Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc w konfiguracji komutera PC


Gość Trzeniu

Rekomendowane odpowiedzi

no tak ale facet mi powiedział w sklepie komputerowym ze jeśli chcę oglądać TV to powinienem wziąść z lepszą matrycą. Twierdzi że są 2 typy LCD , pierwszy to LCD biurowy a drugi typowo do obrazów ruchomych. Proponował mi jakiegoś NEC`a 19` za 1300 pln 17,6mln kolorów. Co o tym sądzicie? Miałem porównanie bo podłączył mi 2 i puścił to samo. Pierwszy LCD to był własnie Asus za 899 pln a drugi to NEC i powiem Wam ze to była przepaść jeśli chodzi o obraz. Najpierw puścił coś z dysku a pózniej coś z telewizji i ten NEC był nieporównywalnie lepszy. Dlatego pytam czy macie jeszcze jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna zdecydowanie ASUS. Czemu poniewarz oferuje od dawna możliwość upgrade-u czyli zaktualizowania sterowników na poziomie Windows, nie tylko tych do płyty ale równierz BIOS. Po co, bo kiedy wyjdzie nowy procek, a ty zapragniesz go mieć to wejdziesz na strone Asusa zaktualizujesz BIOS i twoja płyta bedzie go prawidłowo obsługiwać (pod warunkiem, że jest na tej samej podstawce). To taki przykład na szybko. Sam mam ASUSa w domu na AMD X2 i nie narzekam, a wrecz jestem zadowolony.

PS. Posta pisze z pracy wiec nie patrz na opis dotyczący sprzetu.

Pozdro. Szuszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna zdecydowanie ASUS. Czemu poniewarz oferuje od dawna możliwość upgrade-u czyli zaktualizowania sterowników na poziomie Windows, nie tylko tych do płyty ale równierz BIOS. Po co, bo kiedy wyjdzie nowy procek, a ty zapragniesz go mieć to wejdziesz na strone Asusa zaktualizujesz BIOS i twoja płyta bedzie go prawidłowo obsługiwać (pod warunkiem, że jest na tej samej podstawce). To taki przykład na szybko. Sam mam ASUSa w domu na AMD X2 i nie narzekam, a wrecz jestem zadowolony.

PS. Posta pisze z pracy wiec nie patrz na opis dotyczący sprzetu.

Pozdro. Szuszu

tak jak kolega pisze :th: niedawno updatowałem sobie BIOSa na swoją płyte z ASAUS-a bez zadnego problemu.gdzie w niektórych płytach innych marek jest to czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze to procek i grafa. procek musi być z AMD, nie z INTELA a więc coś takiego:

yhy... :/

tylko i wyłącznie ASUS :thumbup: :thumbup: :thumbup:

może kilka lat temu tak było :P (nie mówię, że są złe)

właśnie procki z AMD sa zaje...ste do overclockingu

a Core2Duo słabe?? :P

no jesli ty uwazasz że gry nie obciązaja procka to wybacz.

Uwierz mi, że jak użyjesz karty powiedzmy typu 8800GTX to nie będzie

zauważalnej różnicy pomiędzy dwoma procesorami o trochę różnej wydajności.

Kolega napisał, że komputer nie będzie używany tylko i wyłącznie do gier, a nawet gdyby AMD

było lepsze jak twierdzisz w grach to w większości pozostałych zadań lepszy będzie właśnie Intel.

Taka prawda. Jak na forum komputerowym - odwieczna wojna pomiędzy użytkownikami AMD i Intela :) hehe

A teraz tak żeby wnieść coś do tematu :P

Nie baw się w żadne Winfasty-Experty do TV analogowej. To już historia. Komputer + Karta DVB-s, Satelitka

i Internet dają nieograniczone możliwośi w oglądaniu telewizji.

Po więcej informacji zapraszam na priva albo GG (wiadomo czemu) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję taki zestaw!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I po co Ci ten Intel Core 2 Duo...

Zestaw składałem w najtańszym chyba sklepie internetowym w Polsce, jeśli nie najtańszym to chyba najlepszym AGITO (www.agito.pl)

A monitor to tylko i wyłącznie na matrycy S-PVA. Na przykład:

http://www.allegro.pl/item251207421_krol_monitorow_21_samsung_3_lata_gw_super_bajery_.html

albo jak masz wiecej kaski to ten. Ma matryce PMVA i to jest to samo co SPVA tyle, że innego producenta. Poczytaj sobie o matrycach SPVA i PMVA. Ten pierwszy robi Samsung a ten drugi nie pamiętam :tongue4:

http://www.allegro.pl/item247374182_monitor_20_belinea_102035w_gwarancja_fvat_raty.html

2000370517153716556_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był tylko przykład. Chodziło mi ogólnie o użyć czegoś przyzwoitego z serii 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...