usmarowany. co teraz? Inny magik mówi, wymienić na nowy wcześniej skrócić tą sprężynkę co jest w nim. Co wy na to?

[br]Dopisany: 13 Luty 2011, 22:27_________________________________________________

Panowie odświeże trochę temat bo mam podobny problem a mianowicie, lał mi się olej z tego zimeringu na wybieraku więc zaprowadziłem auto do mechanika na wymianę no i wymienili bo wcześniej był zielony zimering jak zaglądałem a teraz jest czarny tylko nadal się leje i to grubo aż katalizator mam usmarowany. co teraz? Inny magik mówi, wymienić na nowy wcześniej skrócić tą sprężynkę co jest w nim. Co wy na to?

Pomoże ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można skrócić, uszczelniacz będzie mocniej zaciskał się na wybieraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo właśnie leje się po tym wybieraku tylko z drugiej strony wcześniej nie wiem co włożyli a teraz mam zimering z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oryginalny to nie skracaj tej sprężynki. Mogli dobrać jakiś zamiennik o odrobinie innych wymiarach i dlatego ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo

:notworthy: tak zrobie, raz kozie śmierć,zaryzykuje i włożę bez skracania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc ten sam. Jakie masz oznaczenie skrzyni?

Wymiary:16x24x6 mm

Ori numer: 012301457C

Koszt w ASO (VW Switoń-Paczkowski Lubin): 17pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...