Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Kiwający się drążek zmiany biegów


koper84444

Rekomendowane odpowiedzi

Od momentu kupna auta zauważyłem dziwną przypadłość. Zarówno na pierwszym jak i drugim biegu przy przyspieszaniu (bądź jeździe pod obciążeniem) wyraźnie widać kiwanie się dźwigni zmiany biegów. Kiwanie się narasta wraz ze zwiększaniem prędkości. Na drugim biegu przy obrotach rzędu 3000 kiwanie staje się już niezauważalne. Dodam, że przy zmianie biegu na trzeci w momencie, gdzy kiwanie na dwójce nadal występuje, objaw całkowicie zanika.

Tak więc kiwanie to jest zauważalne tylko na pierwszym i drugim biegu.

Dodam również, że gwałtowne przyspieszanie i nagłe ujmowanie gazu na wszystkich biegach powoduje ruch lewarka zmiany biegów do przodu i do tyłu. Z tego co wyczytałem, to ruch lewarka spowodowany jest wyrobionymi poduchami lub źle ustawioną podporą silnika.

Czy objaw kiwania może być spowodowany uszkodzony poduszkami po skrzynią/silnikiem bądź źle ustawioną podporą silnika?

A może jest inna przyczyna tego nieszczęsnego kiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje czy jest to objaw jakiegoś niedomagania, czy może nie powinienem się przejmować i dalej z tym jeździć. Jak na razie wybieram drugą opcję, gdyż auto nie sprawia żadnych problemów (biegi wchodzą płynnie, nie słychać żadnych niepokojących dźwięków).

Jednak mimo wszystko interesuje mnie ta przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem 30tkm i lewarek drga cały czas tak samo,w poprzednim autku 80tkm też cały czas tak samo więc myślę że nie masz się co tym przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...