Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swiatło przeciwmgielne


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

wymienialem ostatnio zarowke od stopu (w prawej lampie) i zauwazylem ze nie mam zarowki od swiatla przeciwmgielnego... po dokladniejszym ogladnieciu okazalo sie ze otwor na zarowke jest zawezony, czyli zarowka do przeciwmgielnego ze strony pasazera nie jest przewidziana. Chcialem sie tylko upewnic czy u Was tez tak jest (lampy po 2 lifcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w kazdym aucie z zachodniej Europy przeciwmgielne jest tylko jedne, ale zobacz moze wystarczy wlozyc zarowke i powiekszyc w lampie otwor i bedziesz mial dwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych lampach jest tak samo, ale wystarczy tylko zrobić w lampie miejsce na żarówkę, bo prąd dochodzi i włożyć żarówkę i już mamy dwa przeciwmgielne. :mrgreen:

dokladnie tak a nie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma to jakies uzasadnienie zeby byla tylko 1??

przeciez na autostradzie jak lecisz lewym pasem to wlasnie ta prawa by sie bardziej przydala... sam nie wiem,

dla mnie jest to nieistotne, rezania niewiele, ale jak narazie mi sie malo chce...

jak w kazdym aucie z zachodniej Europy przeciwmgielne jest tylko jedne

ja w sierze mialem 2...ale to byl 92r...moze masz racje-nie zwrocilem na to uwagi do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w avancie też rezałem

A u mnie brakowalo tylko zarowki jak dobrze pamietam. Jeszcze dzisiaj zerkne jak nie zapomne.

No i sprawdzilem u u mnie tylko brakowalo zarowki. mam teraz dwa przeciwmgielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma to jakies uzasadnienie zeby byla tylko 1??

Wg mnie ma to takie uzasadnienie, że przeciwmgielne powinno byc odróżnialne od świateł STOP, które są po obu stronach.

Jak jedziesz z tyłu we mgle i widzisz 1 to możesz przypuszczać, że ktoś przed tobą jedzie.

A jak widzisz 2 mocne światła to najprawdopodobniej hamuje lub nawet stoi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie powinny, z tego co patrzylem po schematach (jak zmienialem lampy przednie) powinno byc tak ze jak masz zalaczone przeciwmgielne przednie i zmieniasz na dlugie to przeciwmgielne powinny sie wylaczyc, no ale niech sie wypowiedza koledzy z orginalna instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma to jakies uzasadnienie zeby byla tylko 1??

Wg mnie ma to takie uzasadnienie, że przeciwmgielne powinno byc odróżnialne od świateł STOP, które są po obu stronach.

Jak jedziesz z tyłu we mgle i widzisz 1 to możesz przypuszczać, że ktoś przed tobą jedzie.

A jak widzisz 2 mocne światła to najprawdopodobniej hamuje lub nawet stoi!

No i to jest jakieś uzasadnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dark79, hmm dziwne, dzisiaj to sprawdze ale wydaje mi sie ze dlugie nie maja nic do tego

tez uwazam ze jak sie wlaczy dlugie to przeciwmgielne powinny zgasnac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz koledzy wspomniel wyzej, przy zalaczonych halogenach i zmianie na dlugie halogeny powinny sie wylaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad macie takie info, ale w zespolonych valeo(czyli po 2 licie) przy zmiane swiatel mijania na dlugie halogeny sie nie wylanczaja. (sprawdzilem) chyba ze piszecie o starych lampach....mijania tez nie gasla (wiem ze kiedys ktos o to pytal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie powinny, z tego co patrzylem po schematach (jak zmienialem lampy przednie) powinno byc tak ze jak masz zalaczone przeciwmgielne przednie i zmieniasz na dlugie to przeciwmgielne powinny sie wylaczyc, no ale niech sie wypowiedza koledzy z orginalna instalacja

z tej wypowiedzi ze o nowych...no ale to juz wiadomo, ze w starych sie wylanczaja w nowych nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...