Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Słychać popychacze zaworów


pablo72

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio zalałem 0W40 Mobil1 (z pewnego źródła po 150 zeta za bańkę) i jest cisza jak po śmierci organisty (copyright by Kaźmierz Pawlak) :decayed:

2 możliwości:

- olejek nieoryginalny

- masz kłopoty z klawiaturą

Jako , że olejku nowo nalanego szkoda, przemęcz się te 10 kkm , a później w zależności od pory roku zalej:

- zimą: 0W40

- latem: 5W40

Oczywiście Mobil1

:th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul kupiony w tej firmie z Krakowa niby orginł a na starym oleju nic nie było słychać myślałem że wlałem może za rzadki bo nie wiem na czym jeżdziło wcześniej to autko mam go od dwóch miesięcy a jest prosto od szkopa więc pomyślałem że chwalony przez wszystkich Motul będzie OK??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Coś mi ten MOTUL z Krakowa wygląda podejrzanie skoro już w drugim temacie druga osoba akurat bezpośrednio po wymianie oleju ma jakieś kłopoty :bicz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a później w zależności od pory roku zalej:

- latem: 5W40

Oczywiście Mobil1

chyba 5W50 bo ten co podałes to jest do pompowtrysków i nie jest to Mobil 1 tylko Mobil Synt S ... a kolega ma kondona na VP-37 ;)

p.s dlaczego zalales 0W40 ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z 5W50 zrezygnowales ... :rolleyes: [ciekawe] :mysli:

p.s pokaz mi Mobil 1 5W40 który tak nagminnie polecasz [juz w dwoch postach ;) ] bo jakos nie moge znalezc ... wystepuje tylko [ Mobil Synt/Syst S 5W-40 ] :naughty:

wiem ... czepiam sie ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpadłem na pomysł,że odpuszczę sobie Motula ,bo skoro rodzice są w Niemczech i wrócą za dwa tygodnie to mogliby kupić mi oryginalnego,full syntetycznego Mobila z normą 505.01 plus jakiś środek clean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zalać tym Motulem z Krakowa ale tak ostatnio analizuję forum i stwierdzam,że jesteś w ostatnim czasie drugim przypadkiem,który bezpośrednio po wymianie na ten olej ma jakieś problemy.Więc odpuszczę sobie klubowe upusty na MOTUL-a i kupię coś za zachodnią granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z 5W50 zrezygnowales ... :rolleyes: [ciekawe] :mysli:

p.s pokaz mi Mobil 1 5W40 który tak nagminnie polecasz [juz w dwoch postach ;) ] bo jakos nie moge znalezc ... wystepuje tylko [ Mobil Synt/Syst S 5W-40 ] :naughty:

wiem ... czepiam sie ... ;)

Zauważyłem , że na 5W40 latem i 0W40 od tygodnia jakoś mojemu traktorowi się polepszyło.

Staram się postępować zgodnie z normami Mobila i na razie z sukcesami. 5W50 jest olejkiem do bardziej wysilonych silników - dlatego odpuściłem go w AFN`ie a leję go do 1Z`ta, który jak wiadomo lekkiego życia nie ma :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zalać tym Motulem z Krakowa ale tak ostatnio analizuję forum i stwierdzam,że jesteś w ostatnim czasie drugim przypadkiem,który bezpośrednio po wymianie na ten olej ma jakieś problemy.Więc odpuszczę sobie klubowe upusty na MOTUL-a i kupię coś za zachodnią granicą.

olej może jest dobry skoro tyle ludzi go ocenia OK ale może złą gęstość zastosowałem do mojego traktora bo nie wiem co było lane wcześniej!!!!

Aczkolwiek te objawy nie są jakieś tragiczne i trwają tylko sekundę a dziśiaj nawet tego nie słyszałem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W50 jest olejkiem do bardziej wysilonych silników - dlatego odpuściłem go w AFN`ie a leję go do 1Z`ta, który jak wiadomo lekkiego życia nie ma :decayed:

Co dokładnie masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się postępować zgodnie z normami Mobila i na razie z sukcesami. 5W50 jest olejkiem do bardziej wysilonych silników - dlatego odpuściłem go w AFN`ie a leję go do 1Z`ta, który jak wiadomo lekkiego życia nie ma :decayed:

moj AVG jest bardziej wysilony niz twoj AFN wiec ja zalewam w dalszym ciagu 5W50 .. swoja droga co masz na mysli piszac polepszyło ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się postępować zgodnie z normami Mobila i na razie z sukcesami. 5W50 jest olejkiem do bardziej wysilonych silników - dlatego odpuściłem go w AFN`ie a leję go do 1Z`ta, który jak wiadomo lekkiego życia nie ma :decayed:

moj AVG jest bardziej wysilony niz twoj AFN wiec ja zalewam w dalszym ciagu 5W50 .. swoja droga co masz na mysli piszac polepszyło ....

Przy uruchamianiu silnika, delikatne poklepywanie zaworów ustało do zera, odczułem iz motor delikatnie lepiej wkręca się na obroty i czuć kopa od vtg sporo niżej. To tak na szybko. Testuję dalej.

Na zimę nie zmieniasz oleju na 0Wxx ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę nie zmieniasz oleju na 0Wxx ?

nigdy nie zmienialem .... :rolleyes:

zastanawiam sie czy warto/jest sens ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...