Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wahania Temperatury


szczuraz

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu całego FAQ pozostał mi pewien niedosyt informacji .

po wymianie oleju zacząłem zauważać skoki temperatury . Kiedy stoję w korkach temp. jest ok ( na blacie 90 stopni ) natomiast kiedy zaczynam jechać i przekraczam 2 tyś rpm temp rośnie aż do zagotowania . Gdy zatrzymam auto / wrzucę na luz i sie tocze temp. spada to 90 `C . Termostat wymieniłem - na 40 km był spokój i znowu to samo . Teraz pytania :

1. czy zacząć od ponownego odpowietrzenia układu chłodzącego ? ( przy włączonym HI na klimatr. nie idzie żar tylko ledwo ciepłe powietrze )

2. Pompa wody - była wymieniana jeszcze u niemca - mógł uwalić sie wirnik ( jej przebieg ok 45 tyś )

3. Uwalony nowy termostat

4. nie drożny układ chłodzenia

5. inne czynniki których nie uwzględniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być uwalony nowy termostat po pierwsze, po drugie skoro słabo grzeje może być zamulona nagrzewnica, po trzecie WACHANIA pisze się prze H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po trzecie WACHANIA pisze się prze H

:polew: o 2 w nocy to ja mogłem napisać i przez "RZ" , Patrz pan co alkohol robi z ludźmi :naughty:

Dobra to teraz :

czy po wyjęciu termostatu bede miał dostęp do wirnika żeby posmyrać go paluszkiem i sprawdzić czy się nie urwał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka mozliwosci. Zaczalbym od ponownego odpowietrzenia (na rurce doprowadzajacej plyn do nagrzewnicy, przez malutki otworek, klima na FULL HI, silnik do MAX temeratury, oraz jesli masz takowa - na srubie glownego przewodu ukl.chlodz.) Jesli nie pomoze, wyciagnij i termo i pompe - okaze sie w jakim stanie jest wirnik.

Sprawdz stan termostatu - czy czasem nie zostal zablokowany w pozycji otwartej?

Mozna tez przeorowadzic test termo w warunkach domowych.

Co mowi VAG? Sa bledy czujnikow temperatury?Sprawdz glownie ten na bloku silnika, 4pin zielony, wlozony w trojnik.

Powodzenia :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby termostat zawiesił się w pozycji otwartej to silnik by był niedogrzany . Co do reszty wczoraj sprawdziłem wszystko i muszę zamówić nową pompę wody . Pozostaje jeszcze przypadek 1 na milion że zapchany jest któryś wąż / chłodnica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czujnik wody ??????

sprawdz VAG-iem od zimnego silnika do całkowitego nagrzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacz Vaga i uruchom funkcje w klimie, porownaj te dwie wartosci czy sa zbiezne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko jak mi teperatura skacze z 90 na 80 i tak w kółko czy to czujnik temperatury chłodziwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko jak mi teperatura skacze z 90 na 80 i tak w kółko czy to czujnik temperatury chłodziwa ?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...