Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Proszę o ocenę logów - dymi na niebiesko

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ten co idzie z króćca ATM może być niezaślepiony, reszta do zaślepienia na czas próby.

Nie wiem po co te kombinacje. Co ma piernik do wiatraka...

Opublikowano
  • Autor

żeby ustalić usterkę samochodu. Na razie nie zauważyłem dymienia na niebiesko. Zobaczymy jutro rano. [br]Dopisany: 11 Październik 2010, 22:40_________________________________________________okej, wąż został zaślepiony (ten co wychodzi z N18 i wchodzi w łącznik), moc wróciła. Postanowiłem jednak jeszcze wypiąć węże od N75 i wpiąć je pod N18. Poprawiła się kultura pracy silnika, jednak odebrało moc (jak wczesniej w przypadku nie zaślepienia węża). Wydaje mi się, że może być niesprawny N18, co o tym myślicie?

Opublikowano

Jak tam poszukiwania?

Czytałem na innym forum, że dymienie i ubytek oleju może być spowodowane poprzez wyrzucanie go w postaci mgiełki przez odmę do rury dolotowej sprężarki - stąd te zaolejenia... Może to z tego powodu dymi ci auto?

Piszą też, że zakładają butelkę na przewód,a otwór w dolocie powietrza zaślepiają.

Opublikowano
  • Autor

hmmm...... od kilku dnia mam odpięty zawór N18, dymienia narazie nie widać, ustało także delikatne szarpnięcie/duszenie w okolicach 1800-2000 obrotów. Wcześniej miałem zamontowany OCT (też dymił na nim), ale zdjąłem - na zimę. Generalnie to nie zauważam ubytku oleju. W dolocie na ściankach minimalne ilości mgły. Z dziur w EGR widać, że ucieka ta mgiełka (przy założonym OCT też były ślady oleju).

Banshee na który przewód zakładają butelkę? To nie to samo co OCT?

Opublikowano

Butelkę zakładają na ten plastikowy wąż który idzie od pokrywy zaworów (z przodu silnika) do rury dolotowej przy turbo.

Opublikowano
  • Autor

aha, no to podobna zasada działania co OCT.

Opublikowano

a masz jakąś fotkę twojego OCT? Albo jakiś link?

Opublikowano
  • Autor

zdjęć akurat teraz nie mam, ale taki sam mam co w linku

http://allegro.pl/zbiorniczek-odmy-oil-gas-catch-tank-07cnr-promocja-i1261116240.html

oct + dokupione węże olejoodporne.[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 20:28_________________________________________________a coś możecie poradzić na spalanie w mieście ~9litrów. Jeśli zapala mi rezerwa i tankuje za 100zl, 23 litry ON i po przejechaniu 250 km znów się zapala to chyba coś za dużo pali :mysli: przepływka ? itp ?

Opublikowano

Wszystko masz dobrze ustawione.

Szwankuje termostat - 007statyczny masz ciut ponad 50st.C.

Pewnie to jest powodem, jeżeli nie wymieniłeś go od czasu założenia tematu. :)

Druga sprawa to przyzwyczajenie do mocy i ciągłe deptanie pomiędzy żółwiami ulicznymi :wink4:

Kolejna rzecz to rozmiar opon i ujemne temperatury poranne...

Ja swoim ostatnio robie odcinki 8km dokładnie do pracy i też zauważyłem że spalanie wzrosło, ale do 7,5 :naughty:

Opublikowano
  • Autor

50st.C ale na zimnym silniku rano, przed odpaleniem.

Hmm rozumiem korki itp. ale 7,5 a 9 l/100km. to jest różnica.

Filtr paliwa/powietrza ma jakieś znaczenie do spalania?

Opublikowano

Filtr powietrza ma wpływ, jak ostro jeździsz - taka moja teoria.

Filtr paliwa? Sam nie wiem, ale pewnie trochę.

Nigdy nie zauważyłem róznicy w spalaniu po serwisie co 10000km więc uważam że filtry nie mają wpływu na spalanie o ile ten powietrza nie wygląda jak po wojnie. :) [br]Dopisany: 19 Październik 2010, 22:15_________________________________________________P.S. A ja tu szukam możliwości, jak zejść poniżej 6... Tdi PD to już nie to samo oszczędne auto co stare VP... a szkoda.

Opublikowano
  • Autor

wymieniane były u mnie ~8tys km temu.

poniżej 6???? raczej niemożliwe.

Rok temu auto mi paliło tak jak Twoje, więc coś musi być nie tak. Tylko co

Opublikowano

poniżej 6???? raczej niemożliwe.

No to fakt, ale w trasie łyka non stop w granicach 5,2 więc na trasy to auto jest w sam raz i dla portfela i dla komfortu. :)

Opublikowano

Tak sie zastanawiam czy nie wydzielic Wam tego watku... bo te dywagacje na temat spalania i oleju juz sie ciągną troche.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.