Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANA] Proszę o analizę logów - błąd 16486 - Mass Air Flow Sensor (G70)


kozi291

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

odkopuję temat, mam ten sam błąd.

logów nie robiłem, z kodu błędu wynika że jest słaby przepływ mas powietrza, filtr nowy układ dolotowy drożny.

więc przepływka uwalona czy tylko zabrudzona?.

dla ciekawości powiem że nigdy nie słyszałem żeby chodził dodatkowy nawiew z tej elektrycznej turbinki wspomagającej.

pozdro.

[br]Dopisany: 23 Grudzień 2011, 20:23_________________________________________________i nikt nie wie o co lata w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

odkopuję temat, mam ten sam błąd.

logów nie robiłem, z kodu błędu wynika że jest słaby przepływ mas powietrza, filtr nowy układ dolotowy drożny.

więc przepływka uwalona czy tylko zabrudzona?.

dla ciekawości powiem że nigdy nie słyszałem żeby chodził dodatkowy nawiew z tej elektrycznej turbinki wspomagającej.

pozdro.

[br]Dopisany: 23 Grudzień 2011, 20:23_________________________________________________i nikt nie wie o co lata w temacie?

to zrob log z 002 i bedzie wiadomo ile pokazuje powietrza, o co chodzi z elektryczna turbina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do elektrycznej turbiny, może żle nazwałem, ale jest nawiew z elektrycznego silnika zamocowanego pod podłużnicą.

dzisiaj czyściłem przepływkę bezdotykowo środkiem kontakt u, ale dalej to samo.

pomierzyłem napięcia na wtyczce i na pierwszym pinie jest 5V, na kolejnych trzech nie ma napięć.

przepływka hitahi.

przez chwile po skasowaniu kilkakrotnym błędu nie było, ale zaraz się pojawił.

robiłem też próbę jazdy bez przepływki i w zasadzie nie widzę jakiejś różnicy.

zastanawia mnie czy przepływka do wymiany czy gdzieś nie ma styku na przewodach.

logi jak będę miał czas to zrobię.

[br]Dopisany: 28 Grudzień 2011, 10:59_________________________________________________dzisiaj podmieniłem od kumpla taką samą przepływkę, zero błędów.

więc wiadomo że przepływka siedzi, powiedzcie mi czy uwalona ma duży wpływ na spalanie??, obecnie taki cykl jazdy mieszany to ok 9.5l/100km, delikatna jazda.

myślałem że w 8l się zmieszczę, to wtedy bym nie gazował auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes pewny ze układ drozny??

mi ten bład powodowała popekana odma

[br]Dopisany: 02 Styczeń 2012, 11:56_________________________________________________dzisiaj podmieniłem od kumpla taką samą przepływkę, zero błędów.

skoro pisałes ze po sakosowaniu błedu od razu sie nie pokazuje tylko po jakims tam czasie to podmiana przepływki ma sens kiedy sprawdzasz ja np przez tydzien a nie minute, pojezdzij jak masz mozliwosc tydzien na jego przepływce, a jak podlaczysz swoja przepływke do kumpla to on ma błedy??

i poczytaj : http://www.a4-klub.pl/smf/b5_18_adr_blad_16486_mass_air_flow_sensor_g70-t4465.0.html[br]Dopisany: 02 Styczeń 2012, 11:59_________________________________________________co do tego silniczka elektrycznego moze chodzi wam o pompe wtórnego powietrza??

2024604248

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16486P0102Masa lub poziom obwodu przepływu powietrza – niskie wejście

piters33 a sprawdzałeś wtyczkę/gniazdo przepływki ?

Może zaśniedziały(ContactSpray) albo styki wtyczki rozgięte (trzeba podgiąć), pojeździć i sprawdzić czy błąd wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o tą pompę mi chodziło, nigdy jej nie słychać.

co do przepływki po podmiance po skasowaniu błędu przejechałem ok 1km i nie ma go.

po wpięciu mojej od razu wyskakuje błąd, kasowanie i znowu jest i tak wkółko, myślę że jak by była nieszczelność to i na tej podmienionej by błąd wyskakiwał.

dobra teraz kwestia nowej, ori napewno nie kupię bo pare stówek kosztuje.

używka 200pln krzyczą a nie wiadomo jak długo wytrzyma.

dobra podróbka MG 250zł

co wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj nr przepływki bo mam na sprzedaz od 1,6 , kupilem sobie uzywke jak myslalem ze moja padla, a bledy powodowala wlasnie nieszczelnosc tak wiec lezy w szafce i czeka na nowego wlasciciela[br]Dopisany: 02 Styczeń 2012, 18:07_________________________________________________mozesz tez kupic regenerowana za ok 400 zl jak oddasz stara do aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra podróbka MG 250zł
:no:

Żadna podróbka nie będzie dobra. Albo sprawna używka albo regenerowana z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj nr przepływki bo mam na sprzedaz od 1,6 , kupilem sobie uzywke jak myslalem ze moja padla, a bledy powodowala wlasnie nieszczelnosc tak wiec lezy w szafce i czeka na nowego wlasciciela[br]Dopisany: 02 Styczeń 2012, 18:07_________________________________________________mozesz tez kupic regenerowana za ok 400 zl jak oddasz stara do aso

co do nr muszę sprawdzić, wiem że hitahi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka na sprzedaz w bardzo dobrym stanie z golfa IV sr 102 tys przebiegu z 2003 r. nigdy na gazie nie jezdzila, zainteresowany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwota??[br]Dopisany: 06 Styczeń 2012, 19:53_________________________________________________witam.

przepływka doszła, podmieniłem i wygląda że jest ok brak błędu, robiłem logi 002, ale nie widzę jakie parametry są zadane żeby porównać do rzeczywistego pomiaru.

dawniej bawiłem się w tdi i tam z logami było troszkę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na tamtej przeplywce oprócz błedu miales jakies inne objawy typu zamulenia, szarpania etc??[br]Dopisany: 12 Styczeń 2012, 20:45_________________________________________________a teraz tak zapytam bo do glowy mi przyszlo

nie próbowales reanimowac przepływki przez czyszczenie np??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...