Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Złe odpalanie na rozgrzanym silniku !!!


ToMMi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem, że źle odpala mi autko jak się rozgrzeje. Rano po nocy lub dłuższym postoju odpali za 1 lub 2 razem, a gdy silnik osiągnie temp. pracy i go zgasze to za chwile próbując go odpalić to tak jakby go cosik dusiło (dochodzi zaledwie do ok. 400-500 obr. i gaśnie), dopiero po kilku nawet kilkunastu próbach odpali. Dodam że jeżdze na gazie (sekwencja) i gasze go też na gazie ale odpalanie odbywa się tylko na benzynce. Więc co może być tego przyczyną???

Coś z pompą paliwa, z ciśnieniem paliwa ip itd??? Bo i tak u mnie nie moge urochowić go z gazu, tylko i wyłącznie na benzynie więc instalacji gazowej nie podejrzewam by odpalał tak przez nią...

Z góry dzięki za wszystkie odp. i wskazówki !!!

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

a przewody wysokiego napięcia? albo może coś z układem dolotowym... odpala się ale gaśnie bo nie dostaje powietrza... Falują ci może obroty albo silnik wydaje ci się lekko zmulony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są świece... to jest taki objaw że gdy auto osiągnie temp. pracy to po wyłączeniu i odpaleniu po chwili autko ma duże problemy z odpaleniem, ale gdy miną jakieś 15 do 30 minut autko odpala za pierwszym strzałem. Może jakiś czujnik temp. od czegoś...

Bo rano jak go odpale to też obrotki pofalują (czyli z 2-3 razy spadną do ok.500 obr.) i jak napoczątku wciskam pedał gazu to też obrotki najpierw spadną i po chwili wchodzi na obroty...ale po chwili jazdy już jest ok czyli wciskam gaz i obr. idą od razu w góre.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...