Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czujniki parkowania - problem


max003

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie mam dziwny problem z czujnikami parkowania, a mianowicie czasem działają, a czasem nie. Odpalam auto wrzucam wsteczny wyjeżdżając zwykle z garażu(warunki atmosferyczne nie mają wpływu) i zamiast pojedynczego dźwięku oznaczającego, że czujniki się załączyły jest ciągłe dźwiękowe pikanie czujników do 5-10 razy. Na panelu jednocześnie miga przycisk od wł/wył. czujników. Po czym nastaje cisza, ale czujniki już nie reagują. Jedynym wyjściem jest zgaszenie silnika (teraz nie jestem pewien, ale chyba również wyciągnięcie kluczyka ze stacyjki) i ponowne uruchomienie silnika. Także czujniki są sprawne, ale co powoduje te nieprawidłowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy rozwiązałeś problem z czujnikami? Mam taki sam problem. Mam A4 b7 i założone czujniki przód/tył i od pewnego czasu przy cofaniu czujniki piszczą długim ciągłym sygnałem i mryga kontrolka włączenia czujnika. Niestety nie ostrzegają o przeszkodach :( jak rozwiązać taki problem? Ma ktoś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapnij VAG-a i zobacz jakie błedy zapisały się w buforze sterownika PDC. Ciągły pisk i mrugająca zielona dioda to oznaka niesprawności układu PDC (najprawdopodobniej uszkodzony któryś z czujników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla B7 potrzebujesz troszke droższy interfejs czyli HEX + CAN. Najszybciej dowiesz się co się dzieje z czujnikami, jeśli podjedziesz na lokalnego spota - koledzy podłączą Ci VAGa za free i wytłumaczą o co chodzi.

Poszukaj swojego regionu tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?board=2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem, czasami po włączeniu wstecznego czujniki załączają się prawidłowo a czasami słychać długotrwały pisk tyle tylko,że u mnie nic na wyświetlaczu się nie pojawia żaden komunikat.Pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem, czasami po włączeniu wstecznego czujniki załączają się prawidłowo a czasami słychać długotrwały pisk tyle tylko,że u mnie nic na wyświetlaczu się nie pojawia żaden komunikat.Pozdrawiam. :hi:

Masz PDC tył + przód czy tylko tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS nie ma nic wspólnego z PDC - jedyna dodatkowa sygnalizacja usterki to dioda w przycisku PDC (ale ten jest w aucie tylko jeśli masz także sensory w przednim zderzaku).

Ciągły pisk oznacza dwie rzeczy - albo czujnik widzi przeszkodę < 30cm - lub druga opcja, niesprawność układu. Najszybciej dowiesz się co się dzieje - przez odczytanie błędów z modułu PDC. Najprawdopodobniej zaczyna klękać jeden z czujników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...