Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Długie utrzymywanie 1-2 biegu


oncik67

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki mały problem troche mnie wkurza moja skrzynia teraz jak sie oziebiło to automat po odpaleniu

i ruszeniu musze długo jechac na 1 biegu ewnt..2gu no chyba ze wrzuce Tipa i recznie bede przerzucał

biegi to jest ok...a tak trzyma wysokie obroty na biegu nie chce zmienic,,,jak troche pojezdze ok 2-3km juz ok..

czy to cos mozna z tym zrobic..ewntualnie co jeszcze miałbym dopisac do tych informacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kąd mam auto 1,3,4,5 wbije i do 2,5rpm spokojnie ale bieg 2 to jakaś masakra raz zmieni do tych 2.500rpm ale to rzadkość a tak to ciągle ciągnie i ciągnie do końca musze tipa wbijać<albo jechać do tych 120km/h żeby zmienił> :gwizdanie:.. W mieście to wkurza bardzo ale jakoś sie przyzwyczaiłem. I ciekawi mnie czy to wina sterownika czy czegoś innego.[br]Dopisany: 26 Październik 2010, 15:33_________________________________________________Ale teraz zaczynają sie mrozy to i tak jeżdze ciągle na TIPIE gdy silnik zimny żeby jak najwcześniej sobie zmieniać te biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest u mnie moze nie tak w stu proc....ale faktycznie teraz mi na ASO mówili

ze zły stary olej a przeciez wymieniałem 2 mce temu u specjalisty co zajmuje sie tylko

automatycznymi skrzyniami to o olej i filtr jestem spokojny, robił na moich oczach,,

moze własnie w sterowaniu cos mozna wyregulowac aby z tego 1go na 2gi bieg szybciej

przerzucał a nie wymuszac Tipem...co o tym sadzicie..[br]Dopisany: 26 Październik 2010, 15:38_________________________________________________Własnie czy to faktycznie trzeba uzywac w mrozy Tipa aby autko zmieniało

szybciej biegi?|? czy to jednak jest jakas usterka w sterowniku skrzyni?ciekawi

mnie jak jest u innych kolegów z takim rozwiazaniem napedu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ilu te obroty ciągnie przed zmianą na zimnym silniku i skrzyni, dociąga np. do końca skali i nie chce przerzucić czy zmienia załóżmy przy 3 tys zamiast przy 2 jak na ciepłym? Przy zimnym silniku automat zawsze bardziej przeciąga biegi celem szybszego nagrzania silnika i katalizatora. Ja mam tip przy benzynowym silniku i dopóki nie złapię troszkę temperatury skrzynia dłużej trzyma na obrotach przed zmianą biegu, tyle że u mnie z racji pieca jaki zamontowano pod maską obserwuję to zjawisko do ok 1,5 km od odpalenia. Jeżeli u ciebie jest tak samo, tj. przeciąga do złapania temperatury to nie widzę problemu :wink4: W sterowniku nic nie wyregulujesz, to jest elektronika i tylko zmiana mapy by pomogła, a to bez sensu, skrzynia wie co robi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

tak własnie jest ze po przejechaniu ok.2km jest raczej ok i zaczyna puszczac predzej

jednak jak zimny to wydaje mi sie ze trzeba wrzucac na Tipa i jakos sie do tego

przyzwyczaic...wtedy przejechac te 2-3km i juz jest ok...nic innego faktycznie

nie mozna z tym zrobic skoro u was jest podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wymuszać tych wcześniejszych zmian, skrzynia wie co robi i przynajmniej silnik prędzej się nagrzeje, a to przeciąganie nie szkodzi mu bardziej niż jazda na niedogrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystam temat.

Majlekmajki a jeśli mi tak z 2 na 3 bieg przeciaga w około 90% zmian biegów i niezależnie czy silnik zimny czy gorący to co to może być ? trzymasz gaz jak najmniej obroty dosłownie wchodzą po milimetrze a on i tak czasem nie zmieni tego biegu tylko ciągnie do 3-4rpm aż sie wkurzam i wbijam na TIPIE. a czasami wbija normalnie przy 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...