Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Moduł dyskomfortu i nie tylko - dramat :/


ems

Rekomendowane odpowiedzi

Problem rozpoczął się od braku możliwości otwarcia tylnej klapy w avancie:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=167277.0

Jednak wygląda na to, iż jest on związany z modułem komfortu w związku z czym pozwoliłem sobie założyć temat w dziale lepiej pasującym? (Jeśli mod uzna, że dział elektryka lub diagnoza będzie lepszym działem to proszę o przeniesienie :cool1: )

Błędy w module:

Control Module Part Number: 8E0 959 433 BA

Component and/or Version: Komfortgerát TA7 1310

Software Coding: 07008

Work Shop Code: WSC 63251

Additional Info: 8E1959801B Tőrsteuer.FS BRM 0103

Additional Info: Steuergerát Beif. antwortet nicht

10 Faults Found:

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

49-10 - No Communications - Intermittent

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-10 - No Communications - Intermittent

01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)

49-10 - No Communications - Intermittent

01320 - Control Module for Climatronic (J255)

49-10 - No Communications - Intermittent

01336 - Data Bus for Comfort System

37-10 - Faulty - Intermittent

00956 - Key 2

35-10 - - - Intermittent

00466 - Control Module for Steering Column Electronics (J527)

49-10 - No Communications - Intermittent

00457 - Control Module for Network (J519)

49-10 - No Communications - Intermittent

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

49-10 - No Communications - Intermittent

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-10 - No Communications - Intermittent

Po ich wykasowaniu wszystko wróciło do normy jednak po pewnym czasie problem powrócił i dziś znów nie mogę otworzyć klapy, działa tylko pilot. Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale dziś w nocy popadało i od tego momentu problem powrócił.

Jakiś czas temu moduł komfortu został zalany:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=160788.0

Jednak po osuszeniu wszystko działało jak należy przez ponad miesiąc.

Czyżby woda znów dostawała się do modułu ? Czy poniższe błędy są wynikiem problemów z komfortem czy gdzieś indziej powinienem szukać przyczyny ?

Przed chwilą sprawdziłem błędy w wybranych modułach:

Silnik:

Control Module Part Number: 038 906 019 LJ

Component and/or Version: 1,9l R4 EDC G000SG 5934

Software Coding: 00002

Work Shop Code: WSC 63251

Additional Info:

1 Fault Found:

18107 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Steering Wheel Electronics

P1699 - 35-00 - -

Wskaźniki:

Control Module Part Number: 8E0 920 930 T

Component and/or Version: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D42

Software Coding: 00001

Work Shop Code: WSC 05311

Additional Info:

3 Faults Found:

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

49-10 - No Communications - Intermittent

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-10 - No Communications - Intermittent

01320 - Control Module for Climatronic (J255)

49-10 - No Communications - Intermittent

Komfort:

Control Module Part Number: 8E0 959 433 BA

Component and/or Version: Komfortgerát TA7 1310

Software Coding: 07008

Work Shop Code: WSC 63251

Additional Info: 8E1959801B Tőrsteuer.FS BRM 0103

Additional Info: 8E1959802B Tőrsteuer.BF BRM 0103

2 Faults Found:

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

49-10 - No Communications - Intermittent

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-10 - No Communications - Intermittent

Centralna elektryka

Control Module Part Number: 8E0 907 279 F

Component and/or Version: int. Lastmodul RDW 0517

Software Coding: 00011

Work Shop Code: WSC 63251

1 Fault Found:

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-10 - No Communications - Intermittent

[br]Dopisany: 04 Listopad 2010, 07:33_________________________________________________Czy kabel od tylnej klapy idzie bezpośrednio z modułu komfortu do klapy czy po drodze są jeszcze jakieś złącza ?[br]Dopisany: 07 Listopad 2010, 21:33_________________________________________________Serio nikt nie ma schematów elektrycznych, żeby sprawdzić czy kabel od mikrozłącza w klapie idzie bezposrednio do komfortu czy jest po drodze jakieś złącze jeszcze ?

Po wykasowaniu błedów powracją nastepujące w module komfortu:

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

49-10 - No Communications - Intermittent

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-10 - No Communications - Intermittent

Dzisiaj sprawdziłem moduł, suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz styki , moze micro wylacznik zasniadzialy :)

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01331 + "tłumacz google" wink4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tapicerkę klapy zdjałem do mikrostyku się dostałem i wszystko wygląda ok. Gdybym wiedział, które piny w zlączu przy mikrostyku odpowiadają za wysłanie sygnału mógłbym na krótko zamknąc obwód i wykluczyć ewentualny uszkodzony mikrostyk. No chyba, że gdzieś kabel sie przełamał ?[br]Dopisany: 14 Listopad 2010, 10:03_________________________________________________Nikt nie ma pojęcia gdzie leży prawdopodobna przyczyna awarii ? Elektryka zaczyna mi świrować. Ostatnio przestały działać elektryczne szyby oraz automatyczne blokowanie drzwi po przekroczeniu predkosci, po pewnym czasie blokowanie zaczęło działać i szyby wróciły do normy z mały defektem a mianowicie z panelu kierowcy da się tylko opuścić szybe pasażera, natomiast nie idzie jej podnieść, podnosi ją za to panel pasażera ?

Nie wiem czy winy szukać w module komfortu czy w module w drzwiach pasażera czy może w wiązce idącej do tego modułu z słupka ... ? a moze w module szyb pasażera [br]Dopisany: 18 Listopad 2010, 09:57_________________________________________________Postanowiłem się przyjrzeć połączeniu pomiędzy drzwiami a słupkiem. Przed wypięciem kostki z słupków odłączyłem akumulator. Na pierwszy rzut oka nie widać aby któryś z kabli był przerwany ( osłony od strony drzwi nie udało mi się ściągnąć więc dostęp był ograniczony). Popsikałem złącza kontaktem i organoleptycznie palcem sprawdziłem kable. Po złożeniu zarówno klapa jak i szyba działa. Nie wiem czy odłączenie zasilania czy też, któryś z kabli w drzwiach kierowcy pasażera nie ma styku i ruszanie nimi pomogło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację... po dniu działania znów klapa przestała się otwierać :confused4: Podobny problem znalazłem tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=170048.0 ale coraz bardziej myślę o oddaniu auta w ręce elektryka.

Z drugiej strony ktoś tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=95498.msg1088683#msg1088683 miał podobny problem i chyba był on związany z wiązką od strony pasażera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjechałem dziś do elektryka, wbił się w wiązkę przy mikrostyku i mikrostyk działa ok. Więc chyba rzeczywiście przyszedł czas na wymianę modułu komfortu, tym bardziej, że prócz klapy inne problemy z elektryka też zaczynają się dziać.

Dzisiaj otworzyły się tylko przednie drzwi, zamek nie zaryglował po przekroczeniu prędkości a szyby nie działały. Po przejechaniu kilometra zamek się zaryglował a szyby znów działają .... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą modułu komfortu sprawdź jeszcze wiązkę idącą do niego pod nogami kierowcy a zwłaszcza punkty fabrycznego zgrzania kilku przewodów w wiązce. Jeżeli moduł i instalacja były zalane, instalacja często gnije w tych właśnie punktach zgrzewów i daje efekty jakie opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę, jutro sprawdzę. Rozumiem, że muszę rozwinąć tą bawełnianą taśmę i tam szukać tych zgrzewów czy gdzieś dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, usuń izolację i od razu zobaczysz o co chodzi. Wygląda to tak, jakbyś złożył kilka przewodów razem i założył koszulkę termokurczliwą. Jest przynajmniej kilka takich punktów w różnych miejscach wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody wyglądają ok. ale dziś juz chyba ostatecznie komfort wyziąnął ducha ... szyby nie działają, drzwi od wewnątrz tylko przednie się ryglują, vag nie łączy sie ani z modułem komfortu ani z centralną elektryką ... światło wewnątrz pali się przy zamkniętych drzwiach. Vag w wskaźnikach pokazuje brak połączenia z komfortem i tylnimi drzwiami :wallbash:

Mam nadzieję, że to tylko komfort :embarrassed: dziwi mnie czemu nie moge połączyć sie z centralną elektryką ?[br]Dopisany: 25 Listopad 2010, 16:14_________________________________________________Po wymianie modułu, wszystko wróciło do normy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten sam wątek, gdyż mam podobny problem.

W samochodzie nie działa mi nic w drzwiach pasażera z przodu, a dokładniej nie działa szyba, lusterko, rygiel i głośnik. Brak jest również podświetlenia na nogi. Vag pokazuje błąd 01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387). Wszystko inne jest sprawne i działa poprawnie. I teraz moje pytanie czy można ten moduł jeszcze naprawić czy już muszę rozglądać się za nowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, na początek sprawdź przewody w gumowej przelotce między drzwiami a nadwoziem.

zgadza sie :) dla pewnosci sciagnij slupek A i gdzies masz przerwane kabelki albo kostka nie laczy :cool1: jak nie to sprawdz jeszcze zdejmujac tapicerke i sprawdzasz przewody idace do silniczka z modulem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody wyglądają ok. ale dziś juz chyba ostatecznie komfort wyziąnął ducha ... szyby nie działają, drzwi od wewnątrz tylko przednie się ryglują, vag nie łączy sie ani z modułem komfortu ani z centralną elektryką ... światło wewnątrz pali się przy zamkniętych drzwiach. Vag w wskaźnikach pokazuje brak połączenia z komfortem i tylnimi drzwiami :wallbash:

Mam nadzieję, że to tylko komfort :embarrassed: dziwi mnie czemu nie moge połączyć sie z centralną elektryką ?[br]Dopisany: 25 Listopad 2010, 16:14_________________________________________________Po wymianie modułu, wszystko wróciło do normy :>

to super, że przeszczep się udał :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...