Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Wzmocnione hamulce a felgi stalowe


tomaszekd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

okazało się wczoraj, że mam mały problem. Jeździłem na letnich 235x45x17 kółkach i na zimę przyszło mi na myśl, że włożę sobie stalówki 16. Kupiłem więc okazyjne oponki (Michelin Primacy Alpine 205x55x16) i pojechałem po stalówki i zamontować ...

Okazało się, że z przodu mam jakąś wzmocnioną wersję hamulców (zacisków) i 16 stalowa nie wejdzie....

Ktoś miał taki problem ? Może orientujecie się jaka felga aluminiowa wejdzie, jak szukać bez mierzenia, bo okazuje się, że nie wszystkie pasują...

Generalnie mam 2 opcję, zamienić opony 16 na 17, ale raczej wyjdzie mnie drożej i nie wiem, czy jest sens. Felgi jakieś polskie mi proponowali za 1300, pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widac ze masz gratisa od poprzedniego wlasciciela i masz z przodu zamontowane wieksze hamulce wiec skoro 16" nie wchodzi to musisz zakupic 17" badz sprzedac te "duze" hamulce i wrocic do oryginalnych wtedy wejda 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widac ze masz gratisa od poprzedniego wlasciciela i masz z przodu zamontowane wieksze hamulce wiec skoro 16" nie wchodzi to musisz zakupic 17" badz sprzedac te "duze" hamulce i wrocic do oryginalnych wtedy wejda 16"

Najpierw przymierz też 17', którą chcesz założyć, bo nie wiem jak dużego gratisa dostałeś od poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widac ze masz gratisa od poprzedniego wlasciciela i masz z przodu zamontowane wieksze hamulce wiec skoro 16" nie wchodzi to musisz zakupic 17" badz sprzedac te "duze" hamulce i wrocic do oryginalnych wtedy wejda 16"

Najpierw przymierz też 17', którą chcesz założyć, bo nie wiem jak dużego gratisa dostałeś od poprzedniego właściciela.

kolega w pierwszym poscie napisal ze jezdzi wlasnie na 17" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj foto hebla bo możliwe że te 16 wejdą ,tylko ET tych 16 jest nie odpowiednie i może trzeba inne lub dystans dać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz hamulce z tarczą 320mm z przodu to wejdzie Ci na nie 16calowa felga stalowa. Sprzedaj stalówki, zakup felegi w najbardziej popularnym wzorze od B6 (tzw. biedronka) i felgi powinny wejść. Co prawda wchodzą na styk (7-10mm przerwy między zaciskiem a felgą), ale wchodzą.

Na pewno będą pasowały między innymi następujace felgi:

http://allegro.pl/audi-oryginalne-16-opony-po-7-7-5mm-205-55-16-i1266554398.html

http://allegro.pl/oryginalne-audi-a4-a6-7x16-5x112-8e0601025ae-vw-i1263710838.html

http://allegro.pl/felgi-audi-a4-a6-16oryginalne-i1271172052.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek po podpisie widac ze masz 2.0 tfsi takze watpie ze masz jakis bonus poprostu te auta mialy w serii 320 przod (z tego co mi wiadomo ale pewnosci nie mam) takze z 16 to podobno wlasnie te "biedronki" wchodza na 320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...