Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Ciężko odpala zimny silnik.


Motor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Silnik ciężko odpala lub nie jeżeli jest zimny.Jeżeli zapali to pracuje bardzo nie równo.

Zostało wymienione:

-zawór biegu jałowego

-przepustnica

-czujnik temperatury

-cewka

-przewody

-świece

-filtr paliwa

-paliwo

-zaworek ciśnienia w listwie wtryskiwaczy

-wtryskiwacze

Cisnienie sprężania w normie

Cisnienie paliwa w normie

Auto pasiada LPG i zapala na gazie na zimnym silniku.

Proszę o podpowiedź jaka może jeszcze występować usterka, która trzeba wyeleminoiwać.

Ewentualnie jakie logi zrobić i czy na zimnym bądź ciepłym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to sprawdzenie błędów VAG-iem

Dziś walczyłem z czujnikiem temp. tym czteropinowym i raz pokazywało błąd 16501 a raz 16502 a auto nie chciało odpalić na benzynie. Przyczyną był zły G62

Po przełączeniu na gaz auto chodziło idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Po odpięciu wtyczki czujnika temperatury,silnik odpala na zimno(czujnik nowy... )

od początku coś mi się wydaje, że czujnik masz jakiś lewy. Gdzie go kupowałeś? Ilu pinowy miałeś wcześniej a ilu masz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

w różnych sytuacjach pomaga. Jak nie wiadomo co robić to zawsze można odłączyć akumulator. Komputer po tym zabiegu skasuje wyuczone dane i zastąpi jest fabrycznymi. Aku musi być odłączony na co najmniej 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne Dane chodziło Ci o dane z mapy?

Zaraz po odpalenie po odłączonym akum. zaczyna sie proces od początku tej nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

no tak, zaczyna się od nowa proces ale jest jakieś prawdopodobieństwo, że kiedyś złapał jakiegoś buga a teraz się go nie wyuczy.

Powiedzmy, że tak - chodziło mi o te z mapy. Sterownik wróci do nastatów podstawowych, czyli też do fabrycznej mapy.

Odłączenie zasilania pomoga w wielu przypadkach w bliżej nie wyjaśniony sposób. Zawsze warto to zrobić jak nie wiadomo o co chodzi bo w końcu nic nie kosztuje i robi się to w minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nie to samo z tym ze obroty u mnie nie wariują, sa dosc stabilne, vag nic nie pokazuje wymienione : śiwece, kable, czujnikk. temp, termostat, pompa paliwa na inna uzywaną chwilowo, zawór rególacji ciśnienia paliwa na kolektorze paliwowowym, czujnik temperatury powietrza dolotowego, i dalejj to samo nieraz zdarzy sie ze odpali po nocy bez problemowo ale to rzadkosc musze go krecic, to 2 minuty to 10 minut ,

niedosc tego jesli go odpale, i zgasze odrazu z rozruchem nie ma zadnego problemu z rozruchem !

i tak do nastepnego dnia rano, niedawno postawilem go dosc wilgotnym miejscu i temp 0 stopni i odpalił od strzała,

a kolega niech sprawdzi soebi

czujnik temperatury powietrza dolotowego, za silnikiem na kolektorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam u siebie podobny problem. Mój zapala po kilku sekundach kręcenia. błędów nie mam, akumulator odłączałem i nic nie dało. byłem u mechanika i twierdzi on, że mam do wymiany uszczelkę pod kolektorem i że to dlatego. powiedzcie mi czy to może mieć związek?? Po zapaleniu silnik pracuje normalnie i jak chwile pochodzi to zapala od razu.

wymieniłem świece kable na nowe termostat i sprawdzany był czujnik temperatury powietrza dolotowego i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu bo mialem podobny prolem.VAG to VAG lecz nie zawsze pokaze usterke.U mnie na zimnym silniku odpalanie to byl koszmar.Niby sondy lambda(podwyzszone parametry-lecz to normalne bo LPG jest)czujnik temp.,swiece,kable,pompa paliwa,odma,pomylone mapy,wtryskiwacze....Metoda prob i bledow:) .....,jak sie okazalo poszedl mi czujnik cisnienia paliwa(czujnik ktory zwraca paliwo do baku).Po wymianie silnik hula jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod ten temat. U mnie silnik odpala bez większych problemów ale potem ma problemy z utrzymaniem obrotów jak się trochę zagrzeje 2 min to przechodzi i jest ok. Dzieje się tak tylko po nocy nawet po pracy tego nie zauważyłem. VAG oczywiście bez błędów wymieniłem świece i jest bez zmian. Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spróbujcie tego.

Porada z innego wątku ale może wam pomoże.Ja jutro będę próbował

"Przy takich objawach

To po 1) pompa paliwa 2)filter paliwa,a po 3)czujnik cisnienia paliwa,jest to latwo sprawdzic

gdy rano odpalacie samochody,zagnijcie wąz zwrotny od paliwa przy listwie wtryskowej,mialem dokladnie to samo.

rano gdy odpalalem samochod przez 10-20s dlawil sie,a gdy probowalem dodac mu gazu to strzelal w wydech,a podczas jazdy mulilo go..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podłączę się do tematu.

Mam identyczny problem, jeśli silnik jest zimny to trzeba bardzo długo kręcić żeby odpalił.

Już spory okres czasu walczę z tym problemem do tej pory "mechanicy" wymienili mi sondy, komputer, przepustnice, kable, świece, silniczek krokowy i kilka innych rzeczy...

Po przeczytaniu tematu postanowiłem też odłączyć czujnik temp. wody, ten czteropinowy i o dziwo testuje już 3 dzień jak odpala...

I ku mojemu zdziwieniu zawsze odpala od strzału :decayed: tylko że strasznie się dusi, jak podłącze znowu czujnik to chodzi normalnie.

i tu moja prośba do kolegów...

Jaki kolor dobrać czujnika, bo są 3, jeśli się nie mylę .

Sam też nie wiem jaki był standardowo...[br]Dopisany: 24 Maj 2010, 10:37_________________________________________________Macie moze jakis pomysl na ten czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zielony-ja też nie wiedziałem.zapuściłem zielony teraz gra i buczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...