Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Za dużo oleju .

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

ostatnio wymieniałem olej w silniku i zalałem za dużo, jest powyżej miarki max na bagnecie., mysle ze o jakies niecałe pol litra.

Sposcić czy nic sie nie stanie ?

POzdrawiam[br]Dopisany: 09 Październik 2010, 07:20_________________________________________________zostało 0,5 litra w butli a byla 5 l.

Opublikowano

jeśli dokładnie spuściłeś stary olej to normalnie powinno ci wejść 4,2litra więc zalałeś jakieś 0,3l za dużo no i dobrze by było jak byś raczej upuścił ten nadstan

Opublikowano

jeśli dokładnie spuściłeś stary olej to normalnie powinno ci wejść 4,2litra więc zalałeś jakieś 0,3l za dużo no i dobrze by było jak byś raczej upuścił ten nadstan

:mysli:

pojemnosc miski to 3,8 L. zbyt wysoki poziom oleju pogarsza smarowanie turbiny, zbyt wysokie nadcisnienie w przestrzeni korbowej. odessij.

Opublikowano

nadmiar jest równie szkodliwy co niedomiar,także spuść ile trzeba.

Opublikowano
także spuść ile trzeba.

w tym wypadku lepiej jest odessać niż spuszczać, nie ubrudzisz się aż tak bardzo przy odsysaniu i wydaję mi się, że będzie mniej roboty :wink4: no chyba, że ci nie zależy :)

Opublikowano
  • Autor

Hej,

dzieki za odpowiedz , sciagnalem rurka , pomalu sie udało.

Mam jeszcze pytanie , olej jest juz bardzo czarny a byl wymieniany 2 tygodnie temu.

czy to normalne ??

Pozdrawiam

Opublikowano

niestety taka przypadlosc diesli...

piekny bursztynowy olej tylko w silnikach benzynowych

Opublikowano
  • Autor

Tak tez myslałem a kumpel sie spierał ze cos jest nie tak :)

dzieki i Pozdro

  • 2 lata później...
Opublikowano

Też widzę, że nalali mi na przeglądzie za dużo oleju. Rozumiem, że lepiej jest spuścić, ale powiedzcie, czy może to być związane ze zbyt wysokim poziomem oleju, jak np. na dwójce przy przyspieszaniu zaczyna czasami mi skakać jak początkującemu kierowcy? Gaz mam wciśnięty (tylko na 2 biegu tak czasami mam) idzie równo i przy około 2000obr i więcej zaczyna się takie szarpanie (dławienie czy jak to nazwać to nie wiem). Dzięki i pozdro

Opublikowano

Kup wężyk, strzykawkę, wyciągnij bagnet i odessij :wink:

Opublikowano

Witam, ostatnio wymieniałem olej w silniku i zalałem za dużo, jest powyżej miarki max na bagnecie., mysle ze o jakies niecałe pol litra.

Sposcić czy nic sie nie stanie ?

POzdrawiam[br]Dopisany: 09 Październik 2010, 07:20_________________________________________________zostało 0,5 litra w butli a byla 5 l.

Tu jest odpowiedni watek, o ilosci oleju... http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-oleju-mojego-silnika-83133/

Opublikowano

Dzięki, muszę zabawić się w wyciąganie oleju. Pozdrawiam

---------- Post dopisany 23-06-2013 at 18:43 ---------- Poprzedni post napisany 17-06-2013 at 20:23 ----------

Właśnie dzisiaj bawiłem się w wyciąganie oleju z mojego 2,0TDI B7. Na bagnecie, przed wyciąganiem było jakieś 1,5-2cm ponad górnym grzybkiem, to chyba źle, prawda? Wyciągnąłem jakieś 1,5litra oleju i nadal jest lekko ponad max (jest powiedzmy gdzieś w połowie górnego grzybka). Czy możliwe aby mechanik nalał mi aż o tyle za dużo? Czy mam jeszcze wyciągać, czy już nie?

Opublikowano
Dzięki, muszę zabawić się w wyciąganie oleju. Pozdrawiam

---------- Post dopisany 23-06-2013 at 18:43 ---------- Poprzedni post napisany 17-06-2013 at 20:23 ----------

Właśnie dzisiaj bawiłem się w wyciąganie oleju z mojego 2,0TDI B7. Na bagnecie, przed wyciąganiem było jakieś 1,5-2cm ponad górnym grzybkiem, to chyba źle, prawda? Wyciągnąłem jakieś 1,5litra oleju i nadal jest lekko ponad max (jest powiedzmy gdzieś w połowie górnego grzybka). Czy możliwe aby mechanik nalał mi aż o tyle za dużo? Czy mam jeszcze wyciągać, czy już nie?

może DPF Ci robi dolewki?

odessij do prawidłowego poziomu i obserwuj.jeśli będzie przybywać oleju wtedy najlepiej jak wywalisz DPF.

mechanik raczej tyle by nie przelał.

Opublikowano

Dzięki "FRANEK V6", ale tak pomyślałem, że może silniki mu się popitoliły. Jak sprawdziłem 2,5TDI to on ma pojemność 5,5litra, a 2,0TDI 3,8litra i to by w sumie tak gdzieś wyglądało na taką różnicę. A odnośnie dolewek DPF to już 2 dni po przeglądzie zajrzałem do oleju i wtedy już tyle było ponad max. Inna możłiwosć jeszcze, że nie spuścił całego oleju i dolał prawidłową ilość, ogólnie to dziwna sprawa. Muszę pogadać z nim, a swoją drogą teraz parę dni pojeżdżę i zobaczę.

Opublikowano

jakiś kiepski mechanik,skoro nalał 1,5 litra za dużo oliwy.raczej zmień tego mechanika :hi:

Opublikowano
jakiś kiepski mechanik,skoro nalał 1,5 litra za dużo oliwy.raczej zmień tego mechanika :hi:

Niestety chyba tak !!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.