Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z klimatronic!!!


przemax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Audi A4 Avant 1.9 tdi 110ps z 1998r. Mam problem z klimatronic. Podam przykład, np. po włączeniu silnika i ustawieniu klimatronic na 24stopnie,

nadmuchu na szybę i nogi, to po wyłączeniu silnika, wyjęciu kluczyka i ponownym odpaleniu klimatronic ustawia się za każdym razem na 22 stopnie, na AUTO i załacza się klimatyzacja. Podłaczyłem sterownik taki sam z ojca Audi i dzieje się to samo. Jeszcze jest jeden problem z klimatronic, po włączeniu świateł przygasa panel od klimatronic. Ale jak włączę kanały w klimatronic przy przygaszonym panelu to panel rozjaśnia się. Z góry dziękuje za pomoc. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odpowiem na pierwszą, a przynajmniej zasugeruje jedną z przyczyn która może być powodem że klimatronik nie pamięta twoich ustawień. Te ustawienia o których piszesz zapisywane są w kluczyku, i jak wkładasz do stacyjki ten sam kluczyk na drugi dzień to powinien pamiętać ustawienia dla niego z poprzedniego użycia. Jakbyś włożył drugi kluczyk z kompletu to pamiętałby on swoje ustawienia. Więc może na początek szukałbym tutaj przyczyny. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. U mojego ojca w audi z tym samym modelem klimatronic nie przygasa panel po włączeniu świateł. U mnie bardzo słabo świecą przyciski w panelu (trzeba bardzo dobrze przyjrzeć się) od ustawień klimatronic. W nocy jak jadę to muszę po macku ustawiać temperaturę itp. Jeśli chodzi o ten kluczyk, jest on z pilotem do otwierania i zamykania. Wydaje mi się że to nie jest przyczyną bo nie ma imobilajzera i używam cały czas tego samego kluczyka. Bawiłem się dzisiaj tym klimatronikiem i jak odpalę silnik po 2-4 sekund to zapamięta poprzednie ustawienia, a jak odpalę po dłuższej przerwie to nie pamięta ustawień. Pozdrawiam[br]Dopisany: 26 Październik 2010, 22:15_________________________________________________Małe sprostowani hehe Kluczyk posiada immo. Pzdr[br]Dopisany: 29 Październik 2010, 21:24_________________________________________________Witam. Sprawdziłem w klimatronic kod 1c i wyskoczyły mi dwa błędy [06.1 (G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągła przerwa,] i [18.3 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, sporadyczne] Co mam czynić z tymi błędami. Może to ma związek z moim postem na początku. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie spotkał się z takim problemem. Byłem dzisiaj w ASO w Lublinie. Opowiedziałem o swoim problemie kolesiowi w serwisie. Zainteresował się tym, bo jeszcze nie spotkał się z takim problemem. Poszedł na hale serwisową pogadać z mechanikiem. Zasugerował mi że może to być związane z kabelkiem plusowym (tak jak w radiu, też nie pamięta stacji po wyłączeniu stacyjki bo jest podłączony źle plus) Powiedział mi że może być przewód od plusa w klimatroniku zaśniedziały itp. Muszę to sprawdzić. Może ma ktoś schemat instalacji klimatronika?? Jeszcze jedna ciekawostka. Po włączeniu świateł przygasa mi panel klimatronik (to jest normalne żeby nie oślepiał w nocy), ale przyciski od panelu przygasają tak mocno, że muszę po macku w nocy ustawiać temp. itp na panelu. Dzisiaj jak jechałem w nocy, to włączyłem światło w podsufitce i zobaczyłem że przyciski od panelu rozjaśniły, ale za parę sekund znowu przygasły. Powtórzyłem to parę razy i za każdym razem było to samo. Dziwne!!

[br]Dopisany: 10 Listopad 2010, 00:09_________________________________________________Rozwiązałem problem z pamięcią klimatronica i podświetlenia!!! Miałem zły panel klimatronic tzn mój panel miał oznaczenia 8DO820043H Z tymi oznaczeniami montuje się w rocznikach jak dobrze pamiętam do B5 95-96. Zmieniłem na panel o oznaczeniach 8LO820043D i teraz śmiga super. Z oznaczeniami 8LO820043D, 8LO820043E pasują do B5 rocznik 97-98 bez nawigacji. Z oznaczeniami 8LO820043L, 8LO820043K pasują też do roczników 97-98 ale z nawigacją. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...