Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Stukanie na biegu jałowym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Wczoraj zauważyłem pewien problem w moim aucie. :(Na biegu jałowym występuje takie delikatnie stukanie które przy delikatnie muśniętym sprzęgle daje się odczuć na pedale sprzęgła, ale jak wcisnę do końca to stukanie ustaje. Nie wiem co to może być. Macie może jakieś pomysły? Ktoś już miał taki problem wcześniej???

Opublikowano

prawdopodobnie koło dwumasowe :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Szczęśliwie wróciłem z pracy. No i stukanie na razie ustało, chociaż da się wyczuć delikatne wibracje przy delikatnie wciśniętym sprzęgle.Jest to możliwe że to niby stukanie ujawniało się przy rozgrzanym silniku ?? Chociaż dzisiaj była taka sama trasa i było oki. No nie wiem chyba pozostaje mi czekać ,słuchać i zbierać kaskę na ewentualną wymianę dwumasu. :(

Opublikowano

Szczęśliwie wróciłem z pracy. No i stukanie na razie ustało, chociaż da się wyczuć delikatne wibracje przy delikatnie wciśniętym sprzęgle.Jest to możliwe że to niby stukanie ujawniało się przy rozgrzanym silniku ?? Chociaż dzisiaj była taka sama trasa i było oki. No nie wiem chyba pozostaje mi czekać ,słuchać i zbierać kaskę na ewentualną wymianę dwumasu. :(

dokładnie :cool1:

Opublikowano

i co tam kolego z tym stukaniem bo ja mam to samo i nie wiem co to morze byc.

Opublikowano

Szczęśliwie wróciłem z pracy. No i stukanie na razie ustało, chociaż da się wyczuć delikatne wibracje przy delikatnie wciśniętym sprzęgle.Jest to możliwe że to niby stukanie ujawniało się przy rozgrzanym silniku ?? Chociaż dzisiaj była taka sama trasa i było oki. No nie wiem chyba pozostaje mi czekać ,słuchać i zbierać kaskę na ewentualną wymianę dwumasu. :(

nie koniecznie. Ja w mojej padlinie założyłem jednomas i sprzęgło od 1z i jak na razie miód malina. Koszt to 660 sprzęgło plus 130 zamach używką plus 150 założenie. Zostaje banan i kupa kasy. Jak masz fure nie dłubaną to spoko jednomas sprzęgło 1z zdają egzamin.
Opublikowano

kolego ja mam to samo u siebie. z tym że jestem właśnie po wymianie silnika i przy okazji całego sprzęgła. nie wiem co to może być. stuka na biegu jałowym a po wciśnięciu sprzęgła całkowicie znika...

Opublikowano
:hi: U mnie również był to pierwszy objaw zbliżającej się wymiany dwumasu ;(
Opublikowano

ale jakbym wjechal na kanal to stukanie powinienem slyszec miedzy skrzynia a silnikiem zgadza sie i mam takie pytanie czy dlugo na tym pojerzdze jak mam padniety dwu mas u mnie to slychac klekjotanie a nie rzuca silnikiem podczas gaszenia. od czasu do czasu takie rzenie podczas przyspieszania

Opublikowano

Nie koniecznie to musi być dwu mas. U mnie na początku też nie rzucało budą.

Musze to zrobić jak najprędzej :gwizdanie:

Wydaje mi się, że pojeździć trochę można ale dyskomfort jest :confused4:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

kolego doszedłeś do tego jaka jest przyczyna tego stukania bo mnie to ciągle męczy. Wiele osób sugeruje mi że to łożysko ale są także tacy którzy mówią że łożysko byłoby słychać po wciśnięciu sprzęgła a nie po jego puszczeniu. Bardzo chciałbym wiedzieć jak to jest naprawdę. Jeżeli macie taką wiedzę proszę o info...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.