Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć kino domowe Yamaha do TV?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję pomocy przy podłączeniu kina domowego do Tv.Kino takie jak tu http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-dvd-s663-rx-v465-odyssey-100-czarny.bhtml a telewizor Samsung LE40C650.Wszystkie głośniki podłączyłem,hdmi podłączony,kabel optyczny również a dzwięku jak nie było tak nie ma.Czy robie coś nie tak,czy potrzeba coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się uporałem z problemem.Trzeba było przełączyć w Tv dzwięk na głośniki zewnętrzne :wallbash: i dokupić kabel optyczny :doh1: Można zamknąć,dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:hi:

Nie będę zakładał nowego tematu,żeby nie zaśmiecać a problem jest jak w temacie.Do wyżej wymienionego zestawu posiadam telewizję N-kę.Niestety kabel optyczny,który łączył TV i amplituner jest uszkodzony więc sygnał trzeba obejść,tylko jak?Samo kino domowe(radio) gra,natomiast nie mogę(nie potrafię) puścić głosu z TV przez kino:eusathink:Mam jakieś kable na czincze(żółte,białe,czerwone) ale nie potrafię tego wszystkiego odpowiedznio połączyć:facepalm:

-jeden HDMI łączy TV+amplituner;

-jeden HDMI łączy dekoder N-ki+TV;

-kolumny połączone z amplitunerem;

Tam jest tyle tych dziurek i nie wiem gdzie co wtyknąć:decayed: Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeden z portow HDMI w TV powinien obslugiwac ARC (Audio return channel), i dzwiek z TV bedzie dzialal przez amplituner wlasnie przez hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV mam:

-HDMI in 1(DVi);

-HDMI in 2,3,4.

Na amplitunerze jest:

-HDMI OUT;

-HDMI 1(BD/DVD);

-HDMI 2,3,4.

Połączenie jest takie:TV(HDMI2-ampli 2,a z dekodera na HDMI 3) a w menu znajduje sygnał na HDMI3.Na pilocie od kd wybieram że chcę telewizję i wyświetla się AV1.Może trochę zagmatwałem ,ale tak to wygląda.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki amplituner i jaki model tv to cos bedziemy dzialac :)

Telewizor Samsung LE40C650,amplituner Yamaha RX-V465+DVD-S663 i głośniki Prism Onyx 100(czarne).

Dodam że jak miałem wcześniej sprawny kabel optyczny to wszystko hulało bez problemu.Niestety końcówka się wyłamała lub tak wypadła że bez ingerencji serwisu jej nie wsadzi,a tam poinformowali mnie że gwarancja tego nie obejmuje,a koszt to ok 150zeta.Postraszyli jeszcze zepsuciem płyty głównej a koszt ok.700-800 zeta :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI out z amplitunera do HDMI in w TV, dekoder z N-ki do któregokolwiek HDMI in w amplitunerze (zamiast bezpośrednio do TV). Optyk nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał,niestety nie działa.Żebym miał obraz na TV z dekodera to muszą być one połączone.W zależności w które HDMI wepne w TV to wybieram to samo przez pilota.Drugi kabel HDMI łączy mi TV+ampli i za żadne skarby nie mam dzwięku.Próbowałem już różnych kombinacji i wkładam gdzie się tylko da:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ogladasz TV tylko z n-ki to oczywiscie nalezy podpiac tak jak pisze michal_s87 i nie ma problemu. Co innego gdybys np ogladal naziemna TV lub puszczal cos z pendrive'a albo hdd podpietego do TV to wtedy tylko optyk gdyz ten TV nie ma hdmi ARC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja tylko z N-ki.Mi chodzi właśnie jak ten sygnał puścić na kd przez amplituner:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał,niestety nie działa.Żebym miał obraz na TV z dekodera to muszą być one połączone.W zależności w które HDMI wepne w TV to wybieram to samo przez pilota.Drugi kabel HDMI łączy mi TV+ampli i za żadne skarby nie mam dzwięku.Próbowałem już różnych kombinacji i wkładam gdzie się tylko da:kwasny:

musi działać jak opisałem, nie ma innej opcji...

sam mam Yamahe:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podlaczenie jak napisal michal_s87 zadziala na 100%, przypuszczalnie musisz ustawic w dekoderze n-ki dzwiek. Ustawiasz pilotem od amplitunera to hdmi do ktorego jest podpiety dekoder a na tv to hdmi do ktorego jest podpiety amplituner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krok po kroku:

-N-kę podłącz do HDMI 1 w amplitunerze

-na pilocie ampli wybierz HDMI 1

-z wyjścia HDMI amplitunera (to z zakreskowanym polem) podłącz TV

-w TV wybierz złącze do którego właśnie podłączyłeś kabel

być może będzie konieczne ustawienie w opcjach TV "dźwięk zewnętrzny", lub coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak podłączałem dekoder-ampli przez HDMI to obrazu nie ma(sprawdz kabel antenowy),obraz dopiero jest jak podłącze bezpośrednio do TV wybierając numer HDMI pod który wpiąłem.A to ma jakieś znaczenie:

TV:

-HDMI in 1(DVi);

Na amplitunerze jest:

-HDMI OUT;

-HDMI 1(BD/DVD);

?

---------- Post dopisany 20-08-2012 at 20:23 ---------- Poprzedni post napisany 21-07-2012 at 22:09 ----------

Witam:hi:

Żeby temat nie został bez zakończenia(szczęśliwego:banan:) to napisze jak się skończyła sprawa.Otóż postanowiłem rozebrać tylną ścianę TV i włożyć to holerne gniazdo optyczne.Cały zabieg udał się pomyślnie,i cieszę się teraz z wygodnego połączenia jak również dzwięku.Jak chcę to idzie głos z TV a jak chcę to puszczam przez KD:decayed:. Michal_s87: Twoje rady były również cenne i działało tylko było z tym trochę zabawy i jednak wygodniejsze jest połączenie przez optyczne:wink:Załączam foto płyty głównej i ustrojstwa które musiałem wsadzić-jak by kogoś interesiło...Dziękuję:hi:ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...