Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Drganie silnika na wolnych obrotach


piotrek7543

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam takie pytanie.Od nie dawna mam ten samochodzik i jestem ogólnie zadowolony,po przeczytaniu kilku postów mam wątpliwości co do swego autka. Tak jak w temacie silnik mi drga na wolnych obrotach drgania nie są mocne ale są zawsze,wcześniej nie brałem tego tak bardzo do głowy,ale czytając inne posty obawiam się ze to może być koło dwu masowe. Opisze dokładnie jakie są u mnie objawy i proszę o wasze rady.Wczoraj stałem w dwu godzinnym korku zauważyłem ze nie mogę płynnie ruszyć bo trzęsie autem,trzeba było dodać więcej gazu aby nie drgał.I z tego wnioskuje ze może być to koło dwu masowe.Jednak przy uruchamianiu i gaszeniu z wciśniętym lub puszczonym sprzęgle nie słychać żadnych niepokojących odgłosów.Próbowałem ruszać na wstecznym i wszystko jest ok.Również zaciągałem ręczny i ruszałem na jedynce i wszystko niby jest ok.Sprzęgło wydaje się być w porządku nie słychać żadnych zmian jak wciskam czy je puszczam,biegi zmieniają się też dobrze.Na zimnym silniku gdy są obroty wyższe nic nie trzęsie jednak gdy obroty po chwili opadną znów zaczynają się drgania.Ale w tedy zanim się nie rozgrzeje rusza się idealnie.Proszę o pomoc i porady co można wykluczyć a na co zwrócić uwagę,ewentualnie może ktoś zna dobrego mechanika z Białegostoku lub okolic który zna się na v6stkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc świec nie sprawdzałem jeszcze ale czy z opisu powyżej można wykluczyć koło dwu masowe?[br]Dopisany: 16 Październik 2010, 11:06_________________________________________________Witam Panowie.Dodam tak : świece są ok.Dwu mas też jest ok. Przyszło mi na myśl że może warto przepustnicę wyczyścić? co wy na to?I tu są dwie możliwości 1: można ją wykręcić,gdzie słyszałem ze to dużo roboty 2:można kupić spray,i ponoć to daje podobny efekt tyle że nie trzeba nic wyciągać.Co wy na to ?Co radzicie i co ewentualnie mogę jeszcze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: może i wina przewodów WN - już podstarzałe, mam to samo ale nie mam kasy na zmianę :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już co prawda zeszłoroczny :decayed: ale czy kolego uporałeś się z drganiem ?

Ja już powymieniałem, świece, przepływkę, kable, cewkę, sondy i parę innych rzeczy. Auto dalej drży na wolnych :wallbash: Jedyne co zauważyłem, to , że jedna sonda nie pracuje jak powinna pomimo, że jest nowa, po zmianie spowrotem na stara auto chodzi o niebo lepiej ale w dalszym ciągu troszkę drży (znacznie mniej niż na nowej sondzie - musi być niewłaściwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...