Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BDG B7] Chipowanie tiptronica 2.5 tdi 163KM - warto czy dać sobie spokój ??


Michas

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podnieść nieco moc auta (a4 b7 2.5tdi tiptronic), jednak po przeglądnięciu forum i przeczytaniu kilku tematów mam wątpliwości czy to dobry pomysł. Niestety mało było mowy na temat b7..bo jak wiadomo wczesniejszcze wersje silników 2.5tdi nie były zbyt udane co za tym idzie wypowiedzi na temat chipowania tych silników rownież nie były zbyt obiecujące. Oczywiście w grę wchodził by chip silnika oraz skrzynii biegów. Jak sprawa wygląda na chwilę obecną przy chipowaniu 2.5tdi w modelu b7?? czy nadal istnieje duże ryzyko że po chipie ze skrzynią mogą byc problemy ?? Czy jest moze ktoś, lub znacie kogoś kto chipował 2.5tdi w tiptronicu b7 ?? Z góry dzięki za pomoc w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michas, w B7 takich silników nie ma :)

2.0 TDi, 2.7 TDi i 3.0 TDi.

2.5 były w B5 i B6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rex, Kunio, - Oczywiscie, ze 2.5 wkladali do B7 w poczatkowej fazie produkcji. Napewno byly wkladane w 2005 i w roczniku modelowym 2006.

Np. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3406755

Michaś, raczej odpada Ci chipowanie tego 2.5. Maja blokady na pompie, ktorych poki co podobno nikt nie rozgryzl. Przyrost jest minimalny, ale wykres mozna zrobic ladniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda :( , bardziej mi zależy na lepszym przyspieszeniu niż na zwiększeniu Vmax bo i tak nie ma gdzie jeździć :), Co prawda auto przy praktycznie każdej prędkości reaguje na wcisnięcie mocniej pedału gazu...ale "apetyt rośnie w miare jedzenia" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie o wlasnie o tym. Aktualnie mozesz nieco podbic moment (o jakies 20-30 nm), dodac 15 kucykow, zlikwidowac turbo-dziure, ktora jest czasem dokuczliwa w 2.5 (np zwalniasz przed zakretem, chcesz dynemicznie z niego wyjsc... i nastepuje zdziwienie jak wciskajac pedal samochod stoi w miejscu ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rex, Kunio, - Oczywiscie, ze 2.5 wkladali do B7 w poczatkowej fazie produkcji. Napewno byly wkladane w 2005 i w roczniku modelowym 2006.

No to Michas - zwracam honor :)

A Tobie Flyer dzięki za info :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz liczyć na lekkie podniesienie mocy (jak koledzy napisali - blokada)

Ale możesz bardzo konkretnie poprawić charakterystykę przebiegu momentu/mocy przy nizszych i średnich obrotach

Soft w tipie nie koniecznie będzie wymagał przerówbek przy lakim "light chip'ie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powtarzam

Mówisz o podniesieniu 15 Nm, masz na myśli max momentu, a ja mówię o podniesienu całego wykresu generalnie

Owsze chodziło nam o mniej więcej to samo

I napisałem jeszcze że modyfikacja tipa nie będzie konieczna (a Ty o tym nie pisałeś) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie (i nie ma co się czepiać jeden drugiego bo fajnie że każdy pisze swoimi słowami i że nie tylko jedna opinia się pojawia.. :) ) ... właśnie o to mi przede wszystkim chodzi... o tą dziurę przy starcie, która uprzykrza mi życie :confused4: , wiadomo że 163 kucyki to nie 300, ale auto swoją moc ma i cieszy jak przy każdym biegu (nawet na 7 :) ) po wcisnięciu pedału do oporu auto przyspiesza. Nie zależy mi na podniesieniu mocy żeby osiągać jakieś niesamowite prędkości, raczej bardziej interesuje mnie zniwelowanie tego dołu i polepszenie zrywności

PS ile mnie to może kosztować ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zestroic twoje auto indywidualnie robilem ostatnio 2.5 tdi niestety nie trzymaja one swoich parametrow w przeciwienstwie do silnikow bmw ktore zazwyczaj maja 5 % wiecej mocy i momentu. Koszt takiej modyfikacji to ok 1700 zl i w sklad tego wchodza 2 pomiary na hamowni obciazeniowej maha sprawdzenie auta vagiem oraz strojenie. Co do skrzyni nie musisz sie martwic jedynie co moze sie z nia stac to to ze od za wysokiego momentu bedzie wariowala moze gubic sie z biegami. Mozna ja przeprogramowac ale nie polecam wiec modyfikacja jest do takiego momentu az skrzyni bedzie prawidlowo dzialala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam rozumieć przez "niestety nie trzymaja one swoich parametrow" ?? Oznaczenie silnika to ALN, podaję bo z tego co wyczytałem, nie każdy silnik nadaje się do modyfikacji, czasami po prostu nie warto, bądź muszą być inne sterowniki itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie kazdy silnik nadaje sie pod modyfikacje. Slowa nie trzymaja swoich parametrow oznacznaja ze np jesli w danych fabrycznych widniej zalozmy 200 koni i 300 nM to stan faktyczny to 180 KM i 270 NM i po programie nie raz dopiero dochodzi sie do mocy ktore powinny miec w swojej serii rozumiesz ? . Ta 2.5 tdi a4 ktora robilem mialo miec 180 km a po pierwszym pomiarze wyszlo 163 Wiec nie udalo sie osiagnac mocy 205 koni po programie jak obstawialem tylko 187. Wlasciciel mimo wszystko zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2fast4you czy możesz potwierdzić jaki silnik ostatnio stroileś? Chodzi mi o 2,5tdi. Czy posiadał ogranicznik na pompie ??

Ty stroisz osobiście? Czy ktoś robi to dla ciebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 2.5 tdi a4 ktora robilem mialo miec 180 km a po pierwszym pomiarze wyszlo 163 Wiec nie udalo sie osiagnac mocy 205 koni po programie jak obstawialem tylko 187.

Diagnozowaliscie porzadnie auto zeby zobaczyc gdzie te konie uciekly? Jesli nie, to nie rozumiem jak mozna bylo zrobic program :)

Pytam, bo jeszcze nie spotkalem sie zeby V6 TDI nie trzymalo serii na takim poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie kazdy silnik nadaje sie pod modyfikacje. Slowa nie trzymaja swoich parametrow oznacznaja ze np jesli w danych fabrycznych widniej zalozmy 200 koni i 300 nM to stan faktyczny to 180 KM i 270 NM i po programie nie raz dopiero dochodzi sie do mocy ktore powinny miec w swojej serii rozumiesz ? .

:shocked: :shocked: :shocked:

jak mozna modyfikowac auto które w serii jest niesprawne .... ?

[kiepska reklama firmy .... :confused4:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...