Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Huczenie układu różnicowego


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od dłuzszego czasu cos mi wyło, myslałem że to łozysko, ale jak podniosłem auto do góry okazało sie ze niestety to cos w skyni, jak oba koła są w górze i sie razem nimi zakreci to bardzo huczy i skrzynia szybko sie zatrzymuje znaczy stawia opór, jak sie kreci tylko jednym to słyczac terkotanie ale oporu koła niema????

Ztego co wiem skrzyni sie nie naprawia bo i tak potem bedzie wyła????

co radzicie, ewentualnie szukam nowej skrzyni do 2.5, 6 biegów pytanie czy od 1.9 pasuje????oznaczenie DQS???[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2010, 22:07_________________________________________________aż jestem zaskoczony, żadnych odpowiedzi, nie mówcie że jestem pierwszym którem rozsypuje sie skrzynia manualna??? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia od 1.9 będzie krótsza niż od 2.5. Jeżeli byłaby 6 biegowa to podpasuje, 5 nie podejdzie. W swojej skrzyni pewnie wykończyłeś dyferencjał, wystarczy mały wyciek na simmeringu przy prawej półosi, trochę czasu i pozamiatane bo tam jest niecały litr oleju :confused4: ja nie znam nikogo kto chciałby się tknąć tego dyferencjału. Szkoda, że nie zacząłeś drążyć tematu wcześniej bo skrzynia była do uratowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem sdkrzynie, wyciągnietą z anglika niezbyt duzym przebiegiem, co najwazniejsze niema luzów na satelitach i wszystko sie ładnie cicho kreci,.

Pytanie jaki nowy olej zalać, czytałem szukałem no i są różne opinie????

W serwisie powiedzieli ze sie nie wymienia oleju, a jezeli juz to litr prawie 80 zeta, ja mam znajomego co handluje olejami i mówi że mechanicy biorą od niego TOTAL 75/90 GL4/5 w sumie wszystkie normy spełnia i nie kosztuje majątku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 75W90 podobno daje rade :cool1:

A idźcie z tym kultem Motula :tongue4: może być Mobil, może być Castrol, Lotos, Orlen, Elf, Texaco, cokolwiek. Wkurza czasami to wciskanie ludziom Motula jako jedyny słuszny olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i masz racje... zwykly user, w zwyklym aucie nie odczuje roznicy.

...ale jak ktos ostro upala, to i temp. oleju w skrzyni jest istotna. Motul grzeje sie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przekładniowy 75W90 będzie odpowiedni.

no własnie dzieki za opinie, ale z drugiej strony serwis nie wymaga wymiany ajak juz dolewka to ORI, za 110 zeta / litr, także naprawde juz niewiem wkładam skrzynie za tysiaka, i nie chce jej zepsuc złym olejem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zepsujesz skrzyni wlewają olej 75W90 bo o takiej lepkości jest tam fabrycznie lany, oryginalny olej to taka ładna bajka, po prostu któryś z producentów ma umowę z VAG i leje swój produkt w buteleczki audi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzebując temat kudalty66 mam chyba podobny problem możesz mi opisać więcej coś na ten temat.Bo skrzynia mi szumi troche szczególnie gdy hamuje silnikiem nie myślałem że może wydawać inne odgłosy więc do tej pory byłem przekonany że dziwny dźwięk to łożysko w kole aż muszę sprawdzić mój luz na kołach ale miałem wycieki myśląc że to tylko odma a widzę że to może być więcej.Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...