Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Rozrząd części dobór HELP


mateoGD

Rekomendowane odpowiedzi

nie polecam paska rozrządu firmy DAYKO - montowane na pierwszy montaż. ja sie skusiłem na zamontowanie go do rozrządu a po zrobieniu 7000km wyrzuciłem go do śmieci-cale szczęście ze mi pościł uszczelniacz wałka rozrządu i musiałem to zrobić. przy ustawianiu rozrządu na znaki rozpruł sie - dobrze ze to się nie stało przy odpaleniu silnika.

do rozrządu pasek proponuje Contitech , Bosch , Gates

rolki, napiecze - Ruville , INA

pompa wody - nie występująca w rozrządzie w tym silniku - Ruville , Febi , SKF - HEPU w ostateczności.

nie to żebym się czepiał ale bez sensu jest zmieniać części dobre na nowe... w przypadku osoby która sama sobie wszystko naprawi-zrobi. owszem u osoby która zleca komuś do zrobienia - to co innego - przynajmniej za robotę płaci raz a nie kilka krotnie za demont-Zamont przodu pojazdu + wymiana poszczególnych elementów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja troszkę się podepnę po temat

Pisałem w tym poście(kilka wiadomości wyżej ) ze też będę zmieniał rozrząd, bo autko sprowadzone z niemiec, ale po dokładnej analizie książki serwisowej znalazłem wpisy o takowych wcześniejszych wymianach przy;90 i 170 tyś obecnie mam przejechane 217 i tu pojawia się moje pytanie: czy zaufać książce czy dla spokoju wymienić

dodam tylko że serwisowany był do 188 tys 13.10.2009r

Czy można wzrokowo sprawdzić stan paskarozrządu? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja troszkę się podepnę po temat

Pisałem w tym poście(kilka wiadomości wyżej ) ze też będę zmieniał rozrząd, bo autko sprowadzone z niemiec, ale po dokładnej analizie książki serwisowej znalazłem wpisy o takowych wcześniejszych wymianach przy;90 i 170 tyś obecnie mam przejechane 217 i tu pojawia się moje pytanie: czy zaufać książce czy dla spokoju wymienić

dodam tylko że serwisowany był do 188 tys 13.10.2009r

Czy można wzrokowo sprawdzić stan paskarozrządu? :mysli:

wzrokowo nie sprawdzisz stanu paska

cos slabo wierze w ten przebieg i raczej dla sweitego spokoju bym wymienil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal śmiało do TOM77

Robiłem juz zakupy u niego kilka razy w tym kompletny rozrząd do mojej furmanki a do tego tarcze i klocki ATE, wycieraczki, oleje, filtry itp itd. Zostawiłmm juz u niego jakieś 3500zł i niczego nie załuje :wink4: Niedługo kolejne zamówienia typu olej filtry.

Chłopak doradzi jak prawdziwy profesjonalista a do tego dostaniesz od niego części w cenach jakich nigdzie nie znajdziesz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasiu- ja również mam auto z niemcowni,udokumentowana wymiane rozrzadu.-był robiony bo auto z rak sąsiadów ciotki mieszkającej w Niemczech. miałem nie robić rozrzadu. lecz zaczęły mi się herezje z kilka krotnym przestawianiem rozrządu i okazało się ze przy ostatniej wymianie jak wymieniali uszczelniacz przedni wału - nie dokręcili śruby centralnej.a ze tyle razy pasek przeskoczył to wolałem zmienic - rozrzad do AFN to koszt 200zł - pasek, rolka prowadząca i napinacz - masz wtedy banię spokojną tak jak ja teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SotoM-dzięki za radę ale jeszcze się zastanowię nad tą wymianą bo w sumie to mnie wyniesie 500zł(części 280+ robota) taniej części nawet na allegro nie znalazłem a sam tego nie zrobię :(, a za tą sumę kupiłbym niuni buty zimowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...