Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z Olejem i Odpalaniem


SetMix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od nie dawna jestem posiadaczem Audi A4 1.9 TDi z Roku 1995

Ostatnio pojawił mi sie problem :(

Mianowicie, kiedy go kupiłem lekko ciekł olej. Pojechałem do mechanika i wymienił mi olej razem z filtrami.

Kiedy go odebrałem z warsztatu było wszystko wpożądku. Na drugi dzień kiedy go odpaliłem i chwile pochodził,

zobaczyłem ze olej ucieka bardziej. Najprawdopodobniej kapie spod osłony filtra oleju (może jakas uszczelka).

Co gorsze kiedy go chciałem znowu odpalić, to juz nie odpalił odrazu(jak miało miejsce przed problemem), tylko dopiero za 2 razem załapał.

Mógł by mi ktoś powiedzieć czy wpływ słabego odpalania ma wyciek oleju?

I z czego może tak cieknąć?

Z Góry dziekuje.[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:16_________________________________________________Prosze o pomoc. Pilne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uszczelka filtra oleju przepuszcza. Uszczelka filtra oleju przed montażem powinna być posmarowana olejem, tak by maksymalnie wyeliminować ewentualne niepożądane naprężenia gumy uszczelki.

Spróbuj dokładnie zlokalizować źródło wycieku. Postaw samochód na kanał i go odpal. Jeśli nie będzie nic widać, to umyj silnik z oleju i wtedy na pewno zlokalizujesz wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpalania, to może być wiele rzeczy - może być rozrząd, może być filtr paliwa, może być pompa wtryskowa...

Nie wymyślę tu nic nowego: podłącz VAGa, sprawdź błędy, zrób logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w AHH nie ma w podstawie filtra oleju chłodnicy jak to ma miejsce w 1Z?,bo ja osobiście zgubiłem prawie cały olej,jak mi się właśnie chłodniczka poluzowała po wymianie filtra,a poluzowała się przy odkręcaniu filtra a ja jej nie dokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...