Skocz do zawartości

yesfan

Pasjonat
  • Postów

    207
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez yesfan

  1. Ta pani z filmu dobrze imituje dudnienie wydobywające się z obudowy filtra powierza ;-)
  2. Oto przykład dudnienia: www.youtube.com/watch?v=fkzdKPYuKVI Ja zbytniej różnicy po zamknięciu EGR nie słyszę, za to znaczna różnica jest w czasie wypalania DPFa, a niby wynika ona m. in. z zamknięcia EGR.
  3. jacek1986 - zbliż ucho do obudowy filtra powietrza i nasłu**** czy nie ma dudnienia. Po zamknięciu EGR praca silnika nie powinna się zbytnio różnić.
  4. To niekoniecznie od razu wytarty wałek, mógł wypaść korek na końcu kanału olejowego w dźwigniach napędzających pompowtryski. Wpisz "dudnienie" w wyszukiwarce.
  5. A jakie są opinie fachowców na temat oleju do 2.0 TDI PD w których usunięto DPF, czy lepiej pozostać przy 5W30 504/507 czy lepszy będzie 5W40 505.01?
  6. yesfan

    [B7 BRE] poziom paliwa

    Zasięg obliczany jest na podstawie średniego zużycia paliwa jakie masz na FISie.
  7. julio4350, a możesz podać namiary na ten warsztat, który jest w stanie zregenerować gniazdo w wałku?
  8. arenal - a sprawdzałeś poziom oleju? Przybywało?
  9. Kilka informacji o motulu. Pojawiła się w końcu porządna strona www, na której są dokładne parametry wszystkich olei. http://www.motul.de/pl/en Jeśli ktoś potrzebuje oleju z normą 504/507 to ma do wyboru "8100 X-clean+ 5W30" oraz "Specific 504/507 5W30". Ten pierwszy jest tańszy, ale ma niższą liczbę TBN (6), Specific ma (7,2). O liczbie zasadowej (TBN) można poczytać na forum i w internecie, generalnie im więcej tym lepiej.
  10. Czy można dopisać mnie do listy? 2.0 TDi BPW.
  11. esselte8 - trzeba zajrzeć pod pokrywę zaworów i wtedy wszystko się wyjaśni. Wałek rozrządu i szklanki wymienia się tylko jak jest taka potrzeba, a nie tak jak pasek czyli co określoną ilość km.
  12. Jeśli dudni z obudowy filtra powietrza, to znaczy że coś nie tak z hydrauliką czyli: wytarty wałek rozrządu, szklanki lub najbardziej optymistyczna wersja - wypadł mały aluminiowy korek z dźwigni która napędza pompowtryski.
  13. BPW z DPF - średnia z 10 tys. 6,5 litra. W tygodniu dojeżdżam we Wroclawiu do pracy 6-7 km (spalanie 7-9), a w weekendy trasa ok 200 km. Kilka dni temu jechałem do Krakowa, wolno bo ok. 120 km/h na A4 i średnie spalanie wyniosło 5,6 litra. Rekord na trasie to 4,4 (zwykłe drogi - nie autostrada).
  14. sm402 - a skąd wiesz że masz koła zębate? Po numerze vin czy zdejmowałeś miskę olejową?
  15. Jesli masz auto z 2007 roku to powinienies mieć naped walkow realizowany za pomocą trybow bez żadnego łańcucha.
  16. Musashi - nie ma sensu porównywać lepkości kinematycznej w 100C, bo ona wynika z tego że jest 5W30 i to już z góry narzuca odpowiednie wartości zbliżone do 12. Nie jest żadnym problemem żeby zrobić 13, albo 11, tylko wtedy to już nie będzie 5W30. Dla przykładu 5W40 ma wartości zbliżone do 14, 5w50 - ok. 17. O jakości olejów dużo mówi liczba TBN, im wyższa tym lepiej, ale trudno połączyć wysoką liczbę TBN z niską zawartością popiołów, dlatego oleje 504/507 mają stosunkowo niską liczbę zasadową (ok. 7), a zwykły minerał potrafi mieć nawet 12 KOH/g.
  17. Takie dyskusje a sprawa jest bardzo prosta. 1. Jeśli chcemy pozbyć się napędu i miec spokój raz na zawsze czytamy instrukcję jaro4444, jeśli nie czytaj dalej: 2. Jeśli mamy napęd na łańcuch to jak najszybciej wymieniamy napinacz i sam łańcuch, jeśli napinacz był sprawny to zębatki nie wykazują śladów zużycia, są jak nowe (sprawdzone w kilku silnikach). 3.Jesli mamy tryby to zmartwieniem jest gniazdo w wałku - ratunek - nowy wałek, albo regeneracja. I na pewno nie warto czekać aż wszystko się rozleci, bo wtedy koszty będą zdecydowanie wyższe.
  18. miron1970 - kupiłeś ten z linka za 100 zł? Nie wzbudza żadnych podejrzeń?
  19. Rafcisz - a kiedy samochód został wyprodukowany? Wg VIN masz koła zebate (bez łańcucha).
  20. Jeśli VIN jest powyżej 8-E6-080172 to w Etce wyjdzie że ma napęd na kołach zębatych, co jak już pisałem, wcale nie musi pokrywać się z rzeczywistością. Ważniejsza jest data produkcji, Musashi twierdzi że od 11.2005 powinny być koła zębate. Na domiar złego, pierwsze napędy na kołach były na tyle wadliwe, że wprowadzono akcję serwisową (było o tym na forum).
  21. Widziałem silniki BPW które wg ETKI miały mieć tryby, a w rzeczywistości był łańcuch (mimo ze VIN był powyżej bodajże ....172).
  22. rafcisz - wymieniłem wałek na taki w którym gniazdo było jak nowe i po kłopocie (na jakieś 100 tys.). Nie regenerowałem gniazda. Przejrzałem tematy dt BLB i BPW i jednak wydaje mi się że BLB jest bardziej kłopotliwy w eksploatacji (wyszukiwarka wypluła 5 stron mimo że silnik był oferowany tylko w 2005 roku kontra 4 strony BPW - w B7 przez cały okres produkcji).
  23. GIT nie będzie, bo prawdziwy problem to gniazdo w wałku wyrownowazajacym. Ono się wyrabia i wymiana zabieraka niewiele pomoże. Ja po 170 tys miałem luz na ok 2-3 mm (po wlozeniu nowego zabieraka).
  24. BPW to chyba odpowiedź Audi na masowo pękające głowice i ogólne nieopracowanie pierwszych TDI 16V. Nie sądzę żeby był bardziej problematyczny od BLB - tylko jest zdecydowanie popularniejszy, bo był produkowany przez kilka lat, stąd wydaje się że stwarza masę problemów.
  25. H4mm3R - pisałem o kole zębatym (tym w wersji z łańcuchem) na wale, a nie gnieździe w wałku! Tak nawiasem to skandal i żenada że firma VAG wyprodukowała, silnik który się prędzej czy później zatrze. A na dodatek nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Ale i tak znajdą się tacy się się dadzą pokroić za 4 kółeczka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...