Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak przywrócić hamulce do dawnej sprawności?


janSerce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przejechałem się audiczką kumpla (B6 2003rok 1,9tdi) i byłem w szoku jak ten samochód hamował, tzn. lekkie wciśnięcie pedału i autko hamuje jak malina, (tak jak by samochód wyjechał dopiero co z fabryki) pamiętam jak kiedyś jeździłem na L miesięcznym fiatem punto i tam tez były takie hamulce jak żyleta. (mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi?) A u mnie od kąt kupiłem auto hamulce są takie jakieś gorsze (ciężko to opisać) tzn hamują bardzo dobrze, oczywiście pedał twardy jak kamień, ok 3tyś km temu zmieniałem tarcze i klocki z przodu, układ jest odpowietrzony na 100% ale i tak to nie jest to samo co u kumpla, i pytanie jak jest u was? Czy układ hamulcowy z czasem się "starzeje" tak że czuć tą różnicę jak wsiądzie do nowszego auta i czym to jest spowodowane? stare zaciśki?, pompa?, płyn hamulcowy?, co jeszcze może wpłynąć na jakość hamulców? nie znalazłem podobnego tematu ale jak było to nakierujcie Pozdro :hi:

Ja odnosze takie same wrazenie gdy wsiadam do A3 2006r. Pomimo, ze mam wieksze tarcze to w B6 trzeba mocniej nacisnac na hamulec a w A3 wystarczy tylko delikatnie dotykac pedał i autko ostro hamuje. Wyczytalem wczesniej na forum, ze A3 ma mocniejsze wspomaganie hamulca i dlatego tak jest. Tak samo moze byc z B5 -> B6 :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie--myślałem kupić tarcze remsy+jakieś klocki ale nie wiem jak się spisują :mysli:,a dziś pytałem w sklepie o boscha i kolo powiedział że kicha bo made in china, a na ate brak kasy. kumpel sugeruje jeszcze brembo, no i młyn w głowie :wallbash: coś poradzicie????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie--myślałem kupić tarcze remsy+jakieś klocki ale nie wiem jak się spisują :mysli:,a dziś pytałem w sklepie o boscha i kolo powiedział że kicha bo made in china, a na ate brak kasy. kumpel sugeruje jeszcze brembo, no i młyn w głowie :wallbash: coś poradzicie????????

Kolego jak masz tarcze 288 to jak najbardziej kupuj tarcze ferodo kosztuja jakieś 175zł i do tego klocki za 140zł TRW i mega zadowolenie będziesz miał z tego zestawu a w kieszeni zostanie trochę kapuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...