Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Mobil 15w40 w 1.9 tdi (dobrze czy żle?)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Widze że połowa z wypowiadających się zna się jak żyd na gwiazdach i powtarza po innych że do TDI tylko tzw pełny syntetyk. Skoro jest na mineralu norma 505.00 to najprawdopodobniej ją spełnia. Ja osobiście nie analizowałem tematu i nie znam się za bardzo ale skoro koncern volkswagen aprobuje takie oleje to nie mogą być aż tak złe. Ja osobiście jeżdze na 10w40. bo taki był w samochodzie jak kupiłem.

Opublikowano

9d6e56c0fb7f99b5m.png

dane z autodaty :wink4:

Opublikowano

Widze że połowa z wypowiadających się zna się jak żyd na gwiazdach i powtarza po innych że do TDI tylko tzw pełny syntetyk. Skoro jest na mineralu norma 505.00 to najprawdopodobniej ją spełnia. Ja osobiście nie analizowałem tematu i nie znam się za bardzo ale skoro koncern volkswagen aprobuje takie oleje to nie mogą być aż tak złe. Ja osobiście jeżdze na 10w40. bo taki był w samochodzie jak kupiłem.

dla mnie to mozesz jezdzic nawet na ''Kujawskim'', przynajmniej raz w tygodniu mam klienta ktorego auto ma turbo do regeneracji bo jezdzi na 10W40 ale dzieki temu ja I moja rodzina mamy co jesc

Opublikowano

...i dla AHU ...

bb19abdf4eea3f8am.png

można nawet na 15W-wszystko zależy w jakim klimacie jest stosowany olej

Opublikowano

Widze że połowa z wypowiadających się zna się jak żyd na gwiazdach i powtarza po innych że do TDI tylko tzw pełny syntetyk. Skoro jest na mineralu norma 505.00 to najprawdopodobniej ją spełnia. Ja osobiście nie analizowałem tematu i nie znam się za bardzo ale skoro koncern volkswagen aprobuje takie oleje to nie mogą być aż tak złe. Ja osobiście jeżdze na 10w40. bo taki był w samochodzie jak kupiłem.

Norma normą ale porównanie po jakim czasie od odpalenia mineral uzyska takie same właściwości smarowania jak full syntetyk, pozostawiam bez komentarza.

Opublikowano

dlatego stosuje się je w różnych klimatach i nie chodzi tu o to,że turbo się spieprzy od gradacji samej w sobie,tylko,że stosuje się złą gradację w nieodpowiednim do tej gradacji klimacie...

Opublikowano

osrac klimat, dla samego walu i tlokow wystarcz mineral, sprawa komplikuje sie przy hydraulice w glowicy i dlatego tam ma byc 10W40. Wystarczy rozebrac turbo aby zrozumiec dlaczego trzeba lac 5W lub 0W

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.