Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Rozrząd- czyżby źle dopasowany pasek ??


kuki80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, mam mały problem. Jakiś czas temu robiłem u mechanika rozrząd wszystko było oki. Po przejechaniu jakiś 2000 tyś. kilometrów zauważyłem jakieś dziwne popiskiwanie podczas gaszenia silnika na początku pomyślałem że to na pewno pasek z tych co jeszcze nie wymieniłem na nowy. Jednak po obserwacji i szukaniu który to pasek, zauważyłem, że to obciera pasek rozrządu w dolnej części obudowy. Proszę was wszystkich o radę co robić ? co może być przyczyną, że tak jest ?. Z góry dziękuję za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może żle spasował obudowę rozrządu albo zle pozapinał spinki od osłon. Podjedż do warsztatu tam gdzie robiłeś rozrządu i niech sprawdzą to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam może to coś ci podpowie co napisze. Jak w swojej audi zmieniłem rozrząd to mechanik i koleś w sklepie gdzie brałem kompletny rozrząd zastanawiali się czy pasek musi mieć 152 zęby czy 153.W kilkurocznikach były różne długości pasków. Niby nic takiego bo jest napinacz hydrauliczny ale dopasowali taki pasek jaki miał być czyli 153 zęby. Może coś z twoim jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być wina napinacza. ponieważ rolka napinacza mam podkładkę dystansującą odległość od silnika pasek. są 2 rodzaje grubości podkładki 3mm i 6mm nie wiem jaka powinna być u ciebie ale u mnie powinna być 3mm a założona jest 6mm i ociera

:good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...