Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BPW] Wyciek płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich!!!

Szukałem już na forum, ale nic podobnego do mojej dolegliwości nie mogłem znależć...opisze pokrótce co sie dzieje- przy jeżdzie tak do 2500-3000 obrotów wszystko jest w porządku, ale gdy tylko samochód się troszke przegoni to na odcinku 10 kilometrów potrafi wyrzucić ponad pół litra płynu chłodzącego przez zawór u dołu zbiornika...samochód był w ASO powiedzieli, że nie ma żadnych nieszczelności, uszczelka pod głowicą w porządku, wymieniłem korek bo podobno zepsuty był i dalej to samo...mam włożona nową turbine i ogólnie samochód po przeglądzie jest w 100% sprawny tylko nie moge dojść do tego dlaczego wyrzuca ten płyn...miał ktoś może taką dolegliwość?[br]Dopisany: 05 Październik 2010, 19:01_________________________________________________Koledzy nie miał nikt takich objawów?bo mnie już coś trafia...

Opublikowano

może masz układ zapowietrzony? węże ci nie puchną?? nie robiłeś nic przy chłodnicy ostatnio?

Opublikowano

a moze termostat sie zastal i niema obiegu i wywala

Opublikowano

sprawdź króćce przy czujniku temp. i termostacie :wink4:

Opublikowano
  • Autor

diagnoza z ASO- głowica w stanie agonalnym, koszt ok 8000 tys...i chyba raczej nie opłaca mi sie z tym w ASO robić...tylko jest problem, bo gdy dzwoniłem i chciałem ,żeby oddali mi samochód, bo chce go zrobić gdzie indziej to powiedzieli, że nie mogą go złożyć tylko moge go wziąść w rozsypce tak jak jest...co Wy na to?

Opublikowano

jaja sobie robią chyba , brak słów :shocked:

Opublikowano
  • Autor

to brutalna rzeczywistość niestety...przecież za 8 tys cały silnik w ekstra stanie sobie kupie!!!nie wiem skąd oni biorą te ceny...

Opublikowano

Wez sama glowice od nich, zregeneruj ja i niech Ci zloza. To chyba najtansza opcja..

Opublikowano

Jeśli to silnik z wadliwą głowicą to oni ją zdjęli ale oddać jej nie mogła bo do tego błędu w budowie głowicy że pęka po jakimś czasie ścianka wewnątrz pomiędzy dolotem powietrza a kanałem wodnym.

Możesz odebrać auto takie rozkręcone , oni podczas demontażu nie działają chaotycznie i wszystkie śrubki i elementy są w pudełkach.

Więcej , jeśli się zamówi według nr. nadwozia to przyjdzie głowica jako zestaw naprawczy czyli cała z wałkami i całą resztą oprócz świec żarowych i pompowtrysków oraz instalacji. Do tego wszystkie uszczelki i wszystkie śruby bezpośrednio przylegające do głowicy oraz tubka masy uszczelniającej.

Uszczelka pod głowicę też jest w zestawie. Taki zestaw kosztuje nico ponad 5 tys. ale jak się zda starą głowice to robią rabacik prawie tysiąc w dół. Najlepiej jakby ci to ktoś załatwiał przez mechanika z pieczątką. Montaż taki sam jak przy wymianie uszczelki pod głowicą.

Powodzonka

Opublikowano

ciekawe ze w pierwszej opcji ASO twierdzilo ze glowica ok, a w drugiej ze szrot.

sprawdz czy silnik byl poddany stosownej akcji serwisowej zwiazanej z wymiana glowicy. jezeli nie, a byla przewiana dla tego rocznika akcja wymiany, podlega darmowej naprawie pogwarancyjnej....

Opublikowano

sprawdz czy silnik byl poddany stosownej akcji serwisowej zwiazanej z wymiana glowicy. jezeli nie, a byla przewiana dla tego rocznika akcja wymiany, podlega darmowej naprawie pogwarancyjnej....

dotyczyło to tylko rocznika 2006, czy silnika BPW, czy ogólnie motoru 2.0tdi?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Ogólnie werdykt ASO wygląda tak:uszkodzony wałek rozrządu, szklanki popychaczy, gniazda pompowtryskiwaczy, panewki wałka rozrządu, luzy prowadnic zaworowych...finalnie samochód wyjechał dzisiaj z serwisu na lawecie z pełnym pod dach bagażnikiem części zdemontowanego silnika...

[br]Dopisany: 12 Październik 2010, 20:49_________________________________________________Pisze, bo moje cacko śmiga już jak trzeba:)i kosztowało mnie to dużo mniej niż w ASO...tzn części+ robocizna 3700zł:)dzięki dobrych znajomości mechanika udało się załatwić głowice z wałkiem rozrządu z silnika z przebiegiem 19 kkm...za 1700zł:)plus do tego kompletny rozrząd z pompą wody- 600zł, inne drobiazgi 400 zł i robocizna 1000zł:)i samochód jest nie do poznania:)

Opublikowano

A tak spytam z ciekawości, ta głowica to z innego silnika o tym samym oznaczeniu. Jeśli tak to kupiłeś tanio głowicę jak wszystkie te głowice tj. z wadę i życze Ci żebyś jeżdził jak najdłużej. Głowica z ASO była by nowa i bez wady. Powodzonka i miłej jazdy oraz zadowolenia z naprawionego autka.

Opublikowano

sprawdz czy silnik byl poddany stosownej akcji serwisowej zwiazanej z wymiana glowicy. jezeli nie, a byla przewiana dla tego rocznika akcja wymiany, podlega darmowej naprawie pogwarancyjnej....

dotyczyło to tylko rocznika 2006, czy silnika BPW, czy ogólnie motoru 2.0tdi?

poczatkow produkcji i bpw i blb

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.