Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak poznać czy felgi były naprawiane (prostowane?


Col

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę kupić używane alu, ale nie chcę wkopać się w felgi które były już naprawiane (prostowane). Miałem kiedyś prostowaną felgę, była wyważona i na wyważarce nie było widać żeby coś biło lub było krzywe, a przy prędkości 100-110 kierownica drgała, problem znikał po założeniu innego kompletu (zimowego). Moje pytanie: czy da się sprawdzić to na 100% czy nie ryzykować i kupić nowe dużo droższe :(

proszę o jakieś podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się sprawdzić w 100% ale uważam że 90% felg da się naprawić tak że nie ma po tym śladu a felga jest idealnie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcę kupić używane alu, ale nie chcę wkopać się w felgi które były już naprawiane (prostowane). Miałem kiedyś prostowaną felgę, była wyważona i na wyważarce nie było widać żeby coś biło lub było krzywe, a przy prędkości 100-110 kierownica drgała, problem znikał po założeniu innego kompletu (zimowego). Moje pytanie: czy da się sprawdzić to na 100% czy nie ryzykować i kupić nowe dużo droższe :(

proszę o jakieś podpowiedzi

w Twoim poprzednim przypadku jeżeli na wyważarce było wszystko ok ("wzrokowo" też, a wyważarka skalibrowana") to wina leżała po stronie opony

jeżeli śmierdzisz groszem to oczywiście bierz nowe (tylko markowe, nie czajnowate) co do używek prostowanych jeżeli nie widać śladów grzania to nie jesteś w stanie sprawdzić wzrokowo, czy też na wyważarce, że felga była prostowana

ps.

nowiutkie felgi z kartonu też mają bicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co się kręci musi być wyważone :wink4: A bicie boczne jest mniej groźne i zawsze w sumie występuje :kwasny: Ciężko poznać czy felga była prostowana, tylko zastanawia mnie że jak je rozgrzewają to lakier nie schodzi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co się kręci musi być wyważone :wink4: A bicie boczne jest mniej groźne i zawsze w sumie występuje :kwasny: Ciężko poznać czy felga była prostowana, tylko zastanawia mnie że jak je rozgrzewają to lakier nie schodzi :mysli:

lakier na pewno schodzi, tylko jak ktoś pomaluje to tego już nie zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...