Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MLM-marketing wielopoziomowy:)


Zmija

Rekomendowane odpowiedzi

chlopie daj sobie spokoj z MLM'em, to jest k**wa najwiekszy pic na wode jaki moze byc. i specjalnie wiem co mowie, bo uwierz, ale mialem doczynienia z mega duza iloscia firm. na tym zarabia garstka osob, ktore sa na samej gorze piramidy,a Ty jkko"przedstawiciel" chocbys mial za***iste wyniki i swoja grupe subdealerska to i tak caly c**j zarobisz, bo bedziesz dymal na tego co w drabince jest sporo poziomow wyzej od Ciebie. I to nie wazne jaka branza: ubezpieczenia, fundusze, suplementy, odzywki, srodki czystosci, kosmetyki, bizuteria itd, itd. W kazdej firmie przedstawiaja super za***ista wizje zarobkow, ale w 99.999999999999% to mega sciema. znam mnostwo osob ktore w tym trwalo i trwalo, bo a nóż bedzie lepiej i tylko sie wypalali.

nigdy wiecej nie wrocilbym do niczego co dziala na zasadzie multi level marketingu.kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedź wyżej, kiedyś nazywało się to piramidą finansową ale to wycofali i zakazali tego procederu lecz wróciło to niby jako właśnie marketing wielopoziomowy. NIE POLECAM, mam doświadczenie z firmą ubezpieczeniową, miało nie być akwizytorstwa tylko podsyłanie mi jako doradcy klientów a okazało się że mam wnieść wkład własny w postaci potencjalnej bazy klientów około 20-30 osób i robiłbym na szefa który ma pensje na poziomie kilku tysięcy z samych prowizji za podwładnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale ja nie nie mam byc zadnym przedstawicielem ani nic, nie wciska sie tam nikomu zadnego produktu, tylko zarabiasz na swoich zakupach codziennego uzytku ktore kupujesz na codzien TY i wiele wiele innych osob... kurde to dziwne troche co mowicie bo ja mam namacalny dowod ze sie da w postaci bliskiej osoby :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym zarabia garstka osob, ktore sa na samej gorze piramidy,a Ty jkko"przedstawiciel" chocbys mial za***iste wyniki i swoja grupe subdealerska to i tak caly ch***j zarobisz, bo bedziesz dymal na tego co w drabince jest sporo poziomow wyzej od Ciebie

:decayed: :decayed: :decayed:

a w każdej innej firmie to jak jest ?

pracujesz na szefa, który zarabia 50 tys msc, a Tobie daje 2,5 tys na rękę, nie tak ? :)

wszystko ma swoje plusy i minusy

tu jest fajny wywiad na bankierze

http://www.bankier.pl/wiadomosc/MLM-Biznes-zwyczajny-niezwyczajny-2225509.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokol, nie mozna tego tak pojmowac, bo nawet prcujac na budowie, robisz swoje, tyrasz, dstajesz kase,a wiadomo ze wlasciciel firmy budowlanej z twojej pracy zgarnia hajs.

ale w formie MLM'u jest to duzo bardziej posrane.

napisz konkretnie kolego, ktory zakladales tego posta w jakiej firmie chcesz dzialac, to bedzie jasne wszystko, piszesz o rzeczach, ktore sie kupuje codziennie/tak sie kiedys amway promowal / i dzis o amwayu nic nie slychac. od roku dosyc intensywnie reklamuje sie betterware ze swoimi katalogami i produktami codziennego uzytku, ale to tez sciema, te produkty to mega hiper syf i mimo iz latwo je sprzedac bo sa tanie i atrakcyjnie wygladaja, to szybko klienci sie zrazaj i nie ma szans na zrobienie ponownych zamowien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mowie o firmie Fm group? kiedys korzystalem nieswiadomie z produktow tej firmy i jakosci byly Pierwszej:) a co do amwaya to sie troche mylisz bo znam ludzi ktorzy na tym zarabiaja wiadomo ze ktos kto w to wchodzi niebedzie z tego zyl za***iście na wysokim poziomie ale zawsze jakies dodatkowy hajs jest:) raz wiecej raz mniej ale zawsze cos dodatkowego jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że często wypowiadają się ludzie, którzy nie mieli żadnej styczności z prawdziwym MLM, a piszą głupoty :confused4: W obecnych czasach MLM (nie mylić z piramidą :disgust: ) to jedno z najlepszych źródeł dużego dochodu.

Weźmy na ten przykład firmę Akuna (ta akurat opiera się o produkty w branży wellness), działa od wielu lat na międzynarodowych rynkach i przynosi ludziom, którzy są nastawieni na robienie kasy olbrzymie zyski.

hmmm ale ja nie nie mam byc zadnym przedstawicielem ani nic, nie wciska sie tam nikomu zadnego produktu, tylko zarabiasz na swoich zakupach codziennego uzytku ktore kupujesz na codzien TY i wiele wiele innych osob... kurde to dziwne troche co mowicie bo ja mam namacalny dowod ze sie da w postaci bliskiej osoby :mysli:

Brzmi jak Lyoness - nie znam dobrze, ale podobno super sprawa, lecz to przynosi szybkie i duże zyski, jak się trochę zainwestuje.

Wracając do takiej Akuny, z minimalnym wkładem własnym można zrobić naprawdę niezłą kasę. Bez kruczków, bez piramidy, uczciwym biznesem.

Panowie - nie każdy biznes MLM to piramida :wink4:

Wybaczcie, ale naprawdę wk....a mnie taka nagonka "ekspertów" typu "To wszystko piramida". Bowiem są na rynku naprawdę świetne firmy, które dają zarobek i szczęście wieeeeeeeeelu ludziom i nikogo nie oszukują.

Zmija - rada jest prosta - Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fm group? :decayed::polew:

super jakosc, nie ma co, a sprzedaz w 90% "przedstawicieli" odbywa sie pod supermarketem itd.

co do mozliwosci dorobienia sie na MLM, to rynek sie juz zamyka, nie ma co, waska grupa ludzi zarabiaja duzy hajs, bo odpalila z tematami jako pierwsi i rozwineli rynek i za to im szacun, ale podrzedni ludzie/klienci/przedstawiciele nie maja zbyt duzego pola do popisu, owszem kilku przyzwoicie zarobi, ale w zadnej firmie nie jest tak kolorowo jak zapewniaja na spotkaniach werbujacych, szkoleniach, meetingach itd, itd.

mam dosc duze doswiadczenie z MLM'em, zarobilem na prawde sporo kasy na sprzedazy bezposredniej i wciskaniu kitu, ale juz ponad rok sie tym nie param i jest mi lepiej, zero cisnienia.

chyba mnie ktos zle zrozumial, nie mowie ze MLM to piramida finansowa

ale w duzej mierze MLM to sciemnianie, obiecanie zlotych gor, chwilowa fascynacja, mega entuzjazm,a potem szara rzeczywistosc, frustracja itd, a za tym wszystkim schrzanione stosunki w rodzinach itp, znam mnostwo przykladow, z zycia, bylem czolowym handlowcem,a zarazem trenerem/szkoleniowcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ch4zzy w FM jedyny wklad wlasny to 130zl na starter:) to jest jedyny projek wsparty grupa biznesowa i nietrzeba duzych pieniedzy inwestowac:) a co do ostatniego zdanie to sie w pelni z Toba zgadzam:) KU*** kazdy by chcial wszystko odrazu minimalnym wkladem pracy najwiecej to jest gadaczy co by chcieli a robic niema komu a jak ktos daje mozliwosc to sie slyszy ze to oszustwo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mozliwosci dorobienia sie na MLM, to rynek sie juz zamyka, nie ma co, waska grupa ludzi zarabiaja duzy hajs, bo odpalila z tematami jako pierwsi i rozwineli rynek i za to im szacun, ale podrzedni ludzie/klienci/przedstawiciele nie maja zbyt duzego pola do popisu, owszem kilku przyzwoicie zarobi, ale w zadnej firmie nie jest tak kolorowo jak zapewniaja na spotkaniach werbujacych, szkoleniach, meetingach itd, itd.

mam dosc duze doswiadczenie z MLM'em, zarobilem na prawde sporo kasy na sprzedazy bezposredniej i wciskaniu kitu, ale juz ponad rok sie tym nie param i jest mi lepiej, zero cisnienia.

No cóż, jedną z cech prawdziwego MLM jest to, że osoba która jest pod kimś może go prześcignąć w zarobkach, że tak to ujmę. Jednak co racja, to racja - fajnie jest się wkręcić w jakichś świeży biznes, tudzież już w jakiś ugruntowany na rynku, ale przed wielkim bum na produkty czy usługi z nim związane - wtedy można ładnie zarobić.

ch4zzy w FM jedyny wklad wlasny to 130zl na starter:) to jest jedyny projek wsparty grupa biznesowa i nietrzeba duzych pieniedzy inwestowac:) a co do ostatniego zdanie to sie w pelni z Toba zgadzam:) KU*** kazdy by chcial wszystko odrazu minimalnym wkladem pracy najwiecej to jest gadaczy co by chcieli a robic niema komu a jak ktos daje mozliwosc to sie slyszy ze to oszustwo:D

A, to myślałem o czym innym po prostu..nie o FM :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo MLM to nic innego jak biznes relacji - relacji z innymi ludzmi, zawsze musisz potrafic "wciagnac" kogos pod siebie i potrafic go do zainspirowac do "zduplikowania" systemu

Działałem, działam i będę działał w MLMie, bo robie na tym fajna dodatkowa kase na realizacje swoich zachcianek

najistotniejsze to realna ocena potencjału produktu, oraz uzyskanie informacji jak bardzo rozwinieta jest siec na terenie kraju - im mniej tym lepiej.

Poza tym jako swoich partnerów biznesowych wybieram tylko takich ludzi, którzy są w moich oczach "rozwojowi" - potrafią całość popchnąć dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zarobić mało pracując?

Ponieważ MLM już się przeżywa - odczekać kilka lat i wyskoczyć z czymś podobnym ( w różnych nazwach tego typu systemy co i raz pojawiają się cyklicznie od mniej więcej lat siedemdziesiątych na świecie),

jeżeli uda się to rozbuchać to jest szansa na jakiś grosz,

zarobią tylko pierwsi, reszta to naiwne napędzające wszystko tryby - na szczęście takich wciąż nie brakuje, zwłaszcza wśród młodych, bo to oni zawsze marzą ( i w to wierzą :polew:), że można łatwo i szybko zarobić :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...