Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Numer czujnik prędkości pojazdu


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio auto coś mi szarpie. Na vag wyskakuje błąd 00513 engine speed sensor czyli czujnik predkosci pojazdu. Jaki ma on numer i czy jego inna nazwa to czujnik polozenia walu ? Bo w zadnym sklepie nie ma czujnika predkosci. Za jakies zdj tego czujnika tez bd wdzieczny. Mam a4 1.ó ahl z kwietnia 99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screenhunter04nov032334.jpg

screenhunter01nov032333.jpg

screenhunter02nov032333.jpg[br]Dopisany: 03 Listopad 2010, 23:37_________________________________________________Znalazłem tylko coś takiego, zobacz czy numer Twojej skrzyni jest wśród wymienionych.

Pozdrawiam.[br]Dopisany: 03 Listopad 2010, 23:38_________________________________________________Witam ponownie, dostałem mail od użytkownika abewwa, który miał podobny problem do Twojego, więc go zacytuję :

"Dziś też z tym walczyłem i elektryk stwierdził że to nie czujnik prędkości bo zamontowaliśmy nowy.

Powiedział że najprawdopodobniej to pierścień który obraca się na czujniku wewnątrz skrzyni.

Na twoim rysunku ma nr 23."

screenhunter01nov262355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Walcze z tym czujnikiem rówinież. Niedziała prędkościomierz.Zarówno na desce i na klimatroniku nie pokazuje prędkości. :wallbash::mysli:

Zrobiłem rozeznanie i kupiłem czujnik prędkości wszystko na to wskazywało że to włąsnie on jest uszkodzony.

dokładnie taki sam jak na rysunku. (ten z nr22). Po podłączeniu nic się nie zmieniło.

sprawdziłem zegary - test vagiem. Poszły wskazówki do góry i wróciły w obrotomierzu i w prędkościomierzu. :mysli:

Pomyślałem - zegary są OK.

Sprawdzamy instalacje - to już robił elektryk - ja sie nie znam :rolleyes:

Powiedział że jest OK.

Włączylismy zapłon i na wyłączonym silniku robiliśmy test z ,,magnesem'' polegający na - wyjęciu czujnika prędkości jazdy z obudowy i obracaniu na około jego końcówki magnesu, co miało wzbudzić impulsy w prędkościomierzu. NIC nawet się nie ruszyła wskazówka prędkościomierza. :kox:

Wszyscy rozłożyli ręce i nie wiadomno co jest :slina:

Pojechałem do Audi i kupiłem - ,,Koło napedowe prędkościomierza''. Na tym rysunku to prawdopodobnie część z numerem 21.

Spróbuje to wymienić jutro zobaczymy czy bedzie ok...

:hi:

Niewiem tylko jak się dostać do tego koła napędowego.

Może macie :cool1: pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...