Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] delikatne drgania kierownicy


e-bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, i owaszą rade pytam moja kierownica delikatnie wibruje(drży) na postoju byłem u mechanika i poduszki pod silnikiem są ok,gdy dodam troszke gazu moment ustępuje !!!RATUJCIE!!! w was tylko nadzieja:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustal kolego w koncu jaki masz silnik bo ciezko okreslic.

przyczyn moze byc kilka.

Plecionka wydechu, tlumik drgan (kolo wielorowkowe na wale), dwumas jesli masz, za niskie obroty, wtryski slabe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem odświeżyć temat ( ponieważ moje objawy najlepiej pasują do tematu .

czyli

- drgania kierownicy + drgania podłokietnika ( tylko na postoju). Jak już zapnę bieg to wszystko ok.

Dodam iż wymieniłem

Już

- poduszki pod silnikiem

- wtryski ( z innego powodu)

- a w najbliższym tygodniu szykuje się wymiana Dwumasa + sprzęgła ( szarpanie przy ruszaniu

Może ktoś miał podobne objawy, co było ich przyczyną ????

[br]Dopisany: 08 Lipiec 2008, 12:25 _________________________________________________dwumasa+sprzęgło już wymieniłem ( na kierownice nie pomogło) dalej ma telepawkę (chyba taki już urok) :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też mam taki problem, więc się podpinam. Mam automata. Telepie jedynie jak stoję, na luzie. Podczas jazdy jak wrzuca na luz, to jest normalnie, dopiero jak się zatrzymam.

Przyczyn jednak jeszcze nie ustaliłem. Tylko ogólne oględziny więc nic to nie wniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem odświeżyć temat ( ponieważ moje objawy najlepiej pasują do tematu .

czyli

- drgania kierownicy + drgania podłokietnika ( tylko na postoju). Jak już zapnę bieg to wszystko ok.

Dodam iż wymieniłem

Już

- poduszki pod silnikiem

- wtryski ( z innego powodu)

- a w najbliższym tygodniu szykuje się wymiana Dwumasa + sprzęgła ( szarpanie przy ruszaniu

Może ktoś miał podobne objawy, co było ich przyczyną ????

[br]Dopisany: 08 Lipiec 2008, 12:25 _________________________________________________dwumasa+sprzęgło już wymieniłem ( na kierownice nie pomogło) dalej ma telepawkę (chyba taki już urok) :mysli: :mysli: :mysli:

jakie poduszki zakładałes??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procz plecionki,dwomasa(jesli jest)wtryskow oraz poduszek pod silnikiem jak i skrzynia takie obiawy moze powodowac dodatkowa poduszka silnika znajdujaca sie w przedniej czesci auta/okolicy chlodnicy na dole.Pisze o tym poniewaz u mnie rowniez dosyc trzeslo autem :kox: jednak obylo sie bez wymiany gdyz na owej poduszce jest mozliwosc regulacjj :)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie poduszki zakładałes??

poduszki - LEMFORDER

sprzęgło i dwumas - SACHS ( teraz się rusza normalnie i biegi wchodzą jak należy, wcześniej nie było z nimi jakiś problemów, jednak jest zauważalna różnica na plus)

[br]Dopisany: 12 Sierpień 2008, 11:55 _________________________________________________

dodatkowa poduszka silnika znajdujaca sie w przedniej czesci auta

roman0012 możesz tą część dokładniej zlokalizować (rysunek np z ETKi lub konkretny numer części)

nic takiego nie znalazłem u siebie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...